Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marek_m napisał:

Zamierzam kupić pierwsze słuchawki Grado :)

Zaczynam skromnie, z dołu tabeli - doradźcie proszę 60e czy 80e ?

Zastosowanie - wyłącznie w domu, wzmacniacz słuchawkowy.

Słucham starego rocka, bluesa, funky jazzu.

 

Pytanie, które grają bardziej "rozrywkowo", bo o rozrywkę głównie tu chodzi :)

"Zabawa" z Grado zaczyna się od modelu 325, ale i te niższe potrafią przyprawić o ból głowy i.. uszu. :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m z tych dwóch kiedyś wybrałem 60e.

W stosunku do 80e miały więcej basu, większe dźwięki, grały bliższymi planami, a nawet bardzo bliskimi, wokalistom dosłownie zagląda się do gardeł. Jakiś czas słuchałem tak metalu, i próbowałem elektroniki. Jednak najlepiej wypadała mi wokaliza. Takie se te słuchawki. Chyba z Fiio E12 łączyłem albo z Opisem #1.

 

80e grały mi jakby z oddali, dźwięki były mniejsze ale też bardziej precyzyjne, tak samo scena. Dźwięki były nieco bardziej namacalne, ale miałem wrażenie zachwianego balansu. Dla mnie za dużo było w średnicy i sopranie, a za mało na basie.

 

Jeśli już koniecznie musi być grado to może faktycznie posłuchaj jak wyżej koledzy piszą o wyższych modelach. 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

"Zabawa" z Grado zaczyna się od modelu 325, ale i te niższe potrafią przyprawić o ból głowy i.. uszu. :P

Wygrzane SR225e grają nawet z telefonu dźwiękiem ciepłym, delikatnym i gładkim. Nie ma mowy o żadnym szarpaniu i bólu głowy. Ale i GS1000e da się ucywilizować.  Potrzeba tylko odpowiedniej klasy toru. PS500e grają już super z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obie pary mogę o swoich odczuciach napisać. 

 

60e bardzo przyjemne rozrywkowe, sporo basu niskiego, rozdzielczość na tym nie traci, ale słuchawki zdecydowanie dają życie muzyce. 

 

80e większa rozdzielczość, sporo góry bardziej rozciągniętej niż 60.

Mniej niskiego basu, wyższy dominuje. 

Wydają się i są klarowniejsze i znacznie chłodniejsze, niż 60-ki.

 

Przyznam, że po 60-ach w 80-ach odczuwam brak niskiego basu, natomiast odwrotnie w brakuje rozdzielczości. 

 

Oba model dają dużo radości i życia w słuchaniu. 

60-ki w pop, 80-ki jazz, blues, rock. 

 

60-ki są miękkie, słodsze i cieplejsze. 

80-ki bym do jazzu zdecydowanie bradziej polecam. 

Edytowane przez Adamw
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im te 250 godzin chociaż i nie  zniechęcaj się na początku, bo może być różnie. Naprawdę fajnie będzie jak dobija do około 400, dźwięk powinien zacząć dosłownie "płynąć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 60e, ale moim zdaniem jeśli chcesz zacząć przygodę z Grado, to warto nawet zacząć od SR60i, jasne nie jest to poziom brzmienia gs1000, ale mają swój unikalny klimat, nie przypominam sobie aby miały ostrą górę, grały ciepło, muzykalnie, są to słuchawki warte poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie PS500e. Koniecznie. Natychmiast ;D

Ale mi grają dziś. Puszczam sobie takie szaleństwo, bo często w sobotę mam dobry nastrój, weekendy mam niepracujące i można sobie napiżdżać muzyką. Wyobraźcie sobie co Qutest plus PS500 z tym robią na głowie ;) Wszystko skacze, wariuje, tona energii na czaszcze! :D

 

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór 😉

 

Miałem dłużej 80'tki, ale 60'tki grają bardziej firmowym, ciepłym i muzykalnym dźwiękiem, później są 325 i RS1, reszta to takie alternatywne lub pośrednie wizje Johna 😉

 

 

 

Dzisiaj moje pierwsze podejście do eksperymentu: "Jak wygrzanie wpływa na skuteczność driverów Grado".

Dziurki testowe:

 

1. Wyjście słuchawkowe SACD Sony DVP-NS900V QS

2. Wyjście słuchawkowe KORG DS-DAC 100m

 

Słuchawki testowe:

 

20-letnie Grado RS1

 

Do dzieła...

Edytowane przez -Pawel-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, -Pawel- napisał:

....60'tki grają bardziej firmowym, ciepłym i muzykalnym dźwiękiem,...

  

👍  :) 

___________________

 

Wygrzewają się :)

 

Zrealizowałem marzenie z "dzieciństwa" :) 

Marzenie posiadania czego ekscentrycznego :D 

 

  

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek_m napisał:

Marzenie posiadania czego ekscentrycznego 

No już bez przesady :)

11 godzin temu, -Pawel- napisał:

reszta to takie alternatywne lub pośrednie wizje Johna

Oj nie gadaj Paweł za wcześnie bo możesz potem żałować, nie słyszeliśmy PS2000e. Jak w końcu kupię to oczekuję że pojawisz się u mnie osobiście pewnego dnia, albo oboje się spotkamy u kogoś, kto ma jakieś dobre graty i zobaczymy co wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wczoraj grałem na SACD i było OK, może bez audio-nirvany, ale nie traciły na dynamice, grały po prostu normalnie. Dzisiaj kolejna część eksperymentu - granie z Korga.

 

 

Koniec eksperymentu, o ile dziurka SACD jakoś ledwo je udźwignęła to Korg dał tylko głośność, jednak nie uniósł basu, w miarę wzrostu głośności robiło się jaśniej i bardziej szkliście. Wniosek? Bez prądu mimo wszystko grają chudo i krzykliwie.

 

Oczywiście brzmienie samego DAC w Korgu jak najbardziej OK ale w przypadku Grado tylko z zewnętrznym wzmacniaczem. Muszą mieć prąd, nawet jak są już mocno ograne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczoraj na drugim forum - bez wzmaka jest plasko i tak jakby bezsilnie. Wypelnianie siada i brak dolu koliduje z podrasowana wyzsza srednica. Koniecznie potrzebne cos z mocnym dolem i idace lekko  w strone lagodnosci i ocieplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności