Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _salgado_ napisał:

 

Tak :)

 

Próbowałeś grać na Clearach z dziurki 2,5? 

Ja mam Stellie (a one tylko odrobinę są łatwiejsze do wysterowania) i jestem bardzo z takiego połączenia zadowolony.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś innego kabla bo szur od żelazka z zestawu jest koszmarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, waski napisał:

Próbowałeś grać na Clearach z dziurki 2,5? 

Ja mam Stellie (a one tylko odrobinę są łatwiejsze do wysterowania) i jestem bardzo z takiego połączenia zadowolony.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiegoś innego kabla bo szur od żelazka z zestawu jest koszmarny. 

 

Niestety nie posiadam kabla/przejściówki  do clearow na 2,5 Podpinalem bezpośrednio do se 3,5 ale czegoś mi tam brakuje..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _salgado_ napisał:

 

Niestety nie posiadam kabla/przejściówki  do clearow na 2,5 Podpinalem bezpośrednio do se 3,5 ale czegoś mi tam brakuje..

 

 

 

O dżizas już wiem czego mi brakowalo 😕 ... !

właśnie zrobiłem raz jeszcze dla próby  porównanie clear + se100 (3.5mm) VS clear + la linear + se100 -> w tym drugim przypadku absolutnie wszystko zostaje poprawione, dynamika, scena jest bardziej poukladana, rozciagnieta, pojawia się trojwymiarowosc (gdzie przy samym dapie było bardziej płasko), zdecydowanie lepsza separacja instrumentów wszystko brzmi swobodniej, bas jest bardziej sprężysty, dostaje faktury i detalu, już się tak nie zlewa z resztą pasma, wreszcze pojawia się definicja źródeł pozornych które łatwo dają sie zlokalizować. Po przelaczeniu na samego dapa wszystkie dźwięki brzmiały jakby byly zlane w jedną masę, przy braku emocji i klasy. Oj, dużo można stracić podpinajac cleary prosto do dapa. Albo w drugą stronę, można dużo zyskać wciskając pomiędzy dobry wzmak ;)

 

*Testowane na kilku dobrze osluchanych jazzowych kawałkach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210207_104735.jpg

Śniegiem popruszyło, zimno..to chyba mimo futra na spacer nie pójdę... (Misiek AudioFan)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szwagiero napisał:
12 minut temu, Lord Rayden napisał:
20210207_104735.thumb.jpg.c91d79acad13c02dd542e943e785c8f5.jpg
Śniegiem popruszyło, zimno..to chyba mimo futra na spacer nie pójdę... (Misiek AudioFan)

Nowy zakup? Napisz kilka słów o Focalach... Interesuje mnie też jak wygląda sprawa wycieku dźwięku na zewnątrz?

w Focal fanklub. Sprzęt na razie na odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 09:16, lobuz1 napisał:

(nie zbity, tylko przestrzenny, szybki, precyzyjny, z szeroką sceną i ponadprzeciętną separacją umożliwiającego odnalezienie każdego instrumentu na scenie)

 Jakbyś KSE opisywał w całej ich istocie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tajniakos napisał:

 Jakbyś KSE opisywał w całej ich istocie :)

Może kiedyś. Ten dodatkowy energizer skutecznie mnie odwodzi od tego.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot R Tralucent Audio to marka z Hongkongu, która działa już trochę na rynku, ale znana jest głównie w Azji z high-endowych modeli typu tubeless (Ref Gen3 w najwyższej wersji wycenione są na prawie 6000 USD :D). Śledzę ich od dawna, ale niedawno jakoś tak się złożyło, że sami mnie znaleźli. Po rozmowie padło na 1+X Plus, czyli trybrydę z dynamikiem, armaturą i planarem. Kapitalne doki, świetnie wyważone brzmienie o powalającej, niezwykle naturalnej holografii.

 

Co ciekawe, Tralucent Audio to marka należąca obecnie do Ranko Acoustics - to oni zrobili model RIE-1000, który sprzedawany jest pod marką Ranko. @Mayster wprowadził Ranko do oferty i pojawiła się okazja, by sprawdzić RIE-1000, które pojawią się na 100% w sprzedaży w PL. Mam nadzieję, że Tralucent w przyszłości również zawita do Polski. Kompletnie inne podejście do robienia doków niż większość firmy, a do tego są świetni w strojeniu.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Methuselah napisał:

@Jot R Tralucent Audio to marka z Hongkongu, która działa już trochę na rynku, ale znana jest głównie w Azji z high-endowych modeli typu tubeless (Ref Gen3 w najwyższej wersji wycenione są na prawie 6000 USD :D). Śledzę ich od dawna, ale niedawno jakoś tak się złożyło, że sami mnie znaleźli. Po rozmowie padło na 1+X Plus, czyli trybrydę z dynamikiem, armaturą i planarem. Kapitalne doki, świetnie wyważone brzmienie o powalającej, niezwykle naturalnej holografii.

 

Co ciekawe, Tralucent Audio to marka należąca obecnie do Ranko Acoustics - to oni zrobili model RIE-1000, który sprzedawany jest pod marką Ranko. @Mayster wprowadził Ranko do oferty i pojawiła się okazja, by sprawdzić RIE-1000, które pojawią się na 100% w sprzedaży w PL. Mam nadzieję, że Tralucent w przyszłości również zawita do Polski. Kompletnie inne podejście do robienia doków niż większość firmy, a do tego są świetni w strojeniu.

 

 

https://www.porta-fi.com/tralucent-audio-1x-plus-unboxing/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności