Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki Do T10


mrfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poczytałem co nieco na forum, ale chciałbym usłyszeć wasze opinie konkretnie w tym temacie. Od jakiegoś roku używam iRivera T10, którego zresztą kupiłem dzięki temu forum. Używałem do niego sennów MX400, ale z moim zdolnościami zasypiania ze słuchawkami w uszach, któregoś poranka obudziłem się śpiąc na dwu-częściowym zestawie grającym x) W związku z tym czas na zmianę słuchawek. W grę wchodzą raczej tylko douszne, do 100zł (ceny allegro). Słucham dość szerokiego wachlarza muzyki, od punku przez dub, reagge, ska, jazz po trance i muzykę elektryczną. Jakie są wasze typy? Chciałbym z tego playera wyciągnąć max możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lekko się bachnąłem w słownictwie, pchełki nie zaliczają się do dousznych? Jeżeli nie, to je również mam na uwadze.

Pchełki = douszne, w sumie jako podgrupę dousznych można też zakwalifikować dokanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lekko się bachnąłem w słownictwie, pchełki nie zaliczają się do dousznych? Jeżeli nie, to je również mam na uwadze.

W końcu masz na myśli douszne czy nauszne/wokółuszne bo już nic z tego nie rozumiem? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to - dokanałowe i douszne, sorry za zamieszanie :) Osobiście preferuje ten rodzaj, bo nie ograniczają specjalnie ruchu, ale mogę się też przyjrzeć nausznym.

Dokanałowe do 100zł to oczywiście ep-630 ale może rozejrzyj się na forum po komisie, mozna za niewiele ponad 100zł nabyć Crossroads Classics (nowe) lub Aurvany (używane), tylko uwaga na podobno małą ilość basu w tych modelach, ale skoro do tej pory uzywałeś mx400... Czasem trafiają się też używane Sennheiser CX300.

Nauszne do 100zł to KOSS KSC75 (lub trudniej dostępne KSC55), Philips SHS8200, AKG k24p. Nieco powyżej 100zł KOSS Porta Pro i AKG k26p, czasem można dostać używane PX100. Zresztą "słuchawki do 100zł" to dosyć częste pytanie, a o tych wszystkich modelach znajdziesz info na forum, enjoy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

Przeczytałem jeszcze więcej tematów i nabrałem wątpliwości, więc muszę je rozwiać zanim coś zakupię. Najgorsze jest to, że czas mnie nagli i do środy muszę mieć już sprzęt w domu - wyjeżdżam a wiadomo jak to w trasie, bez muzy totalna kiszka. Wracając do sedna sprawy px100 w opinii innych dobrze spisują się przy szerokiej scenie ale słabo wyciszają, a w moim przypadku gdzie muzy słucham głównie w autobusie nie wiem czy będzie to dobry zakup. Kolejna sprawa to czy nie będą one spadać. Skacze na rowerku (dual, street) to też dobrze byłoby żeby trzymały się głowy. Ostatnia sprawa to czy da się je nosić na szyi? Zazwyczaj chodzę w czapce pod która raczej trudno będzie wcisnąć pałąk... Wiem, wiem zawsze można na, ale rozważcie tą kwestię. W związku z tym wpadłem w małe zakłopotanie. Nie lepszy będzie któryś model AKG? Co do ceny widzę że lepiej dołożyć to kilka złotych lub kupić jakieś używki, więc może być nieco wyższa. Zastanawiałem się nad K26P albo K412? Doradźcie coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna sprawy px100 w opinii innych dobrze spisują się przy szerokiej scenie ale słabo wyciszają, a w moim przypadku gdzie muzy słucham głównie w autobusie nie wiem czy będzie to dobry zakup.

PX100 jak każde otwarte słuchawki nie izolują.

Kolejna sprawa to czy nie będą one spadać. Skacze na rowerku (dual, street) to też dobrze byłoby żeby trzymały się głowy.

Trzymają się głowy dobrze ale nie zostały przeznaczone do jakichś ekscesów, zainteresuj się ewentualnie PMX100, te same przetworniki tylko pałąk w wersji neckband.

Ostatnia sprawa to czy da się je nosić na szyi? Zazwyczaj chodzę w czapce pod która raczej trudno będzie wcisnąć pałąk... Wiem, wiem zawsze można na, ale rozważcie tą kwestię.

W sensie zawiesić na szyi jak akurat nie słuchasz muzyki czy słuchać ich z pałąkiem opuszczonym na szyję? Pierwsza opcja tak, druga raczej średnio na jeża. DO takiego noszenia masz słuchawki neckband, czyli np. własnie PMX100 Ewentualnie pałąk wywalisz na czapkę :P

W związku z tym wpadłem w małe zakłopotanie. Nie lepszy będzie któryś model AKG? Co do ceny widzę że lepiej dołożyć to kilka złotych lub kupić jakieś używki, więc może być nieco wyższa. Zastanawiałem się nad K26P albo K412? Doradźcie coś ;)

k412 to chyba nowsza wersja k24p jesli się nie mylę więc też są otwarte i izolacji nie będzie. k26p są zamknięte ale ogólnie AKG ce****ą się zupełnie innym brzmieniem niż PX100, grają strasznie basowo przy cofniętej reszcie pasma co nie każdemu się podoba choć takie brzmienie też ma swoich zwolenników. Nieco droższe będą k81dj bądź k518dj ale nie wiem czy są znacząco lepsze od k26p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie zawiesić na szyi jak akurat nie słuchasz muzyki czy słuchać ich z pałąkiem opuszczonym na szyję? Pierwsza opcja tak, druga raczej średnio na jeża. DO takiego noszenia masz słuchawki neckband, czyli np. własnie PMX100 Ewentualnie pałąk wywalisz na czapkę :P

Raczej miałem to drugie na myśli, ale jeszcze nie oswoiłem się do końca z całym słownictwem ;) wersję PMX znacznie trudniej dostać po rozsądnych pieniądzach.

 

k412 to chyba nowsza wersja k24p jesli się nie mylę więc też są otwarte i izolacji nie będzie. k26p są zamknięte ale ogólnie AKG ce****ą się zupełnie innym brzmieniem niż PX100, grają strasznie basowo przy cofniętej reszcie pasma co nie każdemu się podoba choć takie brzmienie też ma swoich zwolenników. Nieco droższe będą k81dj bądź k518dj ale nie wiem czy są znacząco lepsze od k26p.

K 26P wydają mi się optymalne cenowo spośród nausznych słuchawek które do tej pory tutaj padły. Nie jestem jakimś specjalnym zwolennikiem niskich tonów powodujących orgazm, lubię soczyste brzmienie w całej skali, aczkolwiek przy reagge którego słucham sporo, bass to miły efekt. Z izolacją będzie ok, ale zastanawiam się jak z stabilnością? Zapewne tez nie da się ich nosić jako neckband, więc ciężko będzie to wszystko pogodzić... Do tej pory używałem MX400, ale szczerze mówiąc zaczynałem czuć lekki niedosyt, czy między AGK a px100 (pmx100) będzie aż tak odczuwalna różnica? Może jednak zastanowić się nad dokanałówkami, np CX300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czy między AGK a px100 (pmx100) będzie aż tak odczuwalna różnica? Może jednak zastanowić się nad dokanałówkami, np CX300?

Tak, jest ogromna różnica w brzmieniu między PX100 a powiedzmy k26p, przecież masz to wyżej napisane i nawet to zacytowałeś :P

Dokanałówki do wyczynów na rowerze? Chyba średnio pasują... Tylko na niezłe dokanałówki trzeba się trochę wykosztować, na pewno ponad 100zł, używane CX300 rzadko się trafiają w komisie, ale za nieco ponad tą sumę możesz mieć nowe Crossroads Classics jesli akurat są jakieś dostępne. Poszukaj ludzi z forum, którzy je sprowadzają. Poszukaj też o nich info na forum czy będą Ci pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem K 26P :) Niestety nie mam zbyt dużego wyboru bo i nie mam możliwości żeby przetestować jakiś sprzęt na żywo do czasu wyjazdu, więc trzeba metodą prób i błędów. Myślę że specyfikacja tych słuchaweczek mi podejdzie, a jak będę mieć możliwość przetestowania PX100 i stwierdzę że są lepsze, to zawsze mogę zmienić :) Dzięki wszystkim i tobie Gościu za porady. Napewno jeszcze nie raz się tutaj zgłoszę o ile nie będę stałym "słuchaczem". Jak już sprzęt do mnie dotrze to naskrobię co nieco o moich odczuciach.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności