Skocz do zawartości

T60 Vs Zen V Plus


angstrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.

 

Obecnie uzywam Zen Nano (sluchafony: EP 630 oraz Sennheiser PMX 60) i jestem wielce zadowolony z tego playera bo: jest maly, moge obslugiwac go nie wyciagajac z kieszeni ani nawet z futeralu, ma wymienne baterie AAA i uzywam go glownie do audiobooków. Niestety jest za maly pojemnosciowo (1GB) i czasem chcialbym rowniez posluchac muzyki a ciezko jest pozniej znalezc zagubiony fragment w duzym pliku, wiec do muzyki uzywam SE W810 - niestety na sofcie Orange jakosc muzyki jest fatalna, a nie chce dlubac i go debrandowac bo co chwile sie psuje i laduje w serwisie wiec moglbym miec problemy z gwarancja.

 

Tyle przydlugawych wstepow. Zastanawiam sie wiec nad Zen V Plus, ale ten z kolei ma wbudowana baterie wiec za jakies dwa lata takowa pewnie padnie i playera bedzie mozna sobie... Poza tym mp3 player ma odtwarzac mp3, a nie sluzyc jako przenosny telewizor, odtwarzacz wideo, PIM, notes (tylko do odczytu), lodowka z zamrazarka i czort wie co jeszcze - wszystkie te funkcje kosztuja, a player przez to jest troche duzawy jak na moje wymagania.

 

Ma za to to czego mi potrzeba najbardziej: zakladki, duzo pamieci (8GB) i mozliwosc obslugi bez wyciagania z kieszeni.

 

Juz mialem go kupowac kiedy znalazlem T60 - i tutaj pojawia sie problem, bo dostepu do sprzetu nie mam nijak i chcialbym zapytac uzytkownikow:

 

1. czy mozna ustawic sobie zakladke - tzn przejsc do innego pliku, a nastepnie powrocic do poprzedniego dokladnie w tym samym miejscu co poprzednio bez koniecznosci przewijania pliku.

2. czy mozliwe jest wl/wyl i regulacja glosnosci bez wyciagania playera z futeralu takiego np. http://www.allegro.pl/item229146001_idealn..._mp3.html#photo (wiem, ze niktorzy z Was takowego uzywaja)

3. czy miesci sie w kieszeni marynarki

4. czy tak jak Zen Nano po wlaczeniu rozpoczyna od razu odtwarzanie bez czekania na wybor opcji czy jakies tam inne.

 

Mam nadzieje ze to nie duzy klopot i mi pomozecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na podstawie t10, ale jak wiadomo to taki sam sprzęt.

 

1. Nie, chyba ze nie umiem :)

2. Myslę, że będzie ciężko przez tak gruby futerał, przycisk on jest dosc maly, a regulacja glosnosci to maly joy, wiec imo bedzie ciezko, ale na ten punkt niech lepiej odpowiedzą posiadacze.

3. Spokojnie.

4. W t10 po włączeniu trzeba wcisnąć play, mysle ze w t60 jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Moze faktycznie ktos kto ma t60 bedzie wiedzial co z 2. Przynajmniej coby dalo sie wl-wyl i wcisnac play bez zagladania do futeralu, na tzw. czuja. Chodzi o to ze jak juz wrzuce playera do spodni-marynarki to sobie tam caly dzien siedzi i jadac samochodem (slucham glownie w samochodzie) np. moge wl-wyl jedna reka bez ryzyka walniecia w cos przede mna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki pokrowcu może na siłę głośność jakimś cudem zmienisz, ale wyłączenie i włączenie to chyba marzenia.

(slucham glownie w samochodzie)

 

Gdzie ty tym samochodem jeździsz? Ja w takim Krakowie z playerem na uszach pojeździł bym chyba 2 minuty aż skasowałbym auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tym samochodem jeździsz? Ja w takim Krakowie z playerem na uszach pojeździł bym chyba 2 minuty aż skasowałbym auto.

 

Jakies 80km na wschod od Krakowa, duzo mniejsze miasto, dawniej wojewodzkie - troche spokojniej na drogach. do Krakowa i po Krakowie tez mi sie nieraz zdarzylo - poki co bez dzwona. w aucie glownie audiobooki - spoko slychac co sie dzieje dookola.

 

No to chyba jednak stanie na Zenie, choc z ta bateria to bardzo duzy minus. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu duży minus. Jak piszesz za dwa lata pewnie padnie. Raczej nie a nawet jeśli to za dwa lata pewnie będziesz miał już inny model.

Duzo jestem poza domem i w Zen Nano zawsze mam przy sobie ze dwa aku, naladowane do pelna i jak bateria padnie to po prosty zmieniam. Przy wbudowanej jest problem bo trzeba czuwac coby starczylo powera na wyjscie/wyjazd a targanie ze soba sprzetu w postaci ladowarki AC/DC albo laptopa zeby ladowac z USB to lekka przesada.

 

Pewnie w sumie moze i zostalbym przy Zen Nano - przywiazuje sie do rzeczy, ale tesciu mi go zaanektowal na potrzeby wlasne, a ze facet jest bez zarzutu glupio mi go zabrac.

 

Anyway, mam czas do poniedzialku na wybor. Czuje sie jak przyslowiowa "baba" - sorry i przepraszam kobiety. Moze by tak rzucic moneta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozpisze troche, bo widze ze nie da sie Ciebie zniechecic ;]

 

Pare osob uzywa tego futeralu do T60 ale nie na codzien tylko do sportu.

 

Normalnie mozna go nosic samego w kieszeni i wygodnie sterowac na slepo albo nawet przez spodnie.

 

Cycek ma wiekszy od Zena V, wiec w sumie powinno to byc nawet wygodniejsze.

 

Co do kieszeni marynarki to zalezy ktorej. T60 ma dosc wysoka gorna krawedz (ale tez i bez przesady) .Na pewno bedzie go bardziej widac od zenow, jesli bedzie to jakas plaska gorna kieszen, jesli to kieszen dolna albo w spodniach to miesci sie bez najmniejszych problemow.

 

No tylko brakuje zakladek. Mnie to troche denerwuje gdy slucham podcastow. Z podobnych playerow zakladki ma Cowon F2, tylko ciezko go ostatnio dostac no i nie jest na baterie.

 

A i na T60 gorzej sie slucha muzyki z radia niz na Zen Nano jesli to jest istotne (plytszy dzwiek ale lepszy odbior)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. No i ostatnie, decydujące pytanie:

 

Czy po wyłączeniu:

1. samoczynnym z powodu wyczerpania baterii

2. automatycznym po zapauzowaniu utworu

3. ręcznym

player rozpoczyna odtwarzanie po ponownym włączeniu

a. dokładnie w tym miejscu utworu gdzie przestał

b. od początku utworu

c. coś innego

 

Test jak u Majewskiego, ale mam nadzieję, że będzie łatwiej odpowiedzieć. Np. Nano Plus robi tak:

1c (rozpoczyna tam gdzie włączył się zanim bateria się wyczerpała)

2a

3a

 

Słyszałem, że V Plus trochę wariuje i przeważnie ma b lub c, więc wolę się upewnić jak to jest w T60.

 

Proszę pomóżcie - to już na prawdę ostatni post z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 - A

1 - nie mam pojecia, wtedy mam inne zmartwienia niz to czy bedzie zaczynal od tego samego momentu - na przyklad organizacje baterii ;]

 

Ale z tego co pamietam to po roznych restartach bez wylaczenia zaczyna sie znowu piosenka, ktora player widzi jako pierwsza w katalogach. U mnie to zawsze jakis podcast ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamietam to po roznych restartach bez wylaczenia zaczyna sie znowu piosenka, ktora player widzi jako pierwsza w katalogach. U mnie to zawsze jakis podcast ;]

 

Mam rozumieć, że po pauzie bez wyłączania playera nie zacznie mi audiobooka od początku, tylko będzie waryjował? Nie za dobrze.

 

A tutaj: piszą tak:

 

If you're a podcast or audiobook lover, the resume option will save you from frustrated scanning to the part of the recording you were at before switching off the device.

 

Czyżby bug jakiś w sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie. Bardzo dziękuję za pomoc. Wziałem T60 4GB black i Aurvany. Zastanawiałem się nad Sennheiserami CX, ale nie znoszę asymetrycznego kabla. Takowy jest w SE HPM-70 i po prostu mnie wkurza. Coś droższego byłoby za drogie. Do tego dokupiłem sobie jeszcze 2 etui PAQ Sunnyline - czarne. Ciężko cholery znalezc - przewaznie sa niebieskie. Z Nano Plusem zdarłem dwa przez 2 lata i ciagle gubie smycze, ale za to playerek wyglada jak nowy i nawet ma zapasowa klapkę na baterię. Tak też troskliwie zaopiekuję się T60. Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui zamówiłem tutaj . Zobaczymy jak potwierdzą zamówienie czy mają takowe, czy tylko udawali, ale myślę, że czarne są bo w ofercie mają osobno każdy kolor.

 

EDIT: Etui jednak nie ma w zapasach. Niedobrze.

 

Jezdziłem kiedyś w PMX'ach, ale strasznie się w oczy rzucają i czasem policja dziwnie się patrzy. Od prawie 2 lat jeżdżę z EPkami i owszem w tym czasie miałem jeden dzwon, ale akurat wtedy nie słuchałem, bo chwilowo bateria siadła. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że z mp3 za kierownicą jest bezpieczniej. Poza tym w samochodzie NIGDY nie słucham muzyki na słuchawkach, ale zawsze książek audio, więc i odbiór jest trochę inny i nie jestem całkiem odizolowany od otoczenia.

 

Co do izolacji w Aurvanach - przekonam się wkrótce nausznie, hmm... dousznie.

 

Tak w ogóle odkąd mam playera to wszystkie czynności w domu (sprzątanie, koszenie, gary) stały się jakby mniej uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, podpinam się po ten temat, gdyż zastanawiam się (bądź zastanawiałam się, to zależy) właśnie nad: poniższymi odtwarzaczami:

Odtwarzacz MP3 Creative Zen V 2GB czarno-zielony

Odtwarzacz MP3 Creative MuVo V100 2GB

Odtwarzacz MP3 Creative Zen Nano Plus 1GB czarny

oraz jeszcze:

Odtwarzacz MP3 iRiver T60 1GB

 

jak na razie po lekturze Waszego forum na przód idzie iRiver, choć nie znam konkretnych "za i przeciw" - ciągle słyszę jako główny argument, że jest po prostu lepszy od Creative, a zaraz w niektórych postach, że tak naprawdę Creative pod względem jakości dżwięku jest dobry i niewiele się różni od IPoda... hm. no ok. chyba za dużo informacji naraz...

 

Moje pytanie brzmi, bo nie znalazłam tego: czy IRiver ma możliwość tworzenia playlist? Jeśli nie to czy któryś z wymienionych Creativów ma. (Poszukuję taniego, dobrego odtwarzacza mp3 do pracy - 1lub 2 gb, z możliwością tworzenia playlist).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź.

co znaczy, że muzyka musi być zastopowana? tzn. stop, zapisz na playlistę, play - coś w tym stylu?

można tworzyć kilka playlist (opcja wyboru playlist), czy w grę wchodzi tylko 1 pls?

 

ok. mam już temacik:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=22432

 

(ciekawe, że jak wpisywałam słówko "playlista" to cisza <_<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności