Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, audionanik napisał:

Co to za teksańska masakra piłą mechaniczną?

Hexy?

 

Sundara.

Ogólnie to ja się nie upieram, że te wykresy są najważniejsze - by gdyby były, to wszyscy skończylibyśmy poszukiwania na DT880 ;)  Ale jednak jest coś niepokojącego, jak się wyda 2 tys. na słuchawki a potem zobaczy taki wykres ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cała idea takich np. wzmaków lampowych opiera się na zniekształceniach więc co? Nie kupować i nie słuchać na lampach bo wykresy? 😆 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się dźwięk podoba, to mam gdzieś te wykresy. Czasem sprawdzałem te wykresy  tak teoretycznie, a propo ilości różnych rzeczy na paśmie. Ale tego nawet nie do końca da się z nich wyczytać a co dopiero barwy, czy tego czy szarpną wysokimi, czy kopna basem czy może raczej zabuczą. A  dla mnie np te ostatnie ma kolosalne znaczenie. One  są tylko "do wglądu".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbym Grado RS1 RS2 wszystkie odmiany oraz tylko GS1000i, w zamian oferuje SR325i (gold) mocno przerobione z różnymi padami, to najwygodniejsze grado jakie widziałem :D

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„We live in a world where the funeral matters more than the dead, the wedding more than love and the physical rather than the intellect. We live in the container culture, which despises the content.“ —  Eduardo Galeano

 

Grado tą drogą nie podąża. 😈

 

61920458_2474806735905317_7939356173185056768_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marekhall napisał:

Przecież to jak ulał pasuje do Grado, które zamiast dopracować kluczowy element słuchawek, którym jest driwer oni bawią się w mydlenie oczu drewnianymi obudowami.

Grają świetnie więc chyba jest dopracowany. A obudowy średnio.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tydzień kopania Grado, to tutaj ciekawy filmik :D Dodam tylko, że ja żadnych Grado z serii "e" nie słyszałem, moja wiedza o tej firmie opiera się na doświadczeniach z "i". Ale wcześniej obejrzałem kilka innych recenzji tego gościa i mówił całkiem z sensem jeśli chodzi o te słuchawki, które ja znam. No dobra, czas na bluźnierczy filmik, gdyby ktoś po obejrzeniu poczuł się źle, zalecam lekturę Ryki w dużych ilościach ;)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Skoro jest tydzień kopania Grado

Tydzień? Myślałem ze to taka marka po której się jeździ zawsze bez okazji  i niezależnie od kalendarza ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, John Grado napisał:

Tydzień? Myślałem ze to taka marka po której się jeździ zawsze bez okazji  i niezależnie od kalendarza ;)

 

Ujmę to tak: jak ileś lat temu porównywałem na audioshow SR80i z najwyższym wtedy modelem Grado PS1000 to te drugie były zdecydowanie lepsze, nie ma wątpliwości. Były, bo chwilę potem rozpadły się na kawałki, a sprzedawca z głupią miną próbował je skleić na ślinę. Jak następnego dnia wpadłem posłuchać PS1000 jeszcze raz, to jeden przetwornik już umierał, grał znacznie ciszej i rzęził. Jeżeli coś takiego dzieje się w Mancie za 100 zł, to mówimy, że to chłam. W słuchawkach za 7tys. zł to jest po prostu Monty Python :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał:

Wątek robi się terapeutyczny. Każde forum parę takich ma, niestety 😠

 

No jasne, lepiej zrobić kółko wzajemnej adoracji i głaskać się po głowie: "jakie Ty masz piękne Grado", "och, a jakie Ty masz wspaniałe Grado". Na pewno to będzie bardziej merytoryczne :D

 

Opisałem sytuacje, której świadkiem było pewnie kilka tysięcy osób, w tym również z tego forum. Dźwięk PS1000 był bardzo dobry, nie przeczę, ale jednocześnie one są produktem wadliwym, prawdopodobnie już na etapie projektowania. Wyobraża sobie ktoś, że dajmy na to Eizo wypuszcza nowy monitor, który psuje się po po roku, co więcej, psuje się na prezentacji czy jakiś targach? Przecież ludzie by ich zlinczowali!

Dlatego, John Grado, nagonka na Grado nie wzięła się z niczego :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

Dlatego, John Grado, nagonka na Grado nie wzięła się z niczego

Wiem skąd się wzięła tylko c**j mnie to boli, bo dobrze mi grają. A problemów z żadną swoją parą nie miałem. Miałem 4, aktualnie  zostały 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado Najwyraźniej każdy ma inny poziom wrażliwości na stres ;) Miałem GS1000i, lubiłem je, ich prezentacja dźwięku była unikalna i fascynująca (jak również czasem irytująca ;) ). Ale jak się naczytałem o tej awaryjności, to doszedłem do wniosku, że słuchawki mają mi dawać przyjemność, a nie mam się co chwila martwić, że coś się popsuje i będę im musiał fundować wycieczkę do USA ;) Zamieniłem na T90, które nie są "magiczne", a bardziej "naturalistyczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności