Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale wracając do tematu to polecasz 60-tki? Muszę sobie jedne otwarte sprawić, i może grado byłyby dobre na początek.

 

Czy polecam? Hmm, chcę odesłać Momentum, HD7 DJ, przełożyłem wszystkie recenzje słuchawek od Senn, AKG i JBL na sierpień, żeby tylko wcisnąć przed nie reckę z Grado... Chyba je lubię. ;)

 

Aaaa właśnie, przyjdą do mnie SR60e, to napiszę tekst o różnicach, a nie o całej serii. Wyższe modele wkrótce.

 

Niemniej nie polecam kupowania bez wcześniejszych odsłuchów, nie każdemu taki lekki kocyk się podoba.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam z SR225e

grają super tylko to spartańskie wykonanie jak za taką cenę, ale tutaj chodzi o co innego :)

wokale na nich to jakby być na ultra kameralnym koncercie - artysta śpiewa do Ciebie słuchaczu..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam z SR225e

grają super tylko to spartańskie wykonanie jak za taką cenę, ale tutaj chodzi o co innego :)

Nie rozumiem, ja nie jestem w stanie w żaden sposób gloryfikować słabego wykonania i skandalicznego opakowania (chyba że wersja e jest zmieniona pod tym punktem).

 

Gdyby chociaż były WYRAŹNIE lepsze na tle konkurencji...:)

 

Jeżeli faktycznie tu chodzi o coś innego...to niech to sprzedaja taniej, dwukrotnie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się nie to że się coś rozlatuje ale plastiki i pałąk nie wyglądają pro, nawet nie jest to eko skóra na pałąku.

 

takie superluksy za 200$

 

Opakowanie jest ok, można poczytać co producent miał na myśli.

 

Nie oszczędzali na przewodzie i wtyczce są "mega" dosłownie :)

 

Trochę takie ety er4 też się płaci wiadomo za co, choć tu wyposażenie jest dużo bogatsze .



Gdyby chociaż były WYRAŹNIE lepsze na tle konkurencji... :)

 

hehe to wystarczy

 

może normalnie płacą pracownikom a nie za miskę ryżu.. , jeśli konstrukcja spełni swoją rolę to nic do jakości nie mam. Wyglądają całościowo super.

 

Jak ktoś lubi ety to polubi Grado

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wykonanie pewnie sam bym miał grado... Jakość dźwięku ciężko ocenić, bo to zupełnie inna prezentacja niż większość standardowych słuchawek (powiedziałbym, że jakość/cena nie stoi za wysoko, ale mają w dźwięku coś magicznego)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem w stanie w żaden sposób gloryfikować słabego wykonania i skandalicznego opakowania (chyba że wersja e jest zmieniona pod tym punktem).

 

Nieno bez jaj, wykonanie słuchawek Grado to nic specjalnego.

Komfort noszenia na tle konkurencji? - Grado to ścisła czołówka najmniej wygodnych słuchawek.

Opakowanie i jego zawartość? - przemilcze, bo po co kopać leżącego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będą u mnie HiFiMAN HE-500 :)

Ponoć o wiele bardziej neutralne, niż ocieplone HE-400

Zobaczymy, jak zagrają w porównaniu do moich Grado PS-500, które z dnia na dzień coraz bardziej mnie męczą swoim agresywnym sposobem prezentacji dźwięku heh..

 

HE-400 odbierasz jako ocieplone? Hmm, one są z mocną V-ką, a ocieplone się robią, jak są tak sobie napędzone. HE-500 to całkiem inne granie. Bez V-ki, za to nieco zaokrąglone na średnicy i trochę na górze. Ogólnie taki relaksujący, nieco spowolniony dźwięk. Na pewno jest to inne granie jak PS-500. Ale może Ci brakować nieco szczegółowości tła, jeśli jesteś przyzwyczajony do takiej prezentacji w tym zakresie jak Grado. No i lubią głośne granie inaczej człowiekowi cały czas się wydaje, że coś mu w dźwięku ucieka. Najlepiej mi grały całkowicie z otwartymi grillami z tyłu. Wtedy chociaż trochę nawiązywały do Staxów.

Grado z kolei dla mnie, to podobna bajka jak to opisujesz wyżej. Szczegółowo, szybko i... męcząco na dłuższą metę, albo przy gorszych nagraniach z dużą ilością wokalu. Ale żeby HE-500 były neutralne, to bym nie powiedział, to znaczy na pewno bardziej neutralne jak HE-400, ale nadal do neutralności to jeszcze kawałek drogi. Chyba, że przez neutralność rozumieć brak agresji właśnie i ogólną spójność z jaką łączą się poszczególne zakresy, wtedy bym się zgodził z takim twierdzeniem.

 

EDIT

A widzę, że masz 10ES3 w sygnaturce. A to akurat jeszcze się skomasują cechy o których piszę i zesumują ze sobą. Może się okazać, że będziesz mieć za dużo "cukru w cukrze" :)

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. możliwe, że odbieram charakter dźwięku HE-400 podobnie jak wy - z tym, że w nazewnictwie barwy dźwięku nie ma żadnych standardów odniesienia, a co za tym idzie określanie dźwięku jest bardzo nieprecyzyjne :)
HE-400 słuchałem napędzane z mojego DAC'a Audio-GD NFB-10ES3, który jest przetwornikiem niezwykle "przeźroczystym" dla dźwięku, i ma wystarczający zapas mocy aby napędzić wszystko poza przetwornikami elektrostatycznymi.

Osobiście przyjąłem sobie dwa główne określenia dla dźwięku:

- neutralny (płaski, suchy, techniczny)

- naturalny (ocieplony, podkoloryzowany, relaksujący)

Proporcje tych dwóch "znaczników" określają dla mnie ostateczny charakter dźwięku przetworników.

Ocieplony dla mnie, to dźwięk z nieco poszarpaną charakterystyką - czyli akcentowanie określonych pasm dźwięku.

Zwróćcie uwagę, że czy to basowe D7100, bądź LCD-2, czy cholernie jasne SR325, bądż T1 to zawsze mówi się o ociepleniu (nie przyciemnieniu)

A na przykład takie K550 nikt jeszcze nie nazwał ciepłymi - zawsze słyszy się o nich jako o suchych, płaskich - nawet nudnych.

Wiadomo, że jest jeszcze masa innych wytycznych, które zdecydowanie kształtują sygnaturę dźwięku - jak scena, bezpośredniość, jasne/ciemne granie, V-granie itp ale te określenia raczej mało kiedy są mylnie używane.

Także żeby nieco sprecyzować - stosując w/w kryteria - określiłbym HE-400 jako cholernie przestrzenne, relaksujące, aksamitne, naturalnie grające, ocieplone (miękkie, cukierkowe, zaakcentowane wysokie tony, lekko cofnięte średnie tony, bardzo rozciągnięty bas).

Dla mnie to było lekkie V-granie, za czym nie przepadam.

Bardziej ciągnie mnie do neutralności, niż naturalności ale też nie bez przesady.

Szukam takiego złotego środka.

Początkowo sądziłem że znalazłem go w PS-500 właśnie, przez to że dźwięk w tych słuchawkach jest podkolorowany w każdą stronę (moim odniesieniem jest dźwięk z monitorów ADAM A7X) - a nie jest to typowe V-granie.

Właśnie te cholernie kuszące nasycenie dźwięku z PS-500 + zaskakująca bezpośredniość powodują że słuchanie na nich muzyki jest b. angażujące i wciągające..

.. ale i jednocześnie męczące na dłuższą metę.

No w każdym bądź razie coś jest na rzeczy, że jak słucham muzyki na PS-500 to po godzinie np. muszę zdjąć je z głowy i posłuchać na ADAM'ach żeby dać uszom odpocząć od tego atakowania mnie dźwiękiem ze słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak zinterpretować.

Ale jakby się zastanowić nad tym co napisałem w poprzednim poście, to wszystko ma ręce i nogi, trzyma się kupy i jasno określa naturę dźwięku :)

Tutaj widzę, że ktoś też stosuje podobne do mojego nazewnictwo:

http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

 

W każdym bądź razie mam już HE-500

Pierwsze wrażenia dźwiękowe jak najbardziej pozytywne - czyli wydają się odrobinę nudne i suche przy PS-500

Także czekam aż słuch zaadaptuje mi się do nowego brzmienia ;)

 

*EDIT*

 

Kurcze, ale fajnie grają te HE-500 :D

Teraz jak zakładam PS-500 dla porównania, to mam wrażenie jakby Grado dosłownie gwałciły moje uszy.

HE-500 grają zdecydowanie bardziej relaksująco i aksamitnie.

Do tego HiFiMAN są o wiele wygodniejsze od Grado (przede wszystkim nie dotykają uszu - co cenię sobie najbardziej jeżeli chodzi o komfort użytkowania)

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż pierwsze lepsze słuchawki z muzeum wojskowości, jakie używali operatorzy radaru w Wielkiej Brytanii podczas II WŚ i będziesz miał rozeznanie w ergonomii i komforcie noszenia nauszników, wedle filozofii John'a Grado ;)

Dołóż do tego opakowanie identyczne jakie przyniesie Ci kurier przy zamawianiu pizzy, z zawartością absolutnego minimum (a więc same słuchawki, gwarancja i list z gratulacjami od J. Grado)

Tak mniej więcej wygląda przepych zakupu słuchawek Grado, czy to modeli entry level za 500 pln, czy luksusowych za 7000 pln

 

*EDIT*

 

aha, no i zapomniałem dodać iż wygląda na to, że Grado z serii PS lubią się psuć same z siebie :D

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje SR60tki sie juz wygrzaly, nadal mnie urzekają, ale nie grają juz tak fajnie na ajfonie. Strasznie chude, wiecej gory, mniej masywnego grania i nie sa juz takie cieplutkie. Porównywalem ostatnio z niewygrzanymi i moge śmiało powiedzieć, ze takie zmiany zaszły, a nie ze ja sie do nich przyzwyczaiłem.

 

Jakis pomysł na ciepłe zródło do nich? Moze lampka?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka nie ma dużej impedancji na wyjściu?

Nie wiem, tak teraz myśle, to potrzebowałbym cos ciepłego, z dużą ilością basu i małą ilością wysokich - teraz z T4G słuchał i z nimi sie fajnie zgrywa.

Chyba odkurzę mikroforum608...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Grado służy lampa, ale coś czuję że to musi być ta stereotypowa lampa, ciepło, gęściej, łagodnie w górze, nasycenie, masa ;)

 

Szczerze, mogliby dokonać chociaż większych zmian wizualnych, no i nie oszukujmy się, można ją udoskonalić... No chyba, że ten "mocniejszy klej" się liczy :)

 

HE-400 mocna V-ka? :) To wtedy takie Denony D600 to gigantyczna V-ka? ;) Wykresy HE-400 pokazują raczej krzywą odwrotną V-kę. Na ucho Basu podbitego nie miały, góra rzeczywiście ostrzejsza, średnica trochę sterylna i imo soprany przeciętne (jak to napisałem, to mnie zhejtowali).

 

HE-500 IMO neutralne, łagodniejsze niż HE-400, równiejsze, techniczne i analityczne (ale zależy od toru). HE-500 są super.

 

Gdyby nie wykonanie pewnie sam bym miał grado... Jakość dźwięku ciężko ocenić, bo to zupełnie inna prezentacja niż większość standardowych słuchawek (powiedziałbym, że jakość/cena nie stoi za wysoko, ale mają w dźwięku coś magicznego)

Napisałem dzisiaj praktycznie to samo (odnośnie jakość/cena, magiczność w dźwięku) do Destruktora. Co nie, Destruktor? :)
Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to @Maciux musi bardzo duzo zalezec od toru, bo u mnie he-500 bardzo bardzo daleko do analityczności...:)

Właśnie mają dużo soku, nasycenia, i mają taką "relaksującą" maniere. Ale z ostatnim się zgadzam, he-500 są super :D

@Grubby zauwazyłem hacka, trzeba je zalozyc na leb, i poruszac padami na boki, aby zlapac dobra pozycje, w jednej jest koszmar, a jak troche przekrecisz to juz jest pieknie, i dla mnie komfort znacznie lepszy niz audeze, ba, siedze w nich caly dzien dzisiaj, i nic mnie nie boli, ani nie mam ochoty ich zdjąć...:)

Btw - Dlaczego dyskusja o hifimanach w wątku o grado? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je sprawdzałem z Bursonami i MyTekami (welurowe pady), coś czuję że Twój tor nieźle dodaje do pieca (tak jak czytam u Ciebie o T1, to też mam takie wrażenie) :) U mnie brzmiały bardzo równo. Może analitycznie to za dużo powiedziane, mają tę gładkość, płynność - nie było to analityczne w stylu Etymotic, ale wierniejsze od HE-400.

 

IMO, komfort jednak po stronie Audeze, ale jednak HiFiMAN > Grado, więc tutaj się zgadzam z BeatXem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności