Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

"Domózgowych korków" z tego co pamiętam też nie lubiłeś

 

Wiadomo, zależy kto czego szuka. Dla mnie jednak takie słuchawki jak NightOwle, D7200, Beyery t5p.2, Aeony Closed czy wspomniane w tym wątku Signature Pro to nie są złe słuchawki. 

NH trochę taka ciemna studnia ,

D7200 sieją na zewnątrz jak pół otwarte, pomimo zamkniętej muszli i skórkowow skajowych padów bo jak to ktoś napisał taka ich konstrukcja tu D5200 poprawili,

T5 T5.2 są pogłosowe, projekt fajny ale dla mnie to wada,

 

Aeony Closed nie widziałem na oczy.

 

 

A u mnie taki pojedynek RS1 stare z kapslem vs sr325i.

 

Miałem duże oczekiwania względem rs1.8521a52a8f17369f93fb9ffd9447c10f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma tak raczej że lepsze czy nie lepsze. Zdania np na temat starych a nowych Grado są podzielone. Jedni mówią że stare nieakceptowalne, drudzy że nowe.Trzeba słuchać samemu. A jeszcze od sprzętu towarzyszącego zależy sporo. Mi np nowe leżą, mógłby być balans inny, trochę więcej basu, mniej całej reszty, szczególnie góry. Niby nei fajne bo bez basu dla mnie nie ma słuchania, ale jakoś tam starcza. Lubię je za co innego. Poza tym nie sama ilość ale jego forma mi pasuje itd itp. Trzeba pamiętać także że słuch sie adaptuje, sam sobie coś tam wygasi jak będzie deczko za dużo albo doda jak za mało ;) Jak ogólnie fajnie się muzyki słucha, to człowiek chodzi na kompromisy jak to w życiu, bo ideałów nie ma. Czasem to dyspozycja dnia do słuchania słaba i juz hojdy mojdy wychodzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ja wiem, nowe grado z serii e mi nie grały tak jak te rs1 więc sie ich pozbyłem. Chodziło mi raczej o porównanie z butonem i bez. Chętnie sam bym porównał ale no nie ma jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowe ulubione grado, gh2. Jeszcze nie wygrzane, ale już mi się bardzo podobają. Przez moment chciałem zamówić rs2e, ponieważ miałem okazje ich posłuchać, ale coccobolo wygrało. Dogadują się bardzo dobrze z moim mojo :). Kupiłem je jako uzupełnienie do rs1i, ale jak tak dalej pójdzie, to jedynki wylądują w komisie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci że nie będziesz żałował :)

A jak ogólnie GH2 względem RS2e się zachowały? Wyszło to co przypuszczalismy?

Weirdo, być może będę we Wrocku w sierpniu to byśmy się zgadali na sobotę, przytargałbym PS500e i RS2e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło dokładnie tak jak rozmawialiśmy. Gh2 mają troszeczkę więcej basu oraz dają troszeczkę więcej przyjemności z słuchania muzyki (moja subiektywna opinia oczywiście) niż rs2e. Dźwięk gitary na tych słuchawkach to miód dla uszu. Chociaż jakbym kupił rs2e, to też byłbym zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak rs1 z kapslem chciałem kupić, posłuchałem na SE i na BAL 4.4 grały tak jak odbieram opis rs2 grały takie zduszone zmuszone i już mi się odechciało obu modeli. Takie grado bez życia, gdzie ich ta magia??

 

325i niestety były lepsze jedynie damskie wokale były bardziej brudne ale akurat to w takich gatunkach jak rock metal jest nawet zaletą. Techno itp klimaty też się sprawdzą choć nie słucham jakoś wybitnie tego dużo.

 

Modelu gh2 też bym posłuchał zawsze to plus.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare RS1 były strojone pod niedostępne już pady.  Żeby ich posłuchać trzeba użyć odpowiednich zamienników, wtedy dopiero dają do pieca. Podobnie jest ze złotymi 325. Sporo czasu minęło, a przetwornik zmienił się kilkukrotnie, pady również są inne niż dawniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest odległość drivera od ucha i gęstość gąbki. Do starych egzemplarzy dźwiękowo świetnie pasują np takie gąbki:

 

https://allegro.pl/oferta/grado-sr60-sr80-sr125-sr225-sr325-nauszniki-gabki-7362412061?snapshot=MjAxOS0wMi0xMlQxNjozNDo0MS4yMDVaO2J1eWVyOzAzNzczODQzNjA5ZThkODZiZmE1NGYwYmQ5YjBiMDFiZGExYTliNmEzNmI2MGY4MGIxM2RhMDM1ODZjMzFlODg%3D

 

Wyglądają jak klasyczne bowls, ale nie grają z nowymi seriami. Natomiast do starych pasują rewelacyjnie, mam RS1 podobne do tych, które zamieściłeś na zdjęciu i gdy kupiłem do nich oryginalne współczesne gąbki to w ogóle nie zagrało - brak basu, a soprany jak żyletki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, retter napisał:

NH trochę taka ciemna studnia emoji14.png,

D7200 sieją na zewnątrz jak pół otwarte, pomimo zamkniętej muszli i skórkowow skajowych padów bo jak to ktoś napisał taka ich konstrukcja emoji14.png tu D5200 poprawili,

T5 T5.2 są pogłosowe, projekt fajny ale dla mnie to wada,

 

 

Warto zainteresować się Aeonami. Dla mnie to bardzo kompletne granie bez fajerwerków. Oczywiście nie każdy musi to lubić. Kilka razy miałem w nich wrażenie pogłosowości, coś na kształt AQNH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham wciąż elektroniki na RS2e. Po raz kolejny stwierdzam że słuchanie na nich muzyki rozrywkowej to prawdziwa wojna ;) Musze udać się do kolegi po swoje PS500e aby wyłonic ostatecznie zwycięzcę tego pojedynku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wzmacniaczu:

https://allegro.pl/oferta/wba-virtus-01-kt88-kt120-kt150-e88cc-8281706079

Będzie przepaść między moim DIY Soha III na Amperex'ach, Marconi, Mullardach?

Na Soha III moje nabyte 325is trochę męczą, mam wrażenie, że potrzebują lepszego wzmacniacza. Na Q701 słucha się przyjemniej.

A może słuchał ktoś Virtus-300B i ma porównanie do 01. Dual mono jednak chyba robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naczesany napisał:

Będzie przepaść między moim DIY Soha III na Amperex'ach, Marconi, Mullardach?

Na Soha III moje nabyte 325is trochę męczą, mam wrażenie, że potrzebują lepszego wzmacniacza. Na Q701 słucha się przyjemniej.

A może słuchał ktoś Virtus-300B i ma porównanie do 01. Dual mono jednak chyba robi swoje.

Jakieś konkrety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, naczesany napisał:

Co sądzicie o wzmacniaczu:

https://allegro.pl/oferta/wba-virtus-01-kt88-kt120-kt150-e88cc-8281706079

Będzie przepaść między moim DIY Soha III na Amperex'ach, Marconi, Mullardach?

Na Soha III moje nabyte 325is trochę męczą, mam wrażenie, że potrzebują lepszego wzmacniacza. Na Q701 słucha się przyjemniej.

A może słuchał ktoś Virtus-300B i ma porównanie do 01. Dual mono jednak chyba robi swoje.

Słuchał wersji 300B. Pasuje do Grado, tylko ciekawa sprawa - on się nie lubi z wysokoomowymi słuchawkami. Przynajmniej z T90 się gryzł. Poza tym słowo "pasuje" oznacza tu, że równie dobrze może być z jakimś dobranym tranzystorem do kupna from second hand za kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może i J. Grado użył tanich znalezionych w śmietniku chińskich głośniczków do swoich słuchawek. Ale były one szybkie jak błyskawica i na pewno szybsze od Staxów. A jak szybsze od nich to i do wszystkiego innego. I to wystarcza. Przynajmniej mi. I tak je odbieram. Szybkość i dynamika. Reszta się nie liczy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, John Grado napisał:

Bo wystrzeliłeś z tym jak z procy

Uchlałem się.

7 godzin temu, audionanik napisał:

Wujek Grado wierność odtwarzania uważał za coś niewłaściwego w świecie audio

Dziś w tunelu w Gdańsku gościu grał na saksofonie. O jakiej wierności mówimy gdy w normalnym, przeciętnym mieszkaniu nie da się tak głośno słuchać muzyki jak na żywo gra choćby saksofon? O jakiej wierności można mówić jak nawet odpowiednio głośno w wielu przypadkach nie da się słuchać?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności