Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio

nfsu

Recommended Posts

3 godziny temu, jarzyna napisał(a):

Chciałbym, niestety telefon to Samsung S22 z tragiczną baterią. Nie mam innego aparatu. Pamiętam, że Spawn robił kiedś foto laptopem ale komputera w Bieszczady nie zabrałem.

Są kabelki pozwalające podłączenie zewn źródła zasilania do dongla z pominięciem prądu z telefonu. 

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Simply Cleaver xd

Prosty tasak?

CA Andromeda V2 + Astell Kern SR35

WOOOW 😮

Pierwsze wrażenie było dosyć średnie - słuchałem na fabrycznych piankach i było dużo nasycenia na środku i lekko mgliście, ale o dziwo była kontra na sopranie, gdzie lekko kłuło w uszy. 

Zmieniłem na moje SpinFit CP145, no i dużo się zmieniło. Złapałem dobry seal na rozmiarze S. Ale co z dźwiękiem? 

Napiszę w punktach:

- balans tonalny to moim zdaniem N - dość mało subbasu, lekko podbity wyższy bas i dolny środek, aż po centralną część średnicy, wycofanie wyższej średnicy, podbita góra 

- bas szybki, dosyć konturowy, jest go mało, ale jakość jest świetna 

- bas potrafi szybko i dobitnie grzmotnąć, ale potrafi też być bardziej rozlazły

- średnica mieni się milionem barw, jest nasycona i kolorowa, ale nie jakoś super gęsta 

- wyższy środek lekko cofnięty, co zniwelowało niepotrzebny peak choćby w żeńskiej wokalizie

- góra to mnóstwo szczegółów, i ponownie milion odcieni, zróżnicowanie rewelka 

- szczegółowość jest wręcz piorunująca

- rozdzielczość jednak trochę ustępuje, dzięki temu, że mamy zachowaną tą płynność brzmienia

- scena! jej rozmiary może nie są oszałamiąjące - głębia jest raczej standardowa 

- ale szerokość robi duże wrażenie, w takim reggae pojawiają się dźwięki lewo-prawo z różnych odległości, i to dużych odległości

- to co mnie zabiło to pozycjonowanie - jedne z najlepszych słuchawek pod tym względem jakie słyszałem, a słuchałem choćby Kinera Loki czy z wokolusznych Abyss 1266 phi TC, instrumenty potrafią pokazać się z przeróżnych kątów i ich laserowa wyrazistość pozwala bez żadnych problemów zlokalizować je na scenie 

- to co zrobiło na mnie jednak największe wrażenie to budowa źródeł pozornych w scenie - są po prostu OGROMNE - efekt 3D jest niesamowity, przypominając prędzej granie z dużych kolumn niż słuchawek

- efekt live, a więc przeczucie, że jest się na żywo na koncercie stadionowym, klubie jazzowym lub w filharmonii

- poziom jakościowy to FIR Audio M5 czy 64Audio U12T - TAK! modele, które dotychczas uważałem za świetne w swojej cenie, a mało kosztujące (przy nich) Andromedki je doscigneły - mnie bardziej urzekają Andro, bo mają magię, a więc pozycjonowanie i efekt 3D, które lepsze z doków mają tylko Oriolus Traillii JP oraz Aroma Audio Fei Wan. 

Podsumowanie - biere je! :)

IMG_20240521_183918.jpg

• Like 8
  • Thanks 1

1 godzinę temu, kuman napisał(a):

Jakbyś porównał H5 do Yuki ? rozdzielczość, szerokość, ciepło.....

dzięki

Szczerze to puszczam w kółko z jednego i z drugiego (po USB) i jest bardzo ciężko wyciągnąć jakieś jednoznaczne wnioski. Z rzeczy pewniejszych, to Yuki ma nieco gładsze (cieplejsze?) i "gęstsze", a H5 bardziej "napowietrzone" wokale. Jak mi zagrały gitary do prawego ucha to też były kapkę cieplejsze z Yuki. Poza tym zdaje się, że Yuki gra głębiej, tzn. wyraźniej zaznacza i lepiej separuje tło za wokalistą, a H5 gra za to szerzej. Rozdzielczość, hmm. No wiadomo że Yuki gra trochę gładziej to rozdzielczość może się zdawać trochę mniejsza, ale nie wyciągałbym tutaj pochopnych wniosków. IMO remis. Co ciekawe wydaje mi się że bas z Yuki jest pełniejszy, a Shanling jest przecież znany z czarowania w basie.

No nie ma tutaj wyraźnego zwycięzcy, IMO H5 gra bardziej technicznie a Yuki bardziej organicznie. Do jasnych słuchawek celowałbym w Yuki, do ciemnych H5, ale obydwa źródła grają raczej po prostu "naturalnie" i zachowają w 99% charakterystykę dźwięku słuchawek. Obydwa źródła grają świetnie z HE1000 Stealth i w ani jednym ani w drugim przypadku nie ma żadnego FOMO. :D Zarówno maluch jak i Shanling H5 zasilają HEKS z zapasem choć naturalnie H5 ze sporo większym.

W każdym razie obydwa urządzenia mogą sobie w spokoju koegzystować, Yuki wygrywa rozmiarem i ceną a H5 funkcjonalnością i mocą i na tym bym się głównie skupiał. ;)

Możliwe że H5 gra jeszcze nieco lepiej z karty SD, puszczałem z kompa dla wygody porównań.

IMG20240522144056.thumb.jpg.804eaf14771526157fcb4707d0011743.jpg

PS. Jak używam Yuki -> Topping A90 to mam coś pomiędzy i po problemie. :D

Edited by Leairve
  • Like 5
  • Thanks 1

W dniu 15.01.2024 o 21:10, saudio napisał(a):

Ciekawy zestaw zaproponowany przez A&K, chyba jeszcze nie było wzmianki na forum o Aura czyli współpracy Astell&Kern i Vision Ears.

IMG_1834.jpeg

A udało się może spróbować Aury na bliss? Dużo osób w Azji bierze go wyłącznie do IEM jako praktycznie najlepszy wzmacniacz, biorąc pod uwagę jak działa gain. Frankie z chłodnicy woli go z dokami nawet bardziej niż swojego MK465. Przyznam, że gra to fenomenalnie i teraz też ciekawi mnie storm - bliss z pełnym brzmieniem fajnie by pasował, gdzie mass kobo chyba byłby za agresywny z i tak rzekomo analitycznym stormem 🤔

DSC_0309.jpeg

30 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

A udało się może spróbować Aury na bliss? Dużo osób w Azji bierze go wyłącznie do IEM jako praktycznie najlepszy wzmacniacz, biorąc pod uwagę jak działa gain. Frankie z chłodnicy woli go z dokami nawet bardziej niż swojego MK465. Przyznam, że gra to fenomenalnie i teraz też ciekawi mnie storm - bliss z pełnym brzmieniem fajnie by pasował, gdzie mass kobo chyba byłby za agresywny z i tak rzekomo analitycznym stormem 🤔

DSC_0309.jpeg

Tylko próbowałem, ale jakoś tak mam obawę słuchać dłużej, jakby jakieś zakłócenie przeszło to szkoda słuchawek. Ale np. bezpośrednio z Dave jest super. Stormy pewnie bezpieczniej bo one potrzebują trochę więcej. Jakoś nic mi nie brakuje na SP3000, gra to fenomenalnie a jeszcze jest dedykowane EQ pod Aury. No i jeszcze po zmianie kabelka to już w ogóle.

Edited by saudio
  • Like 1

W dniu 22.05.2024 o 15:36, docentore napisał(a):

Przenośnie, ale stacjonarnie emoji4.png

Kontinum Soara + FiiO Q5s, wciągnęło mnie to połączenie bez reszty emoji7.png
Soara.thumb.jpeg.4d37e6101118d102073134fc1bbbe2cf.jpeg

Napiszesz coś więcej jak grają te słuchawki? W necie ciężko cokolwiek znaleźć na ich temat.

2 godziny temu, ZebLong napisał(a):

@Dirian jak się prezentuje dźwiękowo CMA18?

Połączenie neutralnego grania z muzykalnym brzmieniem. Nie jest sterylnie, ale nie jest też ciepło i papkowato jak na niektórych AKM-ach. Typowy Velvet Smooth to nie tutaj, choć słychać gdzieś tam, że to AKM :)

Bardzo ciekawie wypada góra - jest wyraźna, ale nie ma w niej ani krzty ostrości. Bardzo przyjemna, organiczna sygnaturka która świetnie powinna zgrać się z większością słuchawek (pomijając te mocno ciepłe). Świetna, obszerna scena zarówno na boki jak i pod względem głębi. Rewelacyjny, podkreślony i bardzo dobry jakościowo bas. Jestem autentycznie zaskoczony jak dobrze ten Questyle gra :)

Z minusów - potrafi zaszumieć z wybranymi IEM-ami, co mi specjalnie nie przeszkadza, ale jak ktoś jest na to czuły to raczej nie ma tutaj czego szukać. Dziwi mnie trochę, że nad tym nie popracowali, bo sprzęt tani nie jest, a jego przeznaczenie jest typowo mobilne (choć i większe słuchawki nieźle karmi). 

Edited by Dirian
  • Like 4
  • Thanks 2