Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żadne ulepszacze nie są włączone. Testowałem zarówno z iPhone (AAC) jak i DX240 (LDAC). Dodatkowo testowałem też z BT wbudowanego w płytę główną PC po LDAC, więc tym bardziej możemy odrzucić wszelakie polepszacze dźwięku.

 

Może też kwestia słuchawek które się podepnie? Na nie wszystkich to tak słychać. iBasso IT01X które dobrze grają z wszystkiego nie dają tu słyszalnych różnic, ale już na Mest czy FiiO FH9 ewidentnie słychać lepszą jakość dźwięku po kablu. Szalayi też grają jakby wyraźniej, bardziej zarysowanym dźwiękiem. Na nausznikach WP900 też aż tak tego nie słychać.

 

Dodam, że słucham tylko ze streamingów - Tidal, Spotify, Amazon Music i Apple Music. Testowałem głównie z Amazona bo on wg mnie gra najlepiej - trochę w stylu Spotify (czyli bez sterylności z Tidala czy AM), ale z wyższym SQ.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony, oczywiście określenie "dwie półki niżej" jest mocno subiektywne, ale no o ile po kablu słucha mi się BTR7 bardzo fajnie, tak bezprzewodowo trudno mi z niego korzystać z bardziej wymagającymi IEM-ami.

 

O ile mnie pamięc nie myli to jednak podobna sytaucja była z BTR5 2021 - po BT grał jakoś tak nijako, a po podpięciu pod USB się rozkręcał. 

 

Tak jak jednak wspomniałem - na Toppingu G5 czy iFi Gryphone aż tak dużych różnic nie słyszałem między BT a kabelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Dolby Atmos dla odtwarzania muzyki w Tidalu lub foobar2000. U mnie BTR5 na androidzie i PC w foobarze gra tak samo po kablu. Natomiast Dolby Atmos, oszczędzanie energii lub automatyczny kodek bluetooth wpływają na odtwarzanie po bluetooth. Ja mam wymuszenie LDAC dla BTR5. Wolę jak gubi połączenie i są przerwy, niż zmienia kodek. Jeżeli chodzi o wymuszenie DSD256, to wydaje mi się, że gra wtedy jeszcze lepiej, ale grzeje się bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarzyna napisał(a):

Meze 99 na wypasie z Lotoo PAW 6000

P3100289.thumb.JPG.59e5336d0b16cb73b7ac494adb4981f7.JPG

Ładny zestaw pożycz stojak i kabelek i będziemy bliźniakami. :) Gratki z zakupu a nie ten kabelek to Dragon. Ten kabelek to wersja kolekcjonerska w sensie ktoś tutaj na forum tworzy takie kable czy marka sklepowa? 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ładny zestaw pożycz stojak i kabelek i będziemy bliźniakami. :) Gratki z zakupu a nie ten kabelek to Dragon. Ten kabelek to wersja kolekcjonerska w sensie ktoś tutaj na forum tworzy takie kable czy marka sklepowa? 

Kabelek Silver od Jimmiego Dragona. Sporo poprawia w Meze. Lepiej rozciągnięta góra i mniej zamulone są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Dawid i Goliat.

6120C0F8-6B56-4287-B7E7-FDE26CB6DA06.jpeg

Nie Dawid tylko Darwin musisz okulistę odwiedzić 😅

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Dawid to ten mniejszy a Goliat to ten napakowany. 😊

A czemu nie na odwrót? Jeśli w Niemczech Miss to transwestyta to Goliat może być mały 😅

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zdzichon napisał(a):

Nie dziwię się, są wspaniałe. Mnie strasznie męczyły na dłuższą metę, ale pierwsza godzina była magiczna.

W innym miejscu mamy "czuły" punkt ustawiony, pamiętam słuchawki, które mnie męczyły wyższą średnicą, a Ciebie nie, tutaj widocznie jest odwrotnie :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 14:42, Dirian napisał(a):

Final Audio FI-BA-SS + BTR7 - uzależniające granie 😎

 

 

E1F6F0AC-C73B-41DE-9687-724966897B18.jpeg

Gratulacje. Też mam, ale z innym kablem na balansie. Z bazarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Gratulacje. Też mam, ale z innym kablem na balansie. Z bazarku?


Dzieki. Tak, bazarkowe. Tutaj kabelek jest lichy, jak z chińskich sluchaweczek dodawanych do playera za 20 zł, ale w sumie bardzo wygodny. Na dwór jednak bym się z nimi nie wybrał w obawie o to, ze go uszkodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności