Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bodajże miała miejsce premiera nowego krążka, ale to chyba live.

 

 

Shpongle to moje ostatnie odkrycie, coś innego, też mi podeszło.
 
U mnie za to rządzi Anna von Hausswolff.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 16:08, Spawn napisał:

 

Do zdjęcia... No weź przestań, Shpongle jest ekstra! (...) ale Shpongle z tego lubię najbardziej :)

Nie słucham takiej muzyki, ale od wczoraj nie mogę przestać :) Dwa koncerty na zmianę, na okrągło. Dzięki za namiar na Shpongle, tak przypadkiem wyszło... :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham takiej muzyki, ale od wczoraj nie mogę przestać  Dwa koncerty na zmianę, na okrągło. Dzięki za namiar na Shpongle, tak przypadkiem wyszło...  
Ja przypadkiem trafiłem na nich na Bandcampie, kiedy remastery zaczęli wrzucać. Przyciągnęła mnie okładka płyty Tales of Inexpressible. Na Bandcampie można kupić w formacie 24/44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Obstawiam, że to Porter Komes :) 


RIS własnej produkcji AD 2017 🙂

 

6 minut temu, chico99 napisał:

@mirfak nie chwal się tylko pisz jak to gra.

Bajerki widzę modzome.👍 Ooo i winko Ci się zapieniło he, he

Gra to nadspodziewanie dobrze. W porównaniu do FiiO Q5 jest więcej najniższego zejścia, średnica i wysokie raczej po cieplejszej stronie, mniej technicznie. Może się wydawać, że jest mniej wysokich tonów, ale słuchanie nic nie męczy. To tak na gorąco 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

To podobny wrzucę :D

 

Aether.png


Kabelki podmienione jak widzę. Co to za kabelki i co zmieniają w dźwięku, bo chyba nie z powodu estetyki/ wygody przejęły obowiązki stockowych?
O grajka już nie pytam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pankracy_waw napisał:

Kurczę. Czytałem że R całościowo słabsze od zwykłych. ( Te bardzo lubię ). Macie porównanie ?

 

Nie mam porównania ze zwykłymi, ale większość opinii jasno wskazuje, że nowszy model R jest jeszcze lepszy.

 

Generalnie bas jest imponujący, jak na konstrukcję na samych BA. Nie mają się pod tym względem czego wstydzić nawet na tle dwa razy droższych modeli tego typu. Aether R Grają dość neutralnie tonalnie z przełącznikiem na off, ale nie jest to DF czy Harman. Wokale są wysunięte wyraźnie, ale wyższa średnica trzymana jest w ryzach. Niższy środek nieco pełniejszy, środkowy bas odrobinę ciepła dodaje. Góra naturalna, nieagresywna, ale przy tym całkiem ekscytująca. Z bass boostem to naturalne, bardziej muzykalne i pełniejsze granie, ale skok jest raptem o kilka dB. Nawet bez niego mają nutkę muzykalności w brzmieniu. Scena nie jest ani mała, ani bardzo duża, ale przestrzenność dźwięku jest niezła. Kabelek Plastic One je nieco ogranicza i warto go zmienić nie tylko pod kątem technikaliów (separacja, detale, rozdzielczość, rozciągnięcie itp.), ale i lepszej tonalności.

 

23 godziny temu, ma_x_ym napisał:

Jak wrażenia LEA + iBasso?

 

Fajnie zgrywa się tak z DX220, jak i DX160. IMHO jeżeli odtwarzacz nie jest zamulony, to o synergię z Aether R łatwo.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Methuselah napisał:

Kabelek Plastic One je nieco ogranicza i warto go zmienić nie tylko pod kątem technikaliów (separacja, detale, rozdzielczość, rozciągnięcie itp.), ale i lepszej tonalności.
 

No to już wiem na co ten wymieniony kabelek wpływa. Jeszcze nazwa (jeśli można prosić) ;)
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, strong6 napisał:

Kabelki podmienione jak widzę. Co to za kabelki i co zmieniają w dźwięku, bo chyba nie z powodu estetyki/ wygody przejęły obowiązki stockowych?
O grajka już nie pytam :rolleyes:

 

PW audio Monile feat. 1960s testowałem akurat z nimi. W zasadzie on nie tyle poprawia brzmienie, co narzuca przede wszystkim swoją charakterystykę. Wyciąga do przodu wokale i czyni je bardziej czytelnymi, a przy tym je wygładza i dopełnia. Są kremowe, niesamowicie przyjemne i wręcz kojące. Drugą kwestią jest ultraczarne tło, na którym wszystko podane jest jak na tacy. Bas z nim jest nieco wolniejszy, cieplejszy, góra odrobinę lepiej rozciągnięta i nico bardziej szczegółowa, ale powalającego rozciągnięcia nie ma co się spodziewać. To nie ta rola. Scena w Monile nie jest największa, ale w żaden sposób nie ogranicza też Aetherów R. Ergonomia z Monile oczywiście gorsza, to kawał grubego kabla, chociaż i tak nie jest źle (stosunkowo miękki i elastyczny), gdy weźmie się pod uwagę jego wielkość.

 

Jeżeli idzie o stricte poprawienie aspektów technicznych i tonalności, to np. takie:

- Eletech Prudence (bardziej "punchy" bas, wyższa rozdzielczość i szczegółowość, lepsze rozciągnięcie, większa scena),

- Ego Audio Whiskey (dopełni je nieco, ale poprawi też rozdzielczość, szczegółowość, rozciągnięcie)

- Ego Audio Gin (utwardzi nieco bas i delikatnie zmniejszy jego ilość, poprawi klarowność, balans tonalny środka, dodanie nieco blasku na górze, ale nie ostrości oraz poprawi rozciągnięcie w obu kierunkach oraz wielkość sceny).

 

One "poprawiają" nieco brzmienie od strony technicznej, ale to wciąż są Aether R. Monile feat. 1960s (model feat. 1950s także) "nakazuje" słuchawkom grać w określony sposób.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności