Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×
  • 0

Wokółuszne do metalu do 2000zł

robertos

Question

Cześć,

Ponieważ z dokami mam cały czas problem z dobraniem tipsów a słucham raczej w domu przy biurku to postanowiłem przerzucić się na nauszne. Poproszę o nakierowanie mnie co warto sprawdzić tak do 2000 zł.

Główne wymagania:

- do metalu/rocka

- mogą być otwarte bo używane będą wyłacznie w domu

- fajnie jakby nie były mocno wymagające co do mocy, żeby zagrały z Lotoo Paw S2, Astell Sr35. Ewentualnie mogę dokupić coś mocniejszego później.

- co do tonalości to nie lubię ostrej góry, rozjaśnionej górnej średnicy. Preferuję podbity midbass, bliską i docieploną średnicę

Z góry dzięki za sugestie

Edited by robertos

21 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ostatnio kilka par różnych przesłuchałem. 

Brzmieniowo do 2000 moim zdaniem Hifiman Edition XS są najlepsze, ale to Hifiman i ich QC. 

Jak chcesz bezpieczniej wykonane, to raczej w DT1990 Pro bym szedł, dwie pary padów dają spore różnice między sobą i można dobrać coś dla siebie. 

• Like 1
  • Thanks 1

• 0

Ibasso SR2 mają dokładnie sygnaturę jaką opisałeś w linijce o tonalności.

Edited by timecage
  • Like 1

• 0

Nr 1. Vokyl Erupt 

Nr 2. Sony Z7 (pierwsza wersja) 

W obu potrzeba wymienić kabel. 

Vokyl będzie prostszy do napędzenia. Ma więcej basu niż Sony ale nie ma aż takiej potęgi brzmienia przy większej ilości prądu. 

Z otwartych powinny się świetnie sprawdzić Focal Elex, ale nie polecę, bo ich nie słuchałem. Słyszałem tylko Clear i w górę. Szkoła grania Focala pasuje do rocka.

Z planarow Quad era-1, ale ponoć szybko padają z uwagi na wadę konstrukcyjną.

Edition XS też ok, chociaż jakiś mocniejszy wznak by się przydał do nich.

• Like 1

• 0

Potwierdzam, Elexy fajnie grają metal. Nie są za ostre, bębny chodzą jak powinny. Mi osobiście w HD650 brakowało wygaru w metalu, jakoś tak anemicznie było. Jeżeli zamknięte wchodzą w grę, to podobno DT150 dobrze grają metal, z powerem, ale osobiście nie słyszałem.

• Like 2

• 0
7 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Albo od kolegi z forum (Karkolomny chyba) Ultrasone Signature Master.

Zobaczysz przynajmniej co to jest dynamika w słuchawkach. Sam myślałem o kupnie tego egzemplarza, ale nie będę mnożył bytów. No i posłużą ci wiele lat, o ile nie będziesz ich rzucał z 10 piętra.

• 0

Mistrzem w oddawaniu brzmienia gitar jest Grado. Do tego masz drive, który w ostrej muzyce spowoduje, że nóżka sama chodzi.

• Like 1

• 0
W dniu 14.05.2024 o 14:22, Najner napisał(a):

Potwierdzam, Elexy fajnie grają metal. Nie są za ostre, bębny chodzą jak powinny. Mi osobiście w HD650 brakowało wygaru w metalu, jakoś tak anemicznie było. Jeżeli zamknięte wchodzą w grę, to podobno DT150 dobrze grają metal, z powerem, ale osobiście nie słyszałem.

Ja słyszałem, ale mnie DT150 nie leżały w ogóle. Jakieś takie studniowe granie i za dużo basu, przy czym nie schodził też jakoś nisko.

Do 2k warto przesłuchać jeszcze Monolith M1070 i Sivga 023 (ktoś na forum teraz sprzedaje). Sivga może minimalnie za jasne dla mnie, ale ogólnie fajne słuchawki.

Na którymś zlocie słuchałem jakichś Beyerów za 600 zł (nie DT150) i bardzo pozytywnie zaskakiwały. Powiedziałbym, że jak dla mnie, były to jedne z fajniejszych słuchawek zlotu, obok LCD-3, które były zaj....., ale kosztują 9k i ponoć są nierówne. -__-

Podobna sygnatura mi leży i muzyka też. Koledzy polecali kiedyś jeszcze Fiio FT5, Aune nowe, Ollo SX coś tam, Dan Clark Aeon 2, TH600 - ale tych nie słuchałem.

Edited by Saiya-jin
  • Like 2

• 0
7 godzin temu, Inszy napisał(a):

W tej cenie do matalu Fostexy TH610 i w większości przypadków można zamykać temat.

Ale on kosztują 3 koła lub więcej.

Można także za 400 zł kupić sobie po prostu HE400

Edited by Rafacio
  • Haha 1

• 0
2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Ale on kosztują 3 koła lub więcej.

Używane w idealnym stanie plus nowe pady zamykają się w budżecie 2k. Często w zestawie dostaniemy też robiony kabel, bo oryginalny jest kiepski pod względem użytkowym, więc masa osób go zmienia.

• 0
11 godzin temu, Inszy napisał(a):

W tej cenie do matalu Fostexy TH610 i w większości przypadków można zamykać temat.

Autor pisał o bliskiej średnicy, w TH610 wydawała mi się ona jednak oddalona. Może kwestia źródła? Nie pamiętam już na czym słuchałem.

• Like 1

• 0

Fostexy nie. Za małe skupienie na średnicy.

Ja dotychczas nie znalazłem lepszych słuchawek do black metalu jak SHR440. W połączeniu z Hip Dacem to rewelka. To mógłby być mój jedyny zestaw

PS. Może Shure SHR840?

• 0
20 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Grado imo nie nadają się do metalu. 

Też tak uważam, darcie średnicy i sypanie słabym, ale za to brudnym basem. Grado to prosta droga do zrażenia się do cięższej muzyki w wypadku braku znaczących ubytków słuchu.

• 0
Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

W sumie poza Grado żadne z w/w nie są nauszne. Nauszne za to są Ultrasone Edition M

Poprawiłem temat - chodzi o wokółuszne, zarówno otwarte jak i zamknięte

• 0

Ale nauszne także potrafią być megawygodne, jak choćby wymienione przeze mnie Edition M. A ponadto latem nie zakrywając uszu, nie grzeją. Nadal też podtrzymuję HE400. W cenie w jakiej teraz są sprzedawane grzech nie spróbować.

Edited by Rafacio
  • Thanks 1

• 0

Ja korzystam  z Monoprice Monolith M1570 i zdecydowanie polecam są po prostu świetne w odsłuch bas nie jest przesadnie dudniący.