Skocz do zawartości

Wymiana Gniazda Sluchawkowego Ifp-799


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

gniazdo sluchawkowe w moim wysluzonym ifp-799 zakonczylo juz chyba swoj zywot totalnie.

po wielu probach udaje mi sie tak ustawic mini-jacka od sluchawek, ze jakos slychac oba kanaly. ale wystarczy lekko poruszac i juz jeden kanal (najczesciej lewy) znika.

 

czy ktos podjalby sie wymiany gniazda za niewielką (rozsądną) oplatą ? najchetniej ktos z w-wy.

 

 

edit:/ zdublowal sie ten post z winy tragicznego lacza i odswierzania sie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo sluchawkowe w moim wysluzonym ifp-799 zakonczylo juz chyba swoj zywot totalnie.

po wielu probach udaje mi sie tak ustawic mini-jacka od sluchawek, ze jakos slychac oba kanaly. ale wystarczy lekko poruszac i juz jeden kanal (najczesciej lewy) znika.

 

czy ktos podjalby sie wymiany gniazda za niewielką (rozsądną) oplatą ? najchetniej ktos z w-wy.

edit:/ zdublowal sie ten post z winy tragicznego lacza i odswierzania sie strony.

 

Kreciku - może po prostu odgieły Ci się blaszki wyprowadzajće sygnał

na prawy i lewy kanał i wystarczy je tylko trochę podprostować (chocby śrubokrętem ) ?

 

Szczęscie w nieszczęsciu jest chyba takie , że Twój iFP ma gniazdo które od góry zapewnia

zupełnie swobodny dostęp do tych blaszek . :)

 

soundboardpt2.jpg

 

soundboardbackwa8.jpg

 

soundboardbackannotatedxa8.jpg

 

A jeżeli to nie pomoże , to korzyść przynajmniej bedzie taka że bedziesz miał wyjęta z playera

tę osobną małą PCB na której znajdują się oba gniazda słuchawkowe . A taką płytkę zdecydowanie

łatwiej przecież podesłać komuś do naprawy (choćby zwykłym listem ) niż cały odtwarzacz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz. wstyd sie przyznac, ale nie mam w domu takiego malego srubokreta gwiazdkowego i nie moge nawet odkrecic obudowy :)

ale skoro wystarczy zrobic tak jak mowisz to moze faktycznie sprobuje cos sam wymodzic.

myslalem jeszcze o przelutowaniu gniazda od line-in gdyby to moje gniazdo sluchawkowe bylo jakies totalnie zwalone.

 

getz, a moze masz wolna chwilke i taki maly srubokret ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz. wstyd sie przyznac, ale nie mam w domu takiego malego srubokreta gwiazdkowego i nie moge nawet odkrecic obudowy :)

ale skoro wystarczy zrobic tak jak mowisz to moze faktycznie sprobuje cos sam wymodzic.

myslalem jeszcze o przelutowaniu gniazda od line-in gdyby to moje gniazdo sluchawkowe bylo jakies totalnie zwalone.

 

getz, a moze masz wolna chwilke i taki maly srubokret ? :)

 

A jesteś pewien że do Irivera iFP 799 potrzebujesz śrubokręta gwiazdkowego

a nie najmniejszego krzyżakowego (lub ewntualnie płaskiego ? )

 

Akurat gwiazdkowy (Torx T5 ) mam , bo kupiłem go specjalnie do otworzenia mojego IHP 120 :D

, natomiast - też wstyd się przyznać - nie mam porządnego małego śrubokrętu krzyżakowego .

(Karmę i Vibeza rozkręcałem byle czym i skutek jest taki że trochę podniszczyłem śrubki :( )

 

Sprawdz więc proszę jakie masz śrubki w swoim iFP :) , jeżeli faktycznie "puste " w środku

to chętnie Ci Torxa T5 ( i jakieś trzy inne śrubokrety gwiazdkowe które dostałem z nim do kompletu )

jutro( lub pojutrze ) na rowerze wieczorem podrzucę .

 

( Kreciku - w tej sprawie zgadamy się jutro jakoś na PM , dobrze ? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz, te srubki to chyba sa krzyzakowe. ja je sobie tak roboczo nazwalem gwiazdkowymi. srubokret raczej musi miex ksztalt litery " X" i to dosc niewielkich rozmiarow. te co posiadam sa po prostu za duze do tak malych srubek. plaskimi typu "zegarmistrzoskie" kupione od ruskich za pare pln nie da sie ruszyc tych srubek. mocno sa dowalone i sie niezle zapiekly w plastiku.

ale jakbys mial kiedys nastroj na odkrecanie takich srubek to daj znac.

bo ja chyba ifpa przetne brzeszczotem do metalu :) ale otworze skubanca :)

 

na zdjeciu nr 4 :)

Wkretaki_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz, te srubki to chyba sa krzyzakowe. ja je sobie tak roboczo nazwalem gwiazdkowymi.

srubokret raczej musi miex ksztalt litery " X" i to dosc niewielkich rozmiarow. te co posiadam sa

po prostu za duze do tak malych srubek. plaskimi typu "zegarmistrzoskie" kupione od ruskich za

pare pln nie da sie ruszyc tych srubek. mocno sa dowalone i sie niezle zapiekly w plastiku.

ale jakbys mial kiedys nastroj na odkrecanie takich srubek to daj znac.

 

 

No własnie - tak sobie pomyslałe widząc to zdjęcie ze nie jest to jednak

robota dla wkrętaka gwiazdkowego. :(

 

gwiazdkowegm9.png

 

Pewnie potrzebujesz więc krzyżakowego śrubokrętu Philipsa #0

, albo alternatywnie 2 mm śrubokretu płaskiego .

 

Ja niestety nie posiadam ani jednego ani drugiego . :huh: Odkręcałem zawsze podobne śrubki znalezionym

w piwinicy zupełnie niewymiarowym ( i w dodatku trochę zagietym :D ) małym śrubokrętem

płaskim . Ale tutaj śrubki tkwią w otworach dosyć głęboko , a że gniazda śruby nie widać , więc kiedy taki

prowizoryczny śrubokręt się z niej ześlizguje , można ją sobie wtedy bardzo łatwo zniszczyć .

 

Kreciku - może postaraj się tam wpuścic z kropelkę oliwy i spróbuj jeszcze raz tym tymi

ruskimi wkrętakami zegarmistrzowskimi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciku - może postaraj się tam wpuścic z kropelkę oliwy i spróbuj jeszcze raz tym tymi

ruskimi wkrętakami zegarmistrzowskimi ?

 

getz, tak zrobie :) a jak nie to imadełko, kilka przecinaków, młotek ślusarski ok. 1 kg.

ewentualnie zmiękcze obudowe ifp-a nad palnikiem gazowym :)

 

dziś na pewno problem zostanie rozwiazany, tylko, nie wiem z jakim skutkiem.

najwyzej jutro dam posta w dziale "Co kupic" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Z góry przepraszam za odgrzebanie tego tematu, ale mam dokładnie taki sam problem, mianowicie brak dźwięku w jednym kanale (prawy). Nie pomaga doginanie blaszek w jacku.

Stąd moje pytanie, gdzie dostanę takie gniazdo jack, ponieważ szukam i na nic podobnego nie natrafiłem. Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam.

rekin333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności