Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma Goldy tu u nas na forum? Wazoo, to Twoje?

Z tego co wiem maja 3 osoby znajdzie się pewnie 1 osoba co tylko czyta a ma 325i. Moje są lekko przerobione ale nadal w fabrycznej budzie takie troche ps500 ale nie tak ciemne. Sa 2 pary w obudowie z drewna robione przez michałczoka, jednej z nich słuchałem to były kompletnie inne lekkie jasne lekko ostre.

 

pisane mobilnie

 

Jak to jest z połączeniem Grado z Little Dot? W necie masa opinii o cudownej synergii. Kusi mnie, by spróbować lampy z Grado i nie wydać na to fortuny. Warto?

Grado +lampy to dzwięk mocno podkolorowany, jeśli trafisz na lampę co nie brumi jest spoko.

Tylko lepiej zabrać grado na spacer w taka pogodę default_wink.png a nie grzejnik odpalać ;p

 

pisane mobilnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, naczesany napisał:

Fakt, że jestem zadowolony, że w końcu posiadam słuchawki, o których zawsze marzyłem a z racji ceny były poza zasięgiem.

I co? Nie takie chyba straszne te Grado jak niektórzy twierdzą? O dynamice, szybkości i żywiołowosci nawet "niskich"  modeli wielu innych producentów może tylko pomarzyć.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, retter napisał:

Grado +lampy to dzwięk mocno podkolorowany, jeśli trafisz na lampę co nie brumi jest spoko.

Tylko lepiej zabrać grado na spacer w taka pogodę default_wink.png a nie grzejnik odpalać 😜

 

Nie pytam ogólnie o lampy, ale konkretnie o synergię z LittleDot mkI+, o której wiele się naczytałem w necie. Czy ktoś z Was tego słuchał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem jakiś czas ten wzmacniacz z RS1 (wersja buttonless), RS2i i SR325is. W każdym przypadku dźwięk przyjemny, aczkolwiek trochę brakowało kopa, RS1 traciły najwięcej na dynamice. Jest to bezpieczne połączenie, a do tego bardzo tanie, dlatego tak wiele pozytywnych opinii. Dobre rozwiązanie tymczasowe gdy nie mamy w co wpiąć wyższych Grado, a nie chcemy dźwięku piłującego uszy. Jednak 100% możliwości się nie wyciśnie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem jakiś czas ten wzmacniacz z RS1 (wersja buttonless), RS2i i SR325is. W każdym przypadku dźwięk przyjemny, aczkolwiek trochę brakowało kopa, RS1 traciły najwięcej na dynamice. Jest to bezpieczne połączenie, a do tego bardzo tanie, dlatego tak wiele pozytywnych opinii. Dobre rozwiązanie tymczasowe gdy nie mamy w co wpiąć wyższych Grado, a nie chcemy dźwięku piłującego uszy. Jednak 100% możliwości się nie wyciśnie.
A z czym najbardziej ci pasowały? Co było warte uwagi? Oraz jak byś poruwnał rs1 vs rs2i ;)

pisane mobilnie

Dobra jako że usiadłem do PCeta i przypomniało mi się jeden fakt, więc kawałek historii o 325. Taki mały ukłon dla tego modelu jak szukałem info co kiedy było robione. Zdjęcia z netu.

 

 

Pierwsze były SR325 plastik black, chyba tylko w USA do kupienia,

34283.jpg

 

Była mała edycja specjalna SR325 black z złotymi napisami.

1301867.jpg

 

Kolejne były SR325i czyli tzw GOLDY na 50 lecie firmy.

grado_sr325i_03.jpg

 

Kolejnym wypustem były SR325 is matt

318x474_product_media_1-1000_sluchawki_p

 

I jego limitowana edycja SR325 is glossy

lnordgsvrlk1eofwc13u.png

 

Najmłodsze  są SR325 e

grado-sr-325e-headphones-product-photos0

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed złotymi były jeszcze pierwsze aluminiowe przypominające matową wersję "is".

 

18 godzin temu, retter napisał:

A z czym najbardziej ci pasowały? Co było warte uwagi? Oraz jak byś poruwnał rs1 vs rs2i

 

Duży Little Dot czyli mkVI+, Marantz PM45, PS Audio GCHA (tutaj już było słabiej, ale znacznie lepiej niż z LD I).

 

RS1 grały większą przestrzenią, pod tym względem najbardziej przypominały GS1000. Poza tym te akurat dwa egzemplarze wypadały mniej więcej tak, że RS2i były mniej wyrafinowane na górze pasma, grały nieco ostrzej i lepiej wypadały w plumkaniu, RS1 za to wolałem do elektroniki czy rocka, były też ciemniejsze. Jeszcze bardziej mi się podobają RS1 z guziczkiem (wersja z 2000r), te grają w stylu złotych 325i tylko zdecydowanie więcej się w nich dzieje i mają twardszy/mocniejszy bas. Bardzo lubię przetworniki z tamtego okresu, SR60 i 80 też bardziej mi się podobały od nowszych rewizji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej wiedzy pierwsze byly czarne, sr325 aluminiowe pokryte czarna anodą i byly dosc rzadkie. Potem byly sr325 po prostu aluminium, potem byly sr325i zlote i jesli one byly limitowane to chyba slabo bo wcale nie byly rzadkie, potem byly sr325is w dwoch wersjach, srebrne wypolerowane na lustro i matowe potem sr325e najbardziej matowe srebro.

 

Bylem posiadaczem sr325 i sr325i jednoczesnie bo przezywalem fascynacje grado wtedy ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak dla mnie czarne 325 to plastik, ale może i jest to czarna anoda. Miałem sr80 i tam buda miała ten sam kształt, 325i/is/e z powodu alu jest już inny i widać to we wszystkich nie czarnych.

 

Limitowane nie znaczy że ilość ograniczona, znaczy w tym przypadku wydana na 50lecie firmy. Mogli zrobić 50szt jak i 50tys szt :D  jak świętować to z pompą :D

Wszak jak pokazałem prawie każdy model 325 miał swoją edycje limitowana, 325e są za młode :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, retter napisał:

325i srebrny mat może i ma sens bo złote to edycjia chyba limitowana, tylko jak odróżnić 325i od 325is?

 

Matowe SR325 były bez "i", poza tym stare wersje od nowych łatwo jest odróżnić po grubości kabla, ta zmieniała się kilkukrotnie przy kolejnych wersjach 😉 Srebrne z kablem takim jak w złotych to pierwsze metalowe SR325, natomiast z dwukrotnie grubszym to już "is".

 

Jeśli dobrze się orientuję to limit edycji był ograniczony czasowo. Złote miały ponoć przetwornik z RS1 z tamtego okresu, to by się nawet zgadzało bo bardzo długo szukałem w Grado rozwinięcia stylu grania tych złotych i dopiero 20-letnie RS1 zagrały w taki sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, -Pawel- napisał:

grały nieźle

Jak dla mnie to grały lepiej niż nieźle, a scena po prostu powalała.

Fakt, że różne egzemplarze różnie grały, mimo, że przetwornik wszędzie od HE-5LE, ale jednak inne drewno. Przetwornik od HE560 w tej obudowie grał za to kiepsko (bez basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na troche u kolegi, miłośnika jazzu i ogólnie dobrego grania, swoje PS500e. Ma się wypowiedzieć ale słucha tylko z telefonu, niestety brak dobrego ampa słuchawkowego. Siedzieliśmy wczoraj u niego i porównywalismy RS2e z PS500e. Na odsłuch wpadły gościnnie Musical Fidelity MF100. Telefon - Hujajej Mate 10. Marcinowi najbardziej siadły PS500e, ale też były najbardziej wygrzane, a jako że telefon to nie najlepsze źródło, więc RS2e względem toru trochę na nim straciły. Jako że PS500e mają równiejszą sygnaturę z inaczej nastrojonymi sopranami i basem, z telefonu zagrały z dużą kulturą, porządkiem a jednocześnie z wygarem, bezpośrednio i napastliwie. Największy przegrany to Musical Fidelity MF100. Te słuchawki cierpią na brak głębi w basach i brak kultury w wyższych rejonach średnicy. Grają dość ożywczym i szybkim dźwiękiem ale to jednak różnica klas. Wołają za nie chyba około 6 stów. Za te pieniądze można mieć lepsze słuchawki. Choćby DT150. Nie wiem oczywiście co wyszłoby u mnie na torze, a nie mogłem pożyczyć, bo dostał je na testy od kolegi z pracy. Niestety nie mogę zarekomendować tych MF100 jesli źródłem ma być smartfon, jesli ktoś o nich myśli. A  PS500e znowu się obroniły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mf100 to zamknięte mf200 półotwarte. Nie ma sensu porównywać otwartych do zamkniętych bo otwarte zawsze będą ogólnie lepsze.

Konkurent dla ps500 może byc sr325 i to było by ciekawe.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyżby? A Ultrasone Ed 8 albo Signature Pro słyszałeś? Albo AKG N90?
Fizyki nie da się oszukać, natomiast można oszukać nasz ludzki umysł.
W pewnych aspektach zamknietę będą lepsze ale ogólnie niestety naturalność brzmienia w zamknietych było zawsze słaba strona.

Jak wywołujesz flagowce to chcesz powiedzieć ze jakieś ultrasony będą ogólnie lepsze niz staxy 009mk2 orfeusze czy suswary?

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, retter napisał:

jakieś ultrasony będą ogólnie lepsze niz staxy 009mk2

Ultrasone 7 Tribute bez problemu. Taka petarda jak "siódemki" bez problemu połknie te plumkacze potęgą, impaktem, mięsistością, fizycznością brzmienia. Słuchanie muzyki na tych słuchawkach to super przeżycie - dźwięk jest w nieustannym natarciu, nie pozwala słuchaczowi odetchnąć. Emocje, wygar, potęga, szybkość, precyzja, basssss... huragan, nie słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Fizyki nie da się oszukać, natomiast można oszukać nasz ludzki umysł.
W pewnych aspektach zamknietę będą lepsze ale ogólnie niestety naturalność brzmienia w zamknietych było zawsze słaba strona.

 

Hmm, naturalność powiadasz? A miałeś może okazję poznać Sony MDR C1000/1700/3000? Albo ATH-W5000? Moim zdaniem znajdzie się kilka zamkniętych modeli, które przeczą Twojej teorii.

 

1 godzinę temu, retter napisał:

Jak wywołujesz flagowce to chcesz powiedzieć ze jakieś ultrasony będą ogólnie lepsze niz staxy 009mk2 orfeusze czy suswary?

Nie wiem, nie słyszałem Staxów, zatem się nie wypowiem. Wbrew obowiązującemu trendowi lubię pisać o tym, na czym się znam albo czego doświadczyłem, a nie o tym jak mi się wydaje, że jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Sony CD3000 czy CD1700 to były świetne słuchawki, o R10 nie mówię, bo nie miałem przyjemności ich poznać, ale wiadomo, słuchawkowa legenda :)  Trochę takich naprawdę dobrych zamkniętych słuchawek powstało jednak :) I nie chodzi o super bas, tylko o naturalność właśnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych zamknietych sa jeszcze Audiotechnici L5000. Kolega utrzymuje ze lepsze od Utopii ale raczej ich nie poslucham, marne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności