Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowe Modele Mpio


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

O premierach MPIO wiemy już co nieco. Jednak obecnie MPIO potwierdziło informacje na temat specyfikacji kilku modeli. O modelach ML300 i ML400 pisać nie będę (jest to to samo co ML100 czy ML200 - tylko po raz kolejny w innej obudowie). Ciekawe jest potwierdzenie spec. technicznej dla innych modeli MPIO.

 

 

Model MG100 wzbudził moja sympatią solidnością wykonania oraz rewelacyjną obudową i działaniem. A tu proszę - następcy będą jeszcze ciekawsi. Dlaczego? Oba modele posiadać mają obsługę kart SDHC. Należy także przypomnieć, że są to pierwsze odtwarzacze z "biustem" ;) Zdjęcia nowych modeli do wglądu tutaj - jak ktoś jeszcze nie widział.

 

 

MG300 wróżył by, że będzie oparty o SoC firmy Rochips. Dlaczego? Bo posiadać ma obsługę plików FLAC, APE,. Jednak ciekawe, że będzie także wsparcie dla SDHC - czego chyba chiński SoC nie oferował? Czyżby kolejna generacja chipu ALI?

 

MG300

  • 2,4 QCGA TFT LCD
  • MP3, WMA (DRM), FLAC, APE, ASF
  • ACI & JPEG, BMP
  • TXT
  • FM z nagrywaniem
  • Dyktafon
  • Obsługa SDHC
  • Transmisja USB 2.0 High Speed (jako UMS)

Model niższy będzie raczej przebudowanym MG100 w ładnej czarnej obudowie i śmiesznym sterowaniem ale wzbogacony od wspomniany już czytnik SDHC.

 

MG200

  • 1,5 QCGA TFT LCD
  • MP3, WMA (DRM)
  • MTV & JPEG
  • TXT
  • FM z nagrywaniem
  • Dyktafon
  • Obsługa SDHC
  • Transmisja USB 2.0 High Speed (jako UMS)

O modelach OG23 i OG21 też już na forum było. Są to w zasadzie bratnie modele (podobnie jak MG300 i MG400) różnią się wielkością LCD oraz tym, że jeden (OG23) jest w poziomie, a drugi w pionie. ALE "23" także ma posiadać czytnik SDHC - tu jednak zabrakło już tak bogatej oferty formatów audio.

 

 

Ponadto MPIO potwierdziło prowadzenie prac nad modelem MD100. Będzie on wyglądać niemal identycznie co model FY800. Jednak czytnik kart SD został w nim zastąpiony tunerem DAB (174~240MHz). Model będzie (jak można sądzić z fotki) nieco grubszy niż poprzednik. Ponadto nadal w ofercie MPIO jest uSD Card, ładowarka AC100 oraz multimedialna ramka do zdjęć MP100.

 

Kiedy premiery w Polsce? Niestety nie wiem... jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę doświadczenie inżynierów MPIO to model MG300 może być ciekawym powrotem MPIO na średnie albo i wyższe półeczki. Wszystko zależy cóż to będzie za SoC i czy z dopalaniem przez DaC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - że MPIO już od dawna nie odtwarzacza Ogg. Od kiedy korzystają z ALI to poprostu nie ma Ogg.

 

Co do modelu MG300 to według mnie będzie on na Rochipie, który także olał Ogg i zaimplementował w swoim SoCu FLAC i APE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba przez przypadek "odkryłem" cóż to za SoC będzie w MPIO MG300. W zasadzie to Getz odkrył z tego co do niego napisałem - ja na to nie wpadłem ;)

 

SoC będzie prawdopodobniej Chinskiej firmy, z która do tej pory raczej się nie spotykaliśmy (z uwagi na to, że dopiero co to zaczyna produkować).

 

Ważne jest to, że SoC łączony jest w najczęściej w parę z Wolfstonem.

 

Szczegóły w krótce, ale póki co mogę powiedzieć, że raczej nie będzie to ani Action ani Rochips ani nowy ALI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no tak...a wracajac do tematu mg 200 i mg 300, czy wiadomo czy dzwiekowo to sa te same odtwarzacze? ew.czym sie od siebie roznia(z punktu widzenia uzytkownika).

a jesli nie, czym sie od siebie roznia? dosc duzo powinno sie ich sprzedac, a na forum informacji jak na lekarstwo ;/ teoretykow i praktykow prosze o komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności