Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, x X x napisał:

Takie mam odczucia słuchając Animals as Leaders The Joy of Motion na SHP9500. Na IEMach nie słuchałem (nie porównywałem).

Kurczę, to dziwna sprawa, mi Hip grał najciemniej z trzech pozostałych Dac/Amp'ów. To xDSD jest jeszcze jaśniejszy od Hip Dac'a, ale SQ wyższe. Lotto nie porównywałem bezpośrednio z Hip'em, ale fakt, jasnym bym go nie nazwał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Kurczę, to dziwna sprawa, mi Hip grał najciemniej z trzech pozostałych Dac/Amp'ów. To xDSD jest jeszcze jaśniejszy od Hip Dac'a, ale SQ wyższe. Lotto nie porównywałem bezpośrednio z Hip'em, ale fakt, jasnym bym go nie nazwał. ;)

No CHYBA ŻE to dlatego, że Lotoo grał z OnePlusa, a hip z Samsunga. Oba grały z AM offline, ten sam album. Różnica nieznaczna, ale jednak tak ją odebrałem. Głośność też na podobnym poziomie, zapewne nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:

No CHYBA ŻE to dlatego, że Lotoo grał z OnePlusa, a hip z Samsunga. 

Hmm.. może też i tak być. 🤷 

 

Co do mojego wcześniejszego posta, to Topping NX4 jednak najmniej wysokich miał (Hip Dac tuż za nim), w ogóle ucięte były na samej górze, był też najmocniejszy, ale technicznie najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, neonlight napisał:

To xDSD jest jeszcze jaśniejszy od Hip Dac'a, ale SQ wyższe.

xDSD w porównaniu z Paw S1 właśnie tak odebrałem ;) Generalnie z takich w miarę przenośnych dać/ampów, które słyszałem, to właśnie xDSD miał dla mnie najwyższą jakość dźwięku, porównywalną z xd05 plus.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 11:01, x X x napisał:

 

W końcu jakieś porównanie zrobiłem. Tak na szybko to głównie czuje różnicę w górze, w iFi jest bliższa, bardziej jaskrawa oraz jest jej też trochę więcej. Lotoo ma trochę więcej basu. Ma mocniejszą, bardziej zwartą fakturę (a może to przez to, że jest go ogólnie trochę więcej). Ogólnie nie dostrzegam jakichś drastycznych różnić na niekorzyść jednego względem drugiego, oba prezentują podobną półkę jakościową. W związku z tym u mnie chyba zostanie Lotoo, bo jest poręczniejszy, chociaż ma mniej mocy od iFi - ale na tą chwilę jest dla mnie wystarczająco i mam zapas.

 

W dniu 15.09.2021 o 11:38, neonlight napisał:

Więcej góry w Hip'ku?! Pewny jesteś? Porównanie robiłeś na iem'ach? 😗

 

W dniu 15.09.2021 o 11:45, x X x napisał:

Takie mam odczucia słuchając Animals as Leaders The Joy of Motion na SHP9500. Na IEMach nie słuchałem (nie porównywałem).

 

W dniu 15.09.2021 o 11:52, neonlight napisał:

Kurczę, to dziwna sprawa, mi Hip grał najciemniej z trzech pozostałych Dac/Amp'ów. To xDSD jest jeszcze jaśniejszy od Hip Dac'a, ale SQ wyższe. Lotto nie porównywałem bezpośrednio z Hip'em, ale fakt, jasnym bym go nie nazwał. ;)

 

W dniu 15.09.2021 o 11:54, x X x napisał:

No CHYBA ŻE to dlatego, że Lotoo grał z OnePlusa, a hip z Samsunga. Oba grały z AM offline, ten sam album. Różnica nieznaczna, ale jednak tak ją odebrałem. Głośność też na podobnym poziomie, zapewne nie idealnie.

 

W dniu 15.09.2021 o 11:59, neonlight napisał:

Hmm.. może też i tak być. 🤷 

 

Co do mojego wcześniejszego posta, to Topping NX4 jednak najmniej wysokich miał (Hip Dac tuż za nim), w ogóle ucięte były na samej górze, był też najmocniejszy, ale technicznie najgorszy.

 

W dniu 15.09.2021 o 12:50, Najner napisał:

xDSD w porównaniu z Paw S1 właśnie tak odebrałem ;) Generalnie z takich w miarę przenośnych dać/ampów, które słyszałem, to właśnie xDSD miał dla mnie najwyższą jakość dźwięku, porównywalną z xd05 plus.

 

 

 

Chciałbym jeszcze dodać, że mój iFi działa na oprogramowaniu w wersji 5.3. Najnowsza dostępna wersja dla tej sztuki to 5.3C która wprowadza m.in. filtry GTO (to chyba wytwór iFi). I faktycznie na obu wersjach brzmi to inaczej. Może dlatego takie a nie inne odczucia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja nie znam ani jednego sprzętu z chipem AKM które by miało „miska”. SE180/SE200/SP1000/SP2000 to techniczne, czyste, dynamiczne, jasne brzmienie o szerokiej scenie z delikatnym basem i wyraźną górą. Wiec albo mamy kompletnie inne pojęcie tego co jest „miśkiem” albo mamy zupełnie inne doświadczenia ze sprzętami. Ale jak już pisałem znam bardzo ostre granie AKM jak i mocno „misiowate” granie Sabre. Natomiast moje doświadczenia z AKM 4499 i poprzednikami są takie ze to bardzo techniczne granie.

@Wistingnatoniast z chęcią bym poczytał o tym jak odbierasz nowego FiiO na tle innych dapow i w ogóle jaka barwa on gra. Ale to może w innym temacie

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 14:00, Najner napisał:

Sp1000m + Kinera Nanna ❤️ Pięknie to gra wszystkie gatunki, których słucham. Bardzo muzykalnie, zaspokaja moje potrzeby basshead'owe i stagehead'owe, mikrodetalu też coś tam jest. Słucham już od tygodnia i nie mogę się oderwać, na pewno szybko się nie rozstaniemy.

20210921_135248.jpg

 

Piękne kombo! :) 

 

przez jakiś czas był to mój ulubiony zestaw kieszonkowy/outdorowy, długo wyszukiwany i wybierany spośród wielu, wielu innych. 

 

przyjemności z odsłuchów i oby jak najdłużej 😊

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Szczerze powiedziawszy to ja nie znam ani jednego sprzętu z chipem AKM które by miało „miska”. SE180/SE200/SP1000/SP2000 to techniczne, czyste, dynamiczne, jasne brzmienie o szerokiej scenie z delikatnym basem i wyraźną górą. Wiec albo mamy kompletnie inne pojęcie tego co jest „miśkiem” albo mamy zupełnie inne doświadczenia ze sprzętami. Ale jak już pisałem znam bardzo ostre granie AKM jak i mocno „misiowate” granie Sabre. Natomiast moje doświadczenia z AKM 4499 i poprzednikami są takie ze to bardzo techniczne granie.

@Wistingnatoniast z chęcią bym poczytał o tym jak odbierasz nowego FiiO na tle innych dapow i w ogóle jaka barwa on gra. Ale to może w innym temacie

Dla mnie zawsze lepiej grały grajki na kościach ESS Sabre. Mam ucho do wyciągniętych sopranów i jak dany układ ich nie przekazuje, to jest właśnie dla mnie właśnie misiowaty. I do tej pory kości Asahi Kasei tak mi grały. A tu w tym FiiO akurat góry nie brakuje. Shanling M6 Pro np przy tym M11+ brzmi jak niedopowietrzony w wyższych rejestrach. M11+ gra jak Sabre, ma scenę jak coś z Sabre, a jest jeszcze niewygrzany.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _salgado_ napisał:

Piękne kombo! :) 

 

przez jakiś czas był to mój ulubiony zestaw kieszonkowy/outdorowy, długo wyszukiwany i wybierany spośród wielu, wielu innych. 

Cieszę się, że jest więcej fanów takiego bardziej muzykalnego grania. Biorąc pod uwagę charakter, to co dla Ciebie było upgradem takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Cieszę się, że jest więcej fanów takiego bardziej muzykalnego grania. Biorąc pod uwagę charakter, to co dla Ciebie było upgradem takiego zestawu?

 

Sp1000m pozostał, doszły iemy od 64audio, głównie Tia Trio używam  outdorowo/na spacerach, ale nie nazwałbym tego rozwinięciem charakteru czy też upgrejdu nanny, to raczej inna szkoła grania. Nanny to rewelacyjne słuchawki, a w swojej cenie, nawet 1k-1,5k wyżej to wymiatały absolutnie wszystko co bylem w stanie przetestować;) Nie mam niestety Nann pod ręką ale z pamięci było to granie na planie W, z bardzo szczegółową i jasną góra, granie dość bezpośrednie jeśli dobrze pamiętam, z bardzo dobrym, sprężystym basem. Tia Trio to bardziej V ale ze sceną i pozycjonowaniem jakimi nigdy przedtem w żadnych ieamch nie było mi dane usłyszeć. Dźwięk wychodzi poza głowę a samo budowanie sceny w przestrzeni przypomina bardzo dobre nauszne słuchawki albo nawet granie z kolumn, to po prostu trzeba usłyszeć ;) bas to kolejna mocna strona Trio, schodzi nisko, ma świetną fakturę i potrafi grzmotnac kiedy trzeba. To lekko funowe granie, które nigdy nie męczy a dostarcza mnóstwo radości:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _salgado_ napisał:

Sp1000m pozostał, doszły iemy od 64audio, głównie Tia Trio używam  outdorowo/na spacerach, ale nie nazwałbym tego rozwinięciem charakteru czy też upgrejdu nanny, to raczej inna szkoła grania.

Okay, znam doki 64audio, fantastyczne są ;) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności