Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Spawn napisał:

podświetlane diodami

@Spawn litości! Podświetlone diodą lampy, czy tam magiczne oczka (EM34/84), to straszna siara w lampowym świecie; coś jak bocian ogrodowy lub krasnal:angry:.

 

EDIT

No dobra, oukej; przecież to tylko małe przenośne ustrojstwo; poniesło mnie...no i przypomniałem sobie, że kilka razy w życiu założyłem skarpetki do sandałów, także tegotam...ale normalnego, w sensie pełnowymiarowego lampiaka z podświetleniem Nigdy se nie kupię!!!!

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

@Spawn litości! Podświetlone diodą lampy, czy tam magiczne oczka (EM34/84), to straszna siara w lampowym świecie; coś jak bocian ogrodowy lub krasnal:angry:.

 

Hyhy, tak myślałem ;) Mnie to jakoś strasznie nie drażni ale swoją drogą zastanawia mnie z jakiego powodu tak dużo wzmaków ma w podstawkach diody. Moim zdaniem banieczki już same z siebie fajnie wyglądają i nie muszą nam robić w nocy za latarkę. Raczej nie będzie to też kryterium wyboru czy świecą mocno czy nie :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:
 
Hyhy, tak myślałem  Mnie to jakoś strasznie nie drażni ale swoją drogą zastanawia mnie z jakiego powodu tak dużo wzmaków ma w podstawkach diody. Moim zdaniem banieczki już same z siebie fajnie wyglądają i nie muszą nam robić w nocy za latarkę. Raczej nie będzie to też kryterium wyboru czy świecą mocno czy nie

 

Właśnie się ostatnio nad tym zastanawiałem. Rozumiem po co to robią producenci, ale w moim BA300S dioda jest niebieska. Tego nie jestem w stanie ogarnąć 😕

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Super zestaw Shanlinga

 

20190923_201320(1).jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było przypuszczać, KANN jest znakomitym kompanem dla LCD-X. Świetnie wyważone, masywne i jednocześnie precyzyjne brzmienie.

Na miasto to się nie nadaje, ale do przenoszenia owszem.

 

image.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 09:34, timecage napisał:

Jak można było przypuszczać, KANN jest znakomitym kompanem dla LCD-X. Świetnie wyważone, masywne i jednocześnie precyzyjne brzmienie.

Na miasto to się nie nadaje, ale do przenoszenia owszem.

 

image.png

Stereolab 💓

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.10.2019 o 10:50, Spawn napisał:

LRM_EXPORT_688299783896965_20191015_103644136~01.jpg

 

Ibasso DX160 -> Oriolus BA300S -> Etymotic Er4Xr ze zbalansowanym kablem Forza Audioworks

 

Faza na przenośne lampy coś mi niechce przejść ;)

I jak Oriolus wypada w porównaniu z Alo Audio? 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

I jak Oriolus wypada w porównaniu z Alo Audio? 

 

Ciężko jednoznacznie powiedzieć bo to są dwa różne urządzenia. Continental to dac/amp z duża kombinacją trybów pracy, wejść i wyjść.

 

BA300S to w zasadzie nie tyle wzmacniacz co bufor lampowy. Na papierze ma sporo mocy ale wykorzystanie tej mocy jest scisle uzaleznione od urzadzenia pod ktore je podlaczamy. Podlaczyc mozna jedynie urzadzenie zbalansowane np dapa przez zbalansowne wejscie liniowe. Jako ze BA300 nie ma wlasnej kontroli glosnosci to glosnosc zwieksza sie wraz z podnoszeniem jej w dapie. Poziom wzmocnienia jesli dobrze rozczytuje krzaczki na pudelku to +3db czyli tak dosc symbolicznie. Krotko mowiac jak masz bardzo slabego dapa ktoremu z bardzo malo skutecznymi sluchawkami braknie pary to BA300 costam doda ale niewiele. Jak znowubmasz mocnego dapa ktoremu nie brakuje pary to po co Ci dodatkowy wzmacniacz? Moze to ja czegos tutaj nie ogarniam ale cokolwiek dziwna sytuacja uzytkowo.

 

W kazdym badz razie po podpieciu BA300S pojawia sie wieksze dociazenie, nasycenie, glebia (to ostanie najbardziej). Bas troche traci zwartosc i oslabia sie impakt ale jest on przy tym bardzo przyjemny, plynny i taki wszechogarniajacy. Ewentualna sybilizacja znika mimo ze wokale pozostaja bardzo wyraziste. Zamiast ostrych i kłujacych ćśśś czy tzzz pozostaje lekki ślad w postaci sss. Czarne tlo, czysto i gleboko.

 

Co ciekawe obstawialbym ze lepiej sie to sprawdzi w polaczeniu z niecałkiem ale jednak neutralnym DX160 a jednak ciekawiej zabrzmialo to z juz przeciez glebokim WM1A. Niewiem czemu, moge tylko spekulowac ze to przez cyfrowy wzmacniacz w klasie D sonego ktoremu negatywne skutki double ampingu niestraszne.

 

Fajne urzadzenie ale o dosc specyficznym zastosowaniu.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co ciekawe obstawialbym ze lepiej sie to sprawdzi w polaczeniu z niecałkiem ale jednak neutralnym DX160 a jednak ciekawiej to zabrzmialo to z juz glebokim WM1A. Niewiem czemu, moge tylko spekulowac ze to przez cyfrowy wzmacniacz w klasie D sonego ktoremu negatywne skutki double ampingu niestraszne.

 

Fajne urzadzenie ale o dosc specyficznym zastosowaniu.

 

Nie dziwne, że gra lepiej z WM1A, został skonstruowany z myślą o dapach Sony i ich cyfrowym wzmacniaczu. Używam od dwóch miesięcy z ZX300 i EX1000. Połączenie prosto z audionieba. Z pamięci Exy grają nawet nieco lepiej niż z WM1A. KXXS również brzmią bardzo dobrze.

 

No i to połączenie z Sony wyparło u mnie świetnego Dual Mono.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriolus super się paruje z Sony, poprawia i tak już świetne wyjście ZX300 i pewnie WM1A/Z, niczego mu nie ujmując.

 

W porównaniu do Alo CDM, największa różnica jest w basie - Oriolus z ZX300, co dziwić nie może, schodzi niżej, jest przy tym bardziej precyzyjny i trochę szybszy. Do tego dochodzi lepsza niż w ALO głębia.

 

Niemniej u mnie ALO wyszedł zwycięsko z porównania - pomimo, że duet Sony-Oriolus zdawał się mieć lekką przewagę techniczną, to tonalnie ALO jest ciekawszy, bardziej wyjątkowy. Niespotykana w "przenośnych" sprzętach wielkość dźwięku i wyrafinowanie brzmienia. I do tego ta lampowa "mokrość", nadająca właśnie tej masy dźwiękom.

 

Tak czy inaczej synergia będzie kluczowa. U mnie na jednych słuchawkach lepiej zagrał Oriolus na dwóch innych ALO, ale na tych na których wygrał Oriolus robotę zrobił Sony, bo już bez wzmaka synergia była super.

 

Trzeba po prostu posłuchać obu :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

A słuchaliście Oriolusa podpiętego nie po 4.4 tylko z wyjścia niezbalansowanego? Tak myślę, aby go podpiąć pod Hugo 2, coby tej lampowej "mokrości", masy i czaru dodać. 

 

Oriolus ma tylko wejscie zbalansowane i nie ma jak wpiac niezbalansowane wiec chordy odpadaja. Jesli myslisz o przejsciowce z 3,5 na 4,4 to obawiam sie ze mozesz go uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oriolus ma tylko wejscie zbalansowane i nie ma jak wpiac niezbalansowane wiec chordy odpadaja. Jesli myslisz o przejsciowce z 3,5 na 4,4 to obawiam sie ze mozesz go uszkodzic.
Oriolus sprzedaje takie kable do BA300.546fa586eccca329578cf73f3a9fd345.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności