Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

To kupiłby nielegalnie.

 

Nie jestem pewien, czy kupno nielegalnej broni jest takie proste... ;) On nie był, ani gangsterem, ani terrorystą.

 

W dodatku nie jest powiedziane, że kupiłby nielegalnie, może zaniechałby swoich planów?

 

[edit]

Pewne jest natomiast jedno: wszedł do sklepu, kupił broń jakby kupował bułeczki w sklepie i zamordował wielu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie masakrę na tej uczelni? Kolo kupił broń LEGALNIE posiadając jedynie zaświadczenie o niekaralności i dowód osobisty. Prawdopodobnie, gdyby prawo było tam restrykcyjne, nie udałoby mu się kupić broni i do tragedii by nie doszło.

czytałem o tym troche więcej, ten koleś (Cho) był wielkim entuzjastą broni, miał tego w domu od cholery (wszystko legalnie), jakiś czas przed tą tragedią w tej szkole wprowadzono zakaz wnoszenia broni na teren kampusu, Cho najwyraźniej nie mógł się z tym pogodzić i postanowił pokazać światu co sie dzieje jeśli na terenie wielkiego kampusu jest tylko JEDNA osoba z bronią palną i akurat ma ochotę zrobić wszystkim kuku :)

skutek odwrotny od zamierzonego - teraz temat masakry w Virginii Tech jest używany jako argument "za" wprowadzeniem restrykcji broni (gun control), choć niektórzy (w tym ja) twierdzą że gdyby ktoś inny mógł mieć broń na terenie kampusu do masakry by nie doszło...mogłoby zginąć paru ludzi, do czasu aż ten "dobry" wyjąłby swoją broń i go powstrzymał

ale nikogo innego z bronią tam nie było i Cho strzelał tam jak do kaczek...

co innego że należy dawać zezwolenie na broń tylko ludziom którzy potrafią się nią posługiwać, inaczej o wypadek nietrudno (jeśli ktoś przestrzega zasad bezpieczeństwa używając/nosząc broń wypadki się NIE zdarzają),

 

Kończąc, wyobraźcie sobie taką sytuację: macie przy sobie broń a, z bramy wyskakuje kolo z odbezpieczoną, legalnie kupioną giwerą w ręku. Jak myślicie: szybciej uda mu się wprowadzić w życie swój plan grabieży czy zaryzykujecie wyciągnięcie broni i zarobienie kulki?

trzeba wiedzieć że sama broń palna w kaburze nie czyni z nas nieśmiertelnych - wręcz przeciwnie, może nas to zabić jeśli nie umiemy jej używać, szybko dobyć, dobrze celować :) trzeba też być rozważnym i uważnym, wtedy mniejsza szansa że ktoś nas zaskoczy :)

a co do kolesia w bramie - ten koleś może jest psycholem i chce zgwałcić i zabić całą twoją rodzinę, stałbyś wryty w miejscu mając broń za pasem? ;)

 

co do Victorinoxa - bardzo dobre scyzoryki (Wenger też robi dobre), ale mają taką wadę że klingi są bardzo cienkie (zerowa wytrzymałość poprzeczna) i nie mają blokad (można sie łatwo pociachać), dlatego preferuję multitoole (najlepiej Leathermana) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skutek odwrotny od zamierzonego - teraz temat masakry w Virginii Tech jest używany jako argument "za" wprowadzeniem restrykcji broni (gun control), choć niektórzy (w tym ja) twierdzą że gdyby ktoś inny mógł mieć broń na terenie kampusu do masakry by nie doszło...mogłoby zginąć paru ludzi, do czasu aż ten "dobry" wyjąłby swoją broń i go powstrzymał

ale nikogo innego z bronią tam nie było i Cho strzelał tam jak do kaczek...

 

To też wziąłem pod uwagę, zajrzyj kilka postów wcześniej ;)

 

Nie można wnosić broni, ale nie było praktycznie żadnej kontroli/nie była ona wystarczająca skoro komuś jednak się udało... To się okazało właśnie zgubne.

 

Co nie zmienia faktu, że IMO dostęp do broni w USA jest zdecydowanie zbyt łatwy (u nas z kolei za trudny). Z tego co wiem w Texasie legalnie broń mogą kupić nawet skazani za pomniejsze przestępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyzoryk w chaosie ciężko otworzyć, liczą się sekundy. Najlepiej szybko biegać lub chodzić z kataną :D

 

Zasadniczo uciekajdo jest najlepszą sztuką samoobrony, którą cenię ponad noże, katany, maczety i broń palną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł jeeee, dziś doszdł mój nowy folder :] Byrd Raven Stain :] już mam obie ręce ogolone i wszystko co się nawinęło jest pociachane :] Teraz czas na zakup dobrego kamienia do niego, żeby nie zniszczyć tak szlachetnego ostrza:]

 

Co do Victorinoxów - są też z blokadą, z linerem bodajże, tylko nie pamiętam już które modele, w każdym bądź razie te większe, z dłuższym ostrzem.

Co do multitoolów - może ktoś chce kupić T7 Industrial MultiTool - nówka w blistrze ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lansky Turn Box jest tania i podobno bardzo dobra.

 

Ja niedawno otworzyłem paczke z Gerber Fatty, jak narazie mieszane uczucia. Rzeczywiście Fatty i od początku naostrzony tak chu&*%(, że szkoda gadać.. Generalnie dość trudno otworzyć jedną ręką (źle umieszczony kołek) no i szkoda że combo nie plain (eh, jednak :P). Chyba nie warty 100pln :)

 

4h29exin.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, masz prawo do swojego zdania, jeśli czujesz sie bezpiecznie na ulicy bez broni to jej nie noś, tylko nie zabraniaj nosić broni innym, którzy się nie czują bezpieczni :) dlatego w usa dostępność do broni palnej musi pozostać żeby ludzie tam mogli czuć się bezpiecznie..niestety demokraci (i nie tylko) planują wprowadzić większą kontrolę i restrykcje w wydawaniu zezwoleń na broń co ograniczy porządnych "law-abiding" obywateli, a pozostawi wszystkich przestępców uzbrojonych :) łatwo przewidzieć jak to się skończy ;) (nie ma to jak odbierać sobie broń w czasie wojny - logika ftw)

to samo restrykcje dot. długości noży itd - ograniczają tylko obywateli którzy postępują zgodnie z prawem, przestępcy kichają sobie na te restrykcje :) Michaela Moore'a nie brałbym w 100% serio, koleś plecie dużo głupstw (ale obok też dużo prawdy, i szacun dla niego że stara się zwiększyć świadomość obywateli na różne tematy).

 

 

To nie jest tak, że czuję się bezpiecznie na ulicy - ukruszona swego czasu jedynka przez zorganizowaną grupkę jegomości skutecznie mi o tym przypomina. Ja po prostu nie chcę, żeby ta grupka nauczona doświadczeniem ( czytaj spotkaniem kilka razy na swojej drodze gościa z nożem ) sama zaczęła praktykować użytkowanie noża - wtedy będę się czuł jeszcze mniej bezpiecznie bez względu na to czy i ja będę miał nóż czy nie ( bo pewnikiem ewentualne urazy będą większe niż ukruszona z zaskoczenia jedynka ).

 

Propaganda to może rzeczywiście zbyt mocne słowo - niech będzie promocja. Chodzi mi o sam mechanizm - kilka osób napisało jakie ma fajne nożyki - oki nic w tym złego - mieć jakiś dobry nóż przydający się przy jakiś górskich wycieczkach, ogniskach w lesie etc.... Potem pojawiają się głosy, że taki nóż fajnie jest mieć też zawsze przy sobie np jak idziemy wieczorową porą do sklepu po bułki. Inne osoby czytają te posty i myślą - kurde - wszyscy maja fajne noże a u mnie w chacie co najwyżej kuchenny - co za tym idzie zaczynają planować jakiś fajny wielofunkcyjny nóż - w tym też nie ma nic złego. Natomiast ukierunkowywanie na zasadzie - zawsze jak opuszcza się domostwo dobrze jest mieć przy sobie dobrego noża w celach obronnych to już nie jest do końca w porządku. W praktyce najczęściej wygląda to tak, że społeczeństwo bardziej dozbrojone to społeczeństwo bardziej niebezpieczne - co z tego, że ty czujesz się odpowiedzialny i wiesz, że nigdy nie użyjesz swojej kosy ( czy też w innych krajach broni palnej ) w nieodpowiednim celu - pokazujesz osobom, które na tyle odpowiedzialne mogą się nie okazać, że fajnie jest mieć broń, pokazujesz także tym osobom, które mogą swoimi działaniami zagrażać innym, że fajnie jest mieć broń ( oczywiście w znaczeniu zawsze przy sobie ). Temat pojawił się tutaj na forum - wiele osób uczestniczy też w dyskusjach na innych forach i pewnikiem założą podobne tematy na innych forach ( przecież ten temat pewnikiem też jest repliką tematu z innego forum ) i tak wieść o wspaniałości noszenia ze sobą kosy do obrony będzie się niosła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lansky Turn Box jest tania i podobno bardzo dobra.

 

Ja niedawno otworzyłem paczke z Gerber Fatty, jak narazie mieszane uczucia. Rzeczywiście Fatty i od początku naostrzony tak chu&*%(, że szkoda gadać.. Generalnie dość trudno otworzyć jedną ręką (źle umieszczony kołek) no i szkoda że combo nie plain (eh, jednak :P). Chyba nie warty 100pln :)

 

chyba warty bo nie ma dobrych noży do 100zł w Polsce (raczej), tego widziałem na żywo i bardzo mi sie spodobał (chyba za 60 euro był), lubie grube/szerokie noże;) imho to że jest "fatty" to zaleta - szeroki mały flat grind drop point to świetny user, gruba rękojeść pewnie ma fajny chwyt (jaki materiał?), combo to zazwyczaj zaleta - w tym przypadku imho wada bo za mala dlugosc ostrza

 

@Zygmunt - a, jeżeli chodzi ci o mechanizm to łapię. Fakt, prawie każdy komu daje nóż "do obmacania" od razu robi z nim coś bezsensownego/głupiego/nierozsądnego/nieodpowiedzialnego (niepotrzebne skreślić), ale generalnie tyczy się to nadużywania noża czyli używania jako śrubokrętu/łomu/młotka co od razu wyszczerbia ostrze (co za głupota). Nie należy z tego powodu przestawać nosić/zbierać noży tylko edukować i przede wszystkim nie obnosić się z nimi w towarzystwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zakładając temat nie miałem na myśli noża do obrony, tylko EDC - NOŻA DO CODZIENNEGO UŻYTKU. Czyli jako NARZĘDZIA, nie BRONI.

Ale, że człowiek psychike ma, jaką ma, to słysząc słowo nóż myśli już o zabijaniu, cięciu, dźganiu, obronie itd. Musimy zacząć myśleć inną kategorią, i inaczej spojrzeć na nóż.. (no ta, łatwo powiedzieć :]).

 

Generalnie Zygmunt masz racje, dlatego proponuje zamknąć i USUNĄĆ wątek, żeby INNI nie zobaczyli ;)

Tak więc, na tym forum trzymajmy się tematyki odtwarzaczy, tym przynajmniej teoretycznie nie można nikogo ZABIĆ.. (Co innego, gdy ktoś Cię napadnie i powie 'odtwarzacz albo śmierć', a na dodatek nie będziesz miał noża przy sobie ^^).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.military.pl/?prod=937&cat=151

 

Zobaczcie komentarz na dole :D

 

Absolutna doskonałość. Gdybym miał Bogu podarować prezent, byłby to spyderco, rozcioł by nim chmury i podarowałby nam więcej słońca!

:lol: :lol: :lol:

 

Swoją drogą, fajna zabawka ale o wiele bardziej wole kołek niż wycięcie w ostrzu, do otwierania jedną ręką :)

 

(swoją drogą, za tą cenę tylko back lock.. trochę cienko - myśle, że można by kupić coś lepszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, fajna zabawka ale o wiele bardziej wole kołek niż wycięcie w ostrzu, do otwierania jedną ręką :)

 

(swoją drogą, za tą cenę tylko back lock.. trochę cienko - myśle, że można by kupić coś lepszego)

 

SpyderHole daje rade spokojnie otworzyc jedna reka, back lock z boye detent wystarczy jak dla takiej krotkiej glowni, maly jelec na glowni zabezpiecza przed amputacja wskazujacej konczyny a waga ok 60 g i S30V za okazyjna cene robia swoje.

 

 

A tak btw to zbieram na Sebenze.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpyderHole daje rade spokojnie otworzyc jedna reka

Napewno, ale myśle że thumb stud jest szybszy i wygodniejszy w użyciu.

 

back lock z boye detent wystarczy jak dla takiej krotkiej glowni

W sumie racja, też mam BL w Gerberze ;)

 

A tak btw to zbieram na Sebenze.........

http://pm.home.pl/gunsold/sebenza.html

Tak, Sebenza to rewelacja [:*]

 

Klik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności