Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, retter napisał:

@Marek żeby tak mówić musiał bys mieć fabryczne gs1000 i obok gs1000 z driverami z s60. Może i tak jest ale pomysł wypalił choć na osobiście nie przepadam za 1000czkami.

Chyba niedokładnie się wyraziłem: uszkodzeniu uległ tylko jeden przetwornik, który wymieniłem. Drugi został bez zmian. Gdyby były to różne przetworniki, wtedy oba kanały grałyby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekhall napisał:

Chyba niedokładnie się wyraziłem: uszkodzeniu uległ tylko jeden przetwornik, który wymieniłem. Drugi został bez zmian. Gdyby były to różne przetworniki, wtedy oba kanały grałyby inaczej.

Te dwie pary co słuchałem u Ciebie (1000 i chyba 125 obie na padach od 1000) nie różniły się dla mnie jakością dźwięku; nawet brzmiały bardzo podobnie:D.

Najlepiej mi zagrały te od Michauczoka, które przyniosłeś kiedyś do @szczurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Fanklub Sennheiser:

W dniu 1.06.2019 o 22:43, Rafacio napisał:

HD800 ogólnie są słabe.

HD800 do słabych brakuje sporo. Problemem jest odpowiednie napędzenie tych słuchawek. To są idealne słuchawki do testowania sprzętu. Reagują na każdą zmianę w torze i im lepsze komponenty , tym lepiej grają. Można z nich wydobyć audio niesamowitej ogólnej jakości, ale trzeba to napędzić konkretnie. Z pierda nie zagrają. Tak na marginesie. Wiem, bo miałem. To na nich pierwszy raz usłyszałem dobrą rozdzielczość, popisową scenę, dobrze nastrojony bas i pozycjonowanie. U Piotra z Krakowa te słuchawki dalej służą do porównań z aktualnie produkowaną czołówką, nawet z D8000 czy PS2000e.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

Ogólnie po 2 latach przerwy widzę nadal wycieczki i hejt.

Nie no sorry; my tu robimy se jaja z Grado i z samych siebie (wielu ma, reszta miała, wiec zapłaciliśmy i nam się podobały z różnych powodów), wszystko w atmosferze luzacko-knajpianej, zakrapianej autoironią...aż tu nagle, z konopii, cały na czerwono wypada Wielki Inkwizytor Rettinger  i zaczyna nas chłostać bez opamiętania jakimiś wyciągniętymi z tyłka morałami:wacko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Te dwie pary co słuchałem u Ciebie (1000 i chyba 125 obie na padach od 1000) nie różniły się dla mnie jakością dźwięku; nawet brzmiały bardzo podobnie:D.

Najlepiej mi zagrały te od Michauczoka, które przyniosłeś kiedyś do @szczurza.

Chyba trochę przesadzasz. Miałem SR125, SR225, RS1i, PS500, GS1000i, Alessandro MS1, słuchałem 60, 80... Serie RS, GS, PS to jest przepaść nad serią SR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ja też słuchałem wiele Grado i goscilem w domu od kilku dni do kilku miesięcy. Powyższe porównanie dotyczy konkretnych egzemplarzy @marekhalla, i niewiele odbiega lub wcale od reszty moich gradoobserwacji. Wyraźnie najsłabiej grały mi sztokowe sr60 (modowane niewiele lepiej); a przepaść to zaczynała się dopiero na samej górze - PS1000 (wszystko dotyczy serii bez „e”).

Jeżeli to poprawi humor gradofanom, oczywiście uznajmy, że przesadzam:D.

Aha, nic nie gra jak Grado!

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne... Grado są jak kobiety. Mają masę wad, są wk...e, mają swoje humory, kaprysy, ale jak się je pokocha i wybaczy to i owo to zostają na całe życie. Niekoniecznie to samo Grado :) Ja uwielbiam Grado GS1000i, ale nie raz Fostex TH900 ośmieszyły je zejściem i potęgą basu. Nawet teraz jak słucham IEM-ów Kansa Pro, to zejściem basu je pokonują jak Porsche furmankę (w elektronice i współczesnym jazzie elektrycznym) Sony Z1R to je rozwalają prawie we wszystkim, a wykonaniem i jakością to jest deklasacja. Ale jak słucham akustycznego jazzu, klasyki (szczególnie w małych składach), muzyki akustycznej... to GS1000i nie mają sobie równych w przekazie emocji. Chyba żadne słuchawki tak nie oddają brzmienia "żywych" instrumentów. Ale gdybym miał wybrać jedne jedyne słuchawki, to nigdy Grado :)

P.S. I zaj...cie grają z lampą :) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę, czyli dwa. Fun, zabawa :) Do tego piekielnie szybkie i precyzyjne. Jedne z najlepszych zamkniętych. Do elektroniki i tych klimatów pasują idealnie. Jak ktoś lubi V-kę to ideał. Słabiej grają z gorszymi realizacjami, szczególnie jeżeli chodzi o wysokie tony. Może zaboleć. U mnie wygryzły je Sony MDR Z1R. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ja grałem nawet na OTL-u na 6sn7 i 6as7. 

Ja też:)

47 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

nie mają sobie równych w przekazie emocji.

Zawsze to powtarzałem, muszą tylko trafić na „swój” repertuar. Sporo przy tym konfabulują ale potrafią zrobić wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuciłbym lajków ale nie mogę sory, jakies limity. Bzdura.

Do elektroniki i basowych szaleństw to są jeszcze Ultrasone T7, cudo. Doznałem przepocenia zwieracza odbytnicy jak słuchałem ;)  Osobisty wybór Piotra Ryki i mój jako najlepszych zamkniętych. Ale i D8000 dadzą radę.

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 14:00, majkel napisał:

Hejt - modne słowo. Jak się nie podoba, to jest hejt. Do niedawna to była homofobia. Wcześniej faszyzm. Zawsze się znajdzie jakieś lewackie słowo-klucz, żeby zdyskredytować krytykującego lub niezadowolonego. A w drugą stronę to jak będzie - hyper? lover? Bez etykiet bardzo proszę i bez uogólniania, że forum, bo ja się nie poczuwam.

62237541_2366090390146813_42376969823044

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majkel napisał:

Do niedawna to była homofobia. Wcześniej faszyzm. Zawsze się znajdzie jakieś lewackie słowo-klucz, żeby zdyskredytować krytykującego lub niezadowolonego. ....

 

17 godzin temu, majkel napisał:

Bez etykiet bardzo proszę i bez uogólniania....

 

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Grado 325. Nie wiem czy wersja podstawowa, i, is, e. Może jakoś z biegiem czasu je rozszyfruję. Ale bardzo jestem zaskoczony pozytywnie. Myślałem, że będą się chybotać na głowie przy całej swej masie ale nic z tych rzeczy. Coraz bardziej też podoba mi się ich dźwięk może lekko rozjaśniony ale przy moim wieku 48 lat to nawet korzystnie.

Mam porównanie do Sennheiser HD600 i AKG Q701 na kablu VIABLUE EPC-3 Silver

Zamówiłem już pady z otworem mam nadz. że oryginalne za 89zł bo te obecne zakrywają otwór.

Może uda mi się je zrekablować na Viablue tylko z tego co się orientuję puszki są klejone.

Dodam, że ten Viablue wydobywa wszystko ze słuchawek. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie na pozostałych moich słuchawkach.

W połączeniu z lampą grają bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Stałem się posiadaczem Grado 325. Nie wiem czy wersja podstawowa, i, is, e. Może jakoś z biegiem czasu je rozszyfruję...

Może uda mi się je zrekablować na Viablue tylko z tego co się orientuję puszki są klejone...

Dodam, że ten Viablue wydobywa wszystko ze słuchawek. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie na pozostałych moich słuchawkach...


Pokaż zdjęcie to Ci powiemy które to.
Tak są klejone masa na ciepło ;D
Słaby kabel sporo obcina i jest dość niewygodny. A ten w grado jest czasami sztywny aż za bardzo.



pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe kable Grado ma dobre (pod względem SQ) z tego co wiem, nie wiem czy jest sens zmieniać.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te z alle...

 

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Dopiero co je kupiłeś i już chcesz je zniszczyć?

Faktycznie może trochę bez sensu moje myślenie.

Fakt, że jestem zadowolony, że w końcu posiadam słuchawki, o których zawsze marzyłem a z racji ceny były poza zasięgiem.

grado_325_01.jpg

grado_325_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325is były faktycznie matowe, jak szczotkowane aluminium. Ciekawa też była wersja złota.

image.thumb.png.5c1c2d78a0e277f8cf12b19b4cad5651.png

Goldy to juz 325i wydane na 50lecie firmy Grado. Trochę równiejsze i mniej agresywne niż is, niestety kable już z powodu wieku są lekko sztywne. Super sprawdzaja się w metalu rocku i elektronice lepiej niz rs1/rs1i że nie wspomnę o rs2 czy gs1000 bo to już typowo do jazzu.

Jedna wada są niewygodne ;(

 

pisane mobilnie

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności