Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jordan.boss

Marcin, w dalszym ciagu nie potrafisz mi odpowiedzieć na pytanie, jak inaczej, skoro nie przy użyciu broni, przeciętny obywatel może bronić swojej własności? Wyobraź sobie, że na ulicy nie czuję się bezpiecznie, po prostu liczę na to, że będę miał szczęście, bo ludzie twojego pokroju, nie pozwalają mi się bronić. Kolejna sprawa, w normalnym państwie, mamy prawo strzelić do osoby, która mierzy do nas z pistoletu, w sobie tylko wiadomym celu. Czy naprawdę jesteś przekonany, że twoje ukochane dresy, dla głupiego telefonu podejmą takie ryzyko? Pewnie zapytasz o to, co w sytuacji, jeśli taki, czy inny bandyta przystawi nam pistolet do pleców? Równie dobrze może nam do tych pleców przystawić nóż i w tym momencie nie ma to żadnego znaczenia. Na zakończenie, posłużę się przykładem amerykańskim. W tych stanach, gdzie dostęp do broni jest łatwy, przestępczość pospolita spada o około 10%, w stosunku do stanów, gdzie prawo to nie jest tak powszechne. Jak więc widać, twoje podejście do tematu posiadania broni, jest niczym innym, jak tylko pozbawioną logicznego uzasadnienia histerią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w dalszym ciagu nie potrafisz mi odpowiedzieć na pytanie...

Jako że ja, podobnie jak Malas, też jestem Marcin, pozwolę sobie odpowiedzieć w ten sposób: A Ty w dalszym ciągu nie potrafisz zrozumieć, że to nie jest wątek o używaniu oraz posiadaniu jakiejkolwiek broni i samoobronie, ale o prezentowaniu swojego EDC, czyli zawartości kieszeni i plecaka itp. Dojdzie do tego, że Moderatorów trzeba będzie raportować, bo nie potrafią przestrzegać tego, co sami egzekwują... Nie włazić w Twoje kompetencje, w żadnym wypadku, po prostu przejdź sobie na PW z Malasem albo załóż osobny temat, bo w tym zrobił się bałagan i chyba nie tylko ja to zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Zawsze mi się wydawało, że w tym dziale obowiązują trochę bardziej luźne reguły, niż w pozostałych działach forum. Przy okazji informuję, że za "zabawy" w moderatora też można dostać warna, więc z łaski swojej, przestań "płakać", bo powoli zaczynasz mnie denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy- co do broni- bronią się nie wyma****ę. Wtedy łatwo by ktoś Ci ją zabrał a swoja drogą prawdopodobnie będziesz miał dylemat czy strzelić- i w końcu ktoś Cię zastrzeli z własnej broni. Z broni się strzela od razu, bez gadania. Dzisiaj niestety mam tego przykład w wiadomościach- ten gość )pracował w kantorze) co go 3 napadło- zabił jednego, widać była duża szamotanina że go zabił. Z drugiej strony co ten facet miał użyć na 3 ludzi?

Malas- ktoś sobie sam strzeli w głowę- bardzo mało możliwe- no chyba że ktoś ma myśli samobójcze. Nie uważam z koleji jak Jordan że to jest histeria. A by dostać broń legalnie ejst za trudno dla statycznego dresa. Na czarno zresztą nie ma problemu. (zresztą u Ciebie Andy handluje jeden podobnież bronią w Zgierzu).

Co do tematu bo w sumie ja sie do tego przyczyniłem- dla mnie jest potrzebne jedynie w celach sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sporo takich gadżetów typu mała latarka, większa latarka :P scyzoryk, nóż, ale używam ich na wyjazdach raczej. Na co dzień przy sobie mam portfel, telefon, szuflę i doki. wszystko bym mógł zmieścić w jednej kieszeni ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dex,

Kolor może i ładny, ale w moim niebieskim Spartanie te okładziny po jakimś czasie nie wyglądają już tak kusząco... Od samego kontaktu z kluczami w kieszeni brzydko sie rysują. Chyba sobie załatwie Soldiera albo coś innego z aluminiowymi okładzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dex,

Kolor może i ładny, ale w moim niebieskim Spartanie te okładziny po jakimś czasie nie wyglądają już tak kusząco... Od samego kontaktu z kluczami w kieszeni brzydko sie rysują. Chyba sobie załatwie Soldiera albo coś innego z aluminiowymi okładzinami.

Faktycznie na początku łapał ryski od leżenia na biurku, ale przestałem się przejmować i plastik się lekko zmatowił od płytkich rys.

 

Za jakiś miesiąc powinienem już mieć Sanrenmu 710  :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dex,

Kolor może i ładny, ale w moim niebieskim Spartanie te okładziny po jakimś czasie nie wyglądają już tak kusząco... Od samego kontaktu z kluczami w kieszeni brzydko sie rysują. Chyba sobie załatwie Soldiera albo coś innego z aluminiowymi okładzinami.

 

Mam farmera, którego wybrałem ze względu na aluminiowe okładziny. Nie żałuję, drugi raz podoiłbym taką samą decyzję, lub Solider + coś większego z piłką.

Vicki w alu mają grubsze ostrza iwyjątkowo masywny szpikulec, chyba w plastikach jest inny. Bardzo często go używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny telefon ;) To takie żółto-pomarańczowe to zapalarko-latarka ? A i BM'ka też fajna

 

Tak, takie 2 w 1 jest idealne na EDC. Światło wystarczające, żeby coś przeczytać w ciemności. Na poważniejsze eskapady wybieram już "normalne" latarki :)

 

Co do telefonu, owszem, bardzo udany model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dex,

Kolor może i ładny, ale w moim niebieskim Spartanie te okładziny po jakimś czasie nie wyglądają już tak kusząco... Od samego kontaktu z kluczami w kieszeni brzydko sie rysują. Chyba sobie załatwie Soldiera albo coś innego z aluminiowymi okładzinami.

Faktycznie na początku łapał ryski od leżenia na biurku, ale przestałem się przejmować i plastik się lekko zmatowił od płytkich rys.

 

Za jakiś miesiąc powinienem już mieć Sanrenmu 710  :D

Ke? :P Ja wszystkie swoje Vicki pierwsze co, to zjechałem na mokro wodnym papierem ściernym o gradacji 800, bo mnie drażniło, jak się okładziny świeciły niczym psu jaj*ca na wiosnę :P.

 

SRM 710 też zacny nożyk - moje Urban EDC kieszeniowe :P.

 

Włacha, muszę w końcu sobie apdejta EDC zrobić i wrzucić na forum, bo zmian troszkę, a nie mogę się za focenie zabrać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności