Skocz do zawartości

Archos 605 Wi-fi


eminem767

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie obcy Ci angielski to tu masz recenzje użytkownika: http://gmini400.smfhost.com/index.php?topi...opicseen#msg173

 

A tu bardzo obszerna recenzja również po angielsku powinno być wszystko: http://archoslounge.net/01-Introduction.html

 

Dodatkowo polecam strone: www.Archos.com - tam są wszystkie specyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ten archos wogóle wyszedł? stary jest? a co weług was było by lepszym roziązaniem: archos 605 czy np Cowon A2? ( bo o A3 jeszcze nic nie wiadomo :()

 

 

jesli chodzi o cene to jest tańszy niż A2 i pewnie tez A3

 

nie wiem chy juz pytałem o to jesli tak to napiszcie: czy w tym archosie mozna normalnie wchodzic na google, sprawdzać poczte, forum lub korzystać z webgg?

na takim filmiku widziałem, że mozna normalnie surfowac po sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko tam ....bo w innym miejscu Archos 605 80GB 1499,-a 160GB tylko 1699,-
a gdzie ty takie ceny znalazłeś?? :P

 

 

Archos 704 wi-fi 160 gb kosztuje 2600zł i ma tylko 260 tysięcy kolorów! nie jest to troche dziwne, ze player za taką kase ma tak mało kolorów? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ten archos wogóle wyszedł? stary jest? a co weług was było by lepszym roziązaniem: archos 605 czy np Cowon A2? ( bo o A3 jeszcze nic nie wiadomo sad.gif

 

Prezentacja piątej generacji była 14 czerwca bieżącego roku, więc raczej całkiem nowy :) to jak na razie topowy model tej generacji.

 

Archos 605 jest na pewno cieńszy niż A2 ale w a2 dostajesz więcej "out-off the box" bo do archosa trzeba dokupić plug-iny żeby odtwarzać wszystkie(prawie) formaty video..

co do muzyki: jeśli korzystasz z formatów bezstratnych lub ogg, to polecam Cowona, bo Archos obsługuje: Mp3, WMA i WAV.

a o A3 wiadomo już całkiem sporo (jeśli chodzi o to co będzie reprezentował)

 

nie wiem chy juz pytałem o to jesli tak to napiszcie: czy w tym archosie mozna normalnie wchodzic na google, sprawdzać poczte, forum lub korzystać z webgg?

na takim filmiku widziałem, że mozna normalnie surfowac po sieci

 

z testów wynika, ze z netem radzi sobie lepiej niż 604, ale tu znów trzeba zakupić plug-in do internetu, ale wtedy obsługuje nawet flashe..

cóż jest tańszy ale to dlatego, że by był w pełni wykorzystać jego możliwości trzeba dokupywać plug-iny.. choć już na starcie dostajemy bardzo dużo..

Ekran 4,3" 800x480!!! 16mln kolorów, no i w dodatku dotykowy.. i można dać rade paluchem :D

 

a dlaczego ma przyciski to dla mnie też jest zagadką..

Powodem jest takie skonstruowanie interfejsu, że czasem lepiej się operuje klawiszami, a gdzie indziej ekranem.

 

Jak dla mnie kolejny model powinien być już bez klawiszy (no oprócz jakichś na boku play/przód/tył/stop/ żeby można było kontrolować bez patrzenia)

Ale to już tylko moje życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co takiego wiadomo a A3 oprócz informacji od producenta? jednyne co znalazłem to specyfikacja i to ze bedzie HD odtwarzał, ale nadal nie wiadomo ile trzyma na baterii czy bedzie tez dotykowy ekran ( bo widziałem 2 obudowy!) i czy bedzie bluetooth i moze GPS czy chociaż Wi-fi! tego chyba jeszcze nie wiadomo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Widze ze jest tu maly temacik na temat archosa 605 wifi. Mam ten odtwarzacz od wczoraj. Z mila checia odpowiem na nurtujace pytania jesli ktos je ma. \moja wersja jest 20 gb. Kupiony w anglii.

Mam tez pytanie moze ktos wie jak sie instaluje pluginy do tego archosa i skad mozna zaczerpnac je poza emule bo wiekszosc jest platna.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam archosa 606 WiFi 30GB mam od jakis 2 tygodni.

 

co do pluginow to niestety zadne nie beda dzialac jesli byly kupione do archosa o innym serialu niz troj. wiec ja sie zmobilizowalem i po prostu zakupilem je.

 

wgrywa sie je do katalogu download a nastepnie w archosie wchodzisz do tego katalogu i odpalasz po kolei te pliki. archos musi byc podlaczony wtedy do zasilania.

 

poza tym co odkrylem... mozna uzywac neta bez sciagania przegladarki ale innym razem opisze jak to zrobic bo nie mam playera pod reka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za odpowiedz co do pluginow. Troche to zenujace ze te pluginy nie sa aktywne w zakupionym sprzecie. Moze to dobry sposob na podniesienie ceny urzadzenia.

Mam jeszcze jedno pytanie. Doczytalem sie ze Archos 605 pozwala na okolo 5,5 godziny odtwarzania filmow i okolo 17 godzin muzyki. U mnie ten czas jest zdecydowanie krotszy. Jak to wyglada w twoim sprzecie. Moze z moja bateria jest cos nie tak. Mam mozliwosc wymiany na nowy (to wlasnie lubie w angielskich sklepach :P ). Moze te dane sa tylko wyssane z palca co do dlugosci pracy tego urzadzenia.

Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze pomoglem B)

 

zo do baterii jeszcze nie uzywalem tak intensywnie aby to sprawdzic, ale jak bede mial wiecej czasu to nie omieszkam

z pewnoscia baterie trzeba dobrze sformatowac czyli zostawic do ladowania wiecej niz by tego urzadzenie chcialo nastepnie rozladowac tak by sie juz sam wylaczal maksymalnie i tak ze 2 razy. po tym zabiegu bedzie bateria maksymalnie trzymac.

 

 

a co do internetu bez plugina(niestety nie mozemy miec rowniez zainstalowanego plugina Video podcast) to:

wchodzimy w Content Portal

wybieramy po prawej stronie linka EuroNews

jak sie pokaza wiadomosci klikamy na jedna z nich bez zainstalowanego Video podcast plug-in pokaze sie strona ze nie mozna wyswietlic tej strony (jak w windzie gdy podamy zly adres strony :D) i bedzie link do strony opery. klikamy w ten link i staramy sie znalezc ze strony domowej opery link do przegladarki yahoo (opera wspolpracuje z yahoo a nie google). jak juz uda sie znalezc to mozemy szalec. problem tylko w tym, ze przy tej metodzie nie mamy mozliwosci recznego wpisywanie adresy pozadanej strony tylko wszystko trzeba poprzez wyszukiwarke odnajdywac. ale z braku laku dobry kit :D

 

to by bylo na tyle

 

a jak sprawdze baterie to dam znac

 

a ile twoja bateria trzyma?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bateryjke formatnalem jak sie nalezy. Laduje sie praktycznie caly dzionek (troche to dlugawo moim zdaniem).

Co do pracy to u mnie na pierwszych testach obejrzalem jeden film kilka teledyskow i troszke muzy i wyliczylem ze razem do kupy chodzilo to jakies 3.5 godziny. Wiec troche marnie Moze te parametry ktore producent podawal sa przy maksymalnie sciemnionym wyswietlaczu i bardzo cichym dzwieku. niestety zanim pojde to wymienic musze poczekac na opinie innych posiadaczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Archosa 605 WIFI (160 GB), oczywiście od razu zabrałem się do testowania tej zabawki i ja podzielę się swoimi opiniami i wrażeniami. W porównaniu do poprzedniego modelu, który posiadałem AV-420, ten wypada nad wyraz rewelacyjnie!!! Kolory (16 mln zrobiło swoje:)) i obraz żyleta jak na monitorze komputerowym:):) Funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie. Kupiłem go na angielskim Ebay-u. Sprzedawca nic nie wspominał, ale w Archosie wgrane sa wszystkie możliwe pluginy, jakie sa dostępne na Archos.com (nie wiem czy to jakieś po-crackowane wersje bo na stronie archosa nie udało mi się ich ściągnąć, póki co wszystko na razie działa)

 

Mogę, więc w większym stopniu go przetestować. Internet po domowym WLANi-e, działa bardzo dobrze, strony otwieraj się dość szybko, konfiguracja odbywa się automatycznie sprawnie i bezproblemowo, mankamentem jesteś brak polskich ogonków, na naszych stronach:( Filmy na YouTube, działaja płynnie bez buforowania.

 

Filmy zarówno te w DVD jak i DIVX-ie (avi, mpg) działają płynnie (i ta jakość:)), brakuje mi tylko tutaj obsługi formatu rmvb. Napisów nie trzeba wklejać w film tak jak musiałem to robić w poprzednim Archosie, tylko skopiować łącznie z filmem do 605 (zjada ostatnie litery, nie wiadomo, czemu, a nie można tego w żaden sposób ustawić, ma ktoś jakieś pomysły??)

Panel dotykowy działa wyśmienicie, który w połączeniu z dodatkowymi przyciskami wzajemnie się uzupełnia.

 

Mam natomiast problemy z głośnikiem wbudowanym, gdy go załączam, zaczyna coś „pyrkać” i po chwili się sprzęt się wyłącza. Na słuchawkach tego problemu nie ma. Archos jak tylko przyszedł do mnie oda razu zaktualizowałem do najnowszej wersji. Miał ktos podobny problem??

 

I jeszcze jedne rzecz mogę bezpośrednio z komputera prze domowego hot-spota, oglądać na Archosie zdjęcia, filmy, słuchać muzyki wszytko bez wgrywania na dysk, rewelacja!!!

Natomiast w przeglądarce nie mogę dodać swojego komputera żeby wymieniać się plikami bezprzewodowo „od - do” sprzęt znajduje komputer żąda jakiegoś hasła, którego w komputerze nie posiadam, jeżeli ktoś wie jak mam to ustawić proszę o wskazówki.

Przychylam się do opinii odnośnie baterii, ładuje się strasznie długo i strasznie szybko się rozładowuje, faktycznie może jej formatowanie przyniesie zamierzone skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności