Skocz do zawartości

Podpinanie odtwarzacza MTP


kamilloi

Rekomendowane odpowiedzi

Oto lista tego co musimy posiadać aby możliwe było swobodne przesyłanie plików (i wogle wykrycie) Odtwarzacza MTP

  • Posiadać Windows XP (home czy pro nie ma znaczenia)
  • Dodatek Service pack2 (do ściągnięcia ze strony MicroDolar$ i wielu innych)
  • Windows Media Player 11 (jak wyżej)
    Ten zestaw powinien wystarczyć. Jeżeli jednak nadal są problemy potrzeba zainstalować jeszcze jeden dodatek:
  • Media Transfer Protocol Porting Kit Oto link

Po instalacji powinniśmy się cieszyć odtwarzaczem widzianym przez system

Screen

mp3gk8.jpg

Edytowane przez kamilloi
Przystosowanie do wymagań FAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie można wgrać koreańskiego FW i nie ma lepszego sposobu to musi wystarczyć. Acha i nie pod każdym XP działa (już sprawdziłem) dlatego pozwoliłem sobie umieścić linka do MTPP

 

A tymczasem napisze do samsunga i pomęczę ich troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem wszystkie powyższe kroki ale mój komp nadal nie widzi tej mp3 :( Pomocy. Co to w ogóle za urządzenie MTP? Jakieś chińskie wymysły czy co?

 

Dlaczego komp nie widzi tej mptrójki jak każdej innej? Pierwszy raz sie spotkałem z takim czymś.

 

Jak wkładam do USB każdą inną mp3 nieznanej firmy to po chwili sama sie dodaje w "moim komputerze" z nową literką i jest w porządku.

 

Czy Samsung jest aż tak badziewną firmą?

 

 

Bym zapomniał. Moja mp3 to model YP-U3 JQB. Firmware zaktualizowałem do najnowszej wersji 1.13 EU w nadziei, że to coś da ale niestety...

 

Czy jest jakiś inny sposób (czy pozostaje wyrzucic?...to oczywiście żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to w ogóle za urządzenie MTP?

 

w wolnym tłumaczeniu "przyjazne dla użytkownika urządzenie audio" ;)

 

> Jakieś chińskie wymysły czy co?

 

microsoft to wymyślił...

 

> Dlaczego komp nie widzi tej mptrójki jak każdej innej?

 

ponieważ takie jest założenie - a dlaczego? zapytaj inżynierów (i marketingowców) pracujących nad powstaniem standardu MTP... prawdopodobnie chodziło o "prostotę obsługi" ;)

 

> Czy Samsung jest aż tak badziewną firmą?

 

niektórzy powiedzieli by rzecz dokładnie odwrotną - że samsung jest tak dobrą firmą, że jego odtwarzacze pracują w standardzie MTP... oczywiście każdy ma prawo do własnego punktu widzenia...

 

> Czy jest jakiś inny sposób (czy pozostaje wyrzucic?...to oczywiście żart)

 

nie do końca jest to żart... jeśli nie ma do tego odtwarzacza firmware'u UMS (a nie wiem czy jest), a Ty nie będziesz w stanie zmusić tego odtwarzacza do współpracy z komputerem... to automatycznie odtwarzacz ten będzie dla Ciebie zupełnie bezużyteczny - więc faktycznie będzie można go komuś oddać/sprzedać (szkoda wyrzucać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to w ogóle za urządzenie MTP?

 

w wolnym tłumaczeniu "przyjazne dla użytkownika urządzenie audio" ;)

Jasne....o mało co nie spadłem z krzesła :lol:

 

 

> Jakieś chińskie wymysły czy co?

 

microsoft to wymyślił...

Dlatego jest złe :P można sie było tego po nich spodziewac, kolejny dobry pomysł w stylu "niezastąpionej" Visty

 

> Dlaczego komp nie widzi tej mptrójki jak każdej innej?

 

ponieważ takie jest założenie - a dlaczego? zapytaj inżynierów (i marketingowców) pracujących nad powstaniem standardu MTP... prawdopodobnie chodziło o "prostotę obsługi" ;)

No fakt prościej sie nie dało :lol:

 

> Czy Samsung jest aż tak badziewną firmą?

 

niektórzy powiedzieli by rzecz dokładnie odwrotną - że samsung jest tak dobrą firmą, że jego odtwarzacze pracują w standardzie MTP... oczywiście każdy ma prawo do własnego punktu widzenia...

Tak MTP to 8 cud świata, nie moge bez niego życ :rolleyes: , czyli Szajsung to badziew

 

> Czy jest jakiś inny sposób (czy pozostaje wyrzucic?...to oczywiście żart)

 

nie do końca jest to żart... jeśli nie ma do tego odtwarzacza firmware'u UMS (a nie wiem czy jest), a Ty nie będziesz w stanie zmusić tego odtwarzacza do współpracy z komputerem... to automatycznie odtwarzacz ten będzie dla Ciebie zupełnie bezużyteczny - więc faktycznie będzie można go komuś oddać/sprzedać (szkoda wyrzucać)

No fakt szkoda tych pieniedzy...

 

 

Dzieki wielkie za fachową i wyczerpującą odpowiedź

i sorry za tak długą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolejny dobry pomysł w stylu "niezastąpionej" Visty

 

jest to pomysł z czasów SP1 dla XP (powstał nieco wcześniej niż SP1 dla XP)

 

> czyli Szajsung to badziew

 

a wraz z nim kilku innych producentów, którzy zdecydowali się na implementację tegoż rozwiązania (w tym np. Creative)... jeśli już patrzeć na to z tego punktu widzenia

 

> No fakt szkoda tych pieniedzy...

 

w przyszłości należy pamiętać o tym, żeby przed kupnem odtwarzacza czegoś się o nim dowiedzieć... albo przynajmniej przeczytać "wymagania" na pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności