Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

polityka pis mi sie podoba szczeze mowiac, przynajmniej robia jakis pozadek, wszystkie komentarze ze sie robi panstwo policyjne to idiotyzm ... jedyne komu sie polityka niepodoba to giertol lepper i reszta rządu , mam nadzieje ze jak beda wybory przedwczesne to ze pis wygra ponownie, ale z wieksza iloscia %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam podobnie jak eternality - wszyscy prawdziwi posłowie już dawno odeszli, a zostały tylko świnki które chcą się najeść rządowa kasa

 

ja uważam ze PiS kiepsko się sprawuje, nie zrobili nic , a żeby to zasłonić to grzebią po teczkach esbekom, ale przecież przyszłości się nie zmieni grzebiąc w przeszłości

 

btw: moi rodzice glosowali na PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj się za mocny offtop nie zrobił? :EEE

 

Ja już tam nie wiem, co o polityce myśleć - w ogóle te rządy są popie****.

 

Najgłupszy jest w tym wszystkim ojciec dyrektor - idiota obraża wszystkich dookoła i jakimś cudem NIC mu nie mogą zrobić. Normalnie paranoja -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupszy jest w tym wszystkim ojciec dyrektor - idiota obraża wszystkich dookoła i jakimś cudem NIC mu nie mogą zrobić. Normalnie paranoja -_-

Paranoją jest to że kolesiowi bliżej już do diabła, niż do boga... :D

Jest masa dowodów, jak okradał pielgrzymów itp. A on sie jeszcze księdzem nazywa..

a mohery go bronia...

wystarczy wpisać na YouTube, rydzyk, i wyskakuje maaasa filmów...

emeryci narzekaja na młodzież, że niiby nie wychowana i w ogóle, a to co oni tam na tych filamch robią, to ja bym już sie wstydził.. <_< A to przeciez wszyscy katolicy... o_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje zejść z tematu Polityki i Religii, bo to w Polsce drażniące tematy, o których można gadać bez końca (szczególnie dobrze na takie tematy gada się będąc % :lol:).

 

Dlatego chłopaki, jak macie wrzucajcie swoje EDC, a zdjęcia przedewszystkim ;) Sam obiecałem, że dam zdjęcie ale jakoś czasu nie mam ciągle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu oto mój zestawik:

 

Pasek:

  • komórka w kaburze
  • T10 przy szlufce
  • Kingston DT II+ 2GB przy szlufce z drugiej strony

Kieszenie:

  • Victorinox Atlas (duży scyzoryk) B)
  • portfel + dokumenty
  • chusteczki obowiązkowo (katar sienny :( )
  • jakieś bilety
  • gdy mam bojówki a nie jeansy, albo jakąś kurtkę to jeszcze Pa2v2 jest w kieszeni
  • czasami klucze w oddzielnej kieszeni (koniecznie)

Trochę tego jest dlatego bez paska się z domu nie ruszam. Swoją drogą to niezbędny zestaw na każdą podróż do miasta czy gdzie indziej, chyba że idę gdzieś na 24 albo później to zestaw zmniejsza się do komórki kasy dowodu i kosy :D .

 

Edit:

FOTA :P

edc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie ruszam z domu bez tych rzeczy:

 

- latarka Inova Microlight i Fenix L1D-CE

- nóż Emerson Mini-7B i Extrema Ratio BF2 CDS (do niedawna nosiłem też benchmade 710)

- multitool leatherman wave

- victorinox Swisscard

- komorka w810i z 2gb stickiem

- pendrive pentagram 1GB

- ipod 80gb video w futerale + pilot z allegro + sluchawki Ultimate Ears Super.fi 5pro

- chusteczki i plastry

- kasa+karta kredytowa

- bojówki woolrich elite zeby to wszystko pomieścić :P

 

Jak mam torbę (maxpedition fatboy) to zwykle nosze tez aparat (canon A610), kawałek liny paracord, czasem nóż Stridera i takie tam..

 

fotka stara ale nie chciało mi sie robić nowej :)

EDC2.jpg

IMG_0650.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noze to jakas sciema, zaloze sie ze wiekszosc z nas (bo ze mna wlacznie) nie zdecydowalaby sie na pchniecie nim w sytuacji krytycznej, a prawdziwego bandziora i tak to nie odstraszy

 

kwestia tego jak bardzo chcesz żyć :) ale ja i tak jestem zdania że mały pistolet/rewoler jest lepszy do samoobrony - tylko trzeba mieć zezwolenie.

 

Wiem, że zabójczą bronią scyzoryk nie jest,

czy aby na pewno? :P

 

dlatego cięcie jest bezpieczniejsze

hoho....każda rana cięta zadana nawet maluteńkim nożykiem powoduje niesamowite rany, wystarczy zobaczyc zdjęcia ofiar zaatakowanych nożem :)

Ale znów nie wiadomo, kto jak zareaguje na nóż - albo ucieknie albo dostanie większej kur..

nie wiem na jakich dragach musialby byc zeby nie uciec wyjąc z bólu po otrzymaniu ciosu nożem...

Znalazłem w piwnicy pistolet hukowy Możliwe, że się nada w "ciemnych miejscach". Po wystrzale przez 30 sekund nie słychać nic oprócz pisku w uszach.

pisk w uszach? nawet w przypadku broni palnej tak nie ma chyba że w pomieszczeniu :) pistolet hukowy może sie przydać jeśli przypomina prawdziwy, jeśli nie to jest raczej nieprzydatny ;)

To jest właśnie moim zdaniem niepojęta rzecz. Boisz się wyjąć nóż w obronie własnego zdrowia, tylko dlatego że obawiasz się konsekwencji prawnych.Kocham polskie władze!!

w każdym cywilizowanym kraju na zachód od nas jest dużo gorzej (usa/uk przede wszystkim). w niektórych poszedłbyś siedzieć za samo noszenie noża po ulicy, jeśli by cię złapali. polska to tak właściwie raj pod tym względem B)

- Nóż - tandetny folder z ujowej stali, której nie da sie naostrzyć

ujowa stal = łatwo sie ostrzy (zazwyczaj), zmień ostrzałkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym cywilizowanym kraju na zachód od nas jest dużo gorzej (usa/uk przede wszystkim). w niektórych poszedłbyś siedzieć za samo noszenie noża po ulicy, jeśli by cię złapali. polska to tak właściwie raj pod tym względem
.

 

To widzę, że mamy całkiem inne poglądy na ten temat. Zastanawiam się skąd to wziąłeś. "Pisane" prawo?

A w Polsce idziesz sobie wieczorem i zobaczysz, że szykuje się na Ciebie pięciu kolesi z bejsbolem, to dopóki oni Cię pierwszy raz nie uderzą, to Ty nie możesz ich nożem zaatakować, bo jeśli zaatakujesz pierwszy, to nie będzie obrona. A z drugiej strony jak już Ci raz taki kibol przy*****doli pałką, to chyba nie będziesz w stanie już sięgnąć po ten nóż. Jeśli Ty to nazywasz rajem, to OK. Tak jak mówię, doświadczenia całkiem inne, tak się składa że wiem jak jest w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym cywilizowanym kraju na zachód od nas jest dużo gorzej (usa/uk przede wszystkim). w niektórych poszedłbyś siedzieć za samo noszenie noża po ulicy, jeśli by cię złapali. polska to tak właściwie raj pod tym względem

 

Tak? To za scyzoryk tez wezma mnie do wiezienia? Jade na ryby czy do lasu a tam noz porzadny czesto sie przydaje i to bynajmniej nmie do krojenia ludzi na plasterki. A to ze prawo w Polsce jest kulawe to wiemy wszyscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- latarka Inova Microlight i Fenix L1D-CE

- nóż Emerson Mini-7B i Extrema Ratio BF2 CDS (do niedawna nosiłem też benchmade 710)

- multitool leatherman wave

- victorinox Swisscard

Możesz mi wytłumaczyć po co nosić aż dwie latarki, trzy foldery i jeszcze do tego swisscard? ;)

Wydaje mi się, że spokojnie wystarcza multitool i dobry edc.. A latarka też na codzień zbędna, IMHO.

 

hoho....każda rana cięta zadana nawet maluteńkim nożykiem powoduje niesamowite rany, wystarczy zobaczyc zdjęcia ofiar zaatakowanych nożem

Raczej chodziło mi o to, że cięcie bezpieczniejsze od pchnięcia. Chociaż wiadomo, że od precyzyjnego pchnięcia czy cięcia można umrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć po co nosić aż dwie latarki, trzy foldery i jeszcze do tego swisscard? ;)

Wydaje mi się, że spokojnie wystarcza multitool i dobry edc.. A latarka też na codzień zbędna, IMHO.

najlepszy zestaw edc to latarka+nóż+multitool (po jednym), jeśli prawo w jakimś miejscu zabrania noszenia noża to sama latarka+multitool

latarka zbędna? no nie wiem, mi się w ciągu dnia dużo częściej przydaje niż w nocy (w pomieszczeniach), inova microlight to mała latareczka do kluczy dlatego nosze obok tego jeszcze zwykłą

dwa foldery to fakt przesada, ale nie mogę się zdecydować który lepszy B) lubie mieć i tanto i drop-point przy sobie, kompletnie inaczej radzą sobie z różnymi zadaniami, zbieram kase na mały fixed bo fixed+folder to imho najlepsze combo

swisscard ma rzeczy których nie ma multitool i jest bardziej dyskretny :)

 

Raczej chodziło mi o to, że cięcie bezpieczniejsze od pchnięcia. Chociaż wiadomo, że od precyzyjnego pchnięcia czy cięcia można umrzeć..

jak rana jest głęboka i pomoc nie nadejdzie szybko to trudno przeżyć, dlatego nóż to tak niebezpieczna broń

 

Tak? To za scyzoryk tez wezma mnie do wiezienia?

za scyzoryk to nie (u nas też nie), chyba że jakiś ogromny lub wejdziesz na teren gdzie noszenia jakiegokolwiek ostrza jest zabronione :P pojedź do UK, tam mają kompletnego świra na punkcie noży, jak ktoś zobaczy że nosisz przy sobie folder (nawet najmniejszy) potraktuje cię jak groźnego przestępcę, a jeśli wyczai to policjant to masz przerąbane (chociaż jedyne co może ci zrobić to prysnąć gazem, bo tamtejsi policjanci nie mogą nosić broni palnej)

 

A w Polsce idziesz sobie wieczorem i zobaczysz, że szykuje się na Ciebie pięciu kolesi z bejsbolem

pięciu z bejzbolami? jesteś martwy czegokolwiek byś przy sobie nie miał, chyba że masz pistolet/karabin i zauważyłeś ich z 50-100 metrów (w co wątpie)

a nóż (nawet maczeta) to ŚMIECH w takiej sytuacji

Jeśli Ty to nazywasz rajem, to OK

rajem nazywam kraj gdzie można więcej nosić przy sobie na ulicy niż w innych krajach :) w Polsce nie ma dokładnego prawa które by zabraniało nosić noże większe od jakiejś tam konkretnej długości, więc łatwiej jest się wykręcić. Na zachodzie są takie prawa ustalone (choć fakt że tamtejsi policjanci często dokładnie tych praw nie znają i będą raczej kierować się własnym rozsądkiem). W niektórych krajach zachodnich za noszenie "gravity knife" (czyli tak naprawde każdy folder) lub fixeda możesz mieć spore kłopoty.

Co do USA to zależy który stan, ale np. w Nowym Jorku jak glina wyczai że nosisz nóż w mieście to ci go skonfiskuje i będziesz miał z tego powodu nieprzyjemności B) W Polsce jak ktoś zobaczy wystający koniec foldera z kieszeni to nie będzie wiedział co to jest, tam od razu wiedzą że nosisz folder :)

 

dopóki oni Cię pierwszy raz nie uderzą, to Ty nie możesz ich nożem zaatakować, bo jeśli zaatakujesz pierwszy, to nie będzie obrona.

a to myślisz że w innych krajach będziesz mógł ich bezprawnie zastrzelić bez ostrzeżenia i ujdzie ci to na sucho? to nawet w Teksasie tak nie ma :D

CHYBA że wejdzie ci na posesje, wtedy masz dużo więcej praw do samoobrony niż w innych przypadkach (w USA, i może niedługo w Polsce też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy potraktowali ten wątek zbyt szpanersko i pokazują więcej niż naprawdę noszą :/

 

 

A co do noża - dla mnie taka polityka - nosze nóż, żeby czuć się bezpieczniej na ulicy jest krótkowzroczna i kompletnie głupia. Zacznijmy od tego, czy czujecie w sobie tyle siły psychicznej ( zakładając, że nikt z was nie jest zrytym dechem ) aby zaatakować drugą osobę ( nawet drecha ) nożem ( ja nie mam, ja zawsze jak miałem nawet kogoś pięścią po ryju poczęstować to miałem spore opory do zastosowania całej swojej siły ). No dobra - załóżmy, że pogrozicie drechowi nożem i ten się przestraszył i se poszedł. Manifestując to tu na forum jako tako propagujecie to aby każdy miał przy sobie nóż do obrony - jeśli z czasem taka propaganda okaże się skuteczna to i potencjalny drech będzie miał przy sobie nóż. Jest jeszcze aspekt, że jak w nieumiejętny sposób zaatakujecie drecha nożem to może się to dla was gorzej skończyć niż dla niego, jak się zaprawiony w bójkach drech wkurzy ...

 

O tym, że takie dozbrajanie nie jest dobre pokazał już w swoim filmie Michael Moore porównując agresję amerykanów związaną z łatwym dostępem do broni i frustracją mieszkańców z tym połączoną ( strach przed zarwaniem kulki na ulicy ) ze spokojną kanadą, gdzie ludzie nawet nie zamykają domów jak wychodzą z chaty.

 

 

Trochę chaotyczny mi ten post wyszedł ale mam nadzieję, że jak ktoś ze 2 razy przeczyta to w zupełności zrozumie o co mi chodziło

 

ja natomiast mam przy sobie standard :

- klucze

- komórka

- portfel ( dokumenty, kasa szybko się kończy )

- pendrive ( na studiach informatycznych to często podstawa )

- nieraz chusteczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elbios, w Polsce możemy mieć przy sobie ostrze do ilu cm? Mnie uczono, że po złapaniu ostrza w rękę nie może ono 'wystawać', czyli ok. 8/9cm - zależy kto, jaką ma łape :P

 

@Zygmunt, po części masz rację ale pamiętaj, że są osoby (szczególnie hobbyści), którzy traktują nóż jako narzędzie.. nie broń. A jakby nie patrzył, nóż na codzień przydaje się często (oczywiście nie każdemu, i tacy noszą np. pendrive zamiast noża :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To za scyzoryk tez wezma mnie do wiezienia?

 

za scyzoryk to nie (u nas też nie), chyba że jakiś ogromny lub wejdziesz na teren gdzie noszenia jakiegokolwiek ostrza jest zabronione tongue.gif

Scyzoryk może być uznany za broń białą, z gdy zabijesz napastnika grozi ci kara jak dla napastnika, który cy Cię dźgnął. Czyli Napastnik staje się ofiarą. Polska to kraj absurdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygmunt, po części masz rację ale pamiętaj, że są osoby (szczególnie hobbyści), którzy traktują nóż jako narzędzie.. nie broń. A jakby nie patrzył, nóż na codzień przydaje się często (oczywiście nie każdemu, i tacy noszą np. pendrive zamiast noża :)).

 

Fakt - tylko, że sporo głosów o obronności padło i chodziło mi o noszenie noża w takim znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy potraktowali ten wątek zbyt szpanersko i pokazują więcej niż naprawdę noszą :/

A co do noża - dla mnie taka polityka - nosze nóż, żeby czuć się bezpieczniej na ulicy jest krótkowzroczna i kompletnie głupia. (...)

OK, masz prawo do swojego zdania, jeśli czujesz sie bezpiecznie na ulicy bez broni to jej nie noś, tylko nie zabraniaj nosić broni innym, którzy się nie czują bezpieczni :) dlatego w usa dostępność do broni palnej musi pozostać żeby ludzie tam mogli czuć się bezpiecznie..niestety demokraci (i nie tylko) planują wprowadzić większą kontrolę i restrykcje w wydawaniu zezwoleń na broń co ograniczy porządnych "law-abiding" obywateli, a pozostawi wszystkich przestępców uzbrojonych :) łatwo przewidzieć jak to się skończy ;) (nie ma to jak odbierać sobie broń w czasie wojny - logika ftw)

to samo restrykcje dot. długości noży itd - ograniczają tylko obywateli którzy postępują zgodnie z prawem, przestępcy kichają sobie na te restrykcje :) Michaela Moore'a nie brałbym w 100% serio, koleś plecie dużo głupstw (ale obok też dużo prawdy, i szacun dla niego że stara się zwiększyć świadomość obywateli na różne tematy).

 

@ElektroT - w innych krajach nie jest lepiej

@maba - to dość mało, tak czy inaczej nie ma takiego prawa zapisanego i teoretycznie możesz nosić przy sobie co chcesz

 

Manifestując to tu na forum jako tako propagujecie to aby każdy miał przy sobie nóż do obrony - jeśli z czasem taka propaganda okaże się skuteczna to i potencjalny drech będzie miał przy sobie nóż.

????????????????? nvm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj do every day carry doszedl Victorinox Camper ... xaxaxa, masakra niezaluje zlotowek wydanych na to ;] pila szla przez biorko jak przez maslo dopuki tatus niewszedl do pokoju i nie wjechal mi naberet ze co to robie ;] nożyk tnie bardzo fajnie, do ciecia papieru kartonu, very good styropian prawdopodobnie tez, w kuchni radzi sobie tez lepiej niz moje noże kuchenne, musze pomyslec nad jakim komplecikiem nozy z tej firmy, otwieracz do butelek wyprofilowany na styk, a reszty nietestowalem jeszcze, bo niemam na czym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy potraktowali ten wątek zbyt szpanersko i pokazują więcej niż naprawdę noszą :/

 

Ja wkleiłem zdjęcie z nożem, ale noszę go przy sobie na prawdę rzadko... Jest spory, nieporęczny, muszę go przypinać do paska i wystaje spod koszulki. Zabieram go ze sobą głównie na ogniska czy kuligi. Resztę noszę ze sobą prawie zawsze ;)

 

dlatego w usa dostępność do broni palnej musi pozostać żeby ludzie tam mogli czuć się bezpiecznie..niestety demokraci (i nie tylko) planują wprowadzić większą kontrolę i restrykcje w wydawaniu zezwoleń na broń co ograniczy porządnych "law-abiding" obywateli, a pozostawi wszystkich przestępców uzbrojonych

 

Każdy medal ma dwie strony...

 

Pamiętacie masakrę na tej uczelni? Kolo kupił broń LEGALNIE posiadając jedynie zaświadczenie o niekaralności i dowód osobisty. Prawdopodobnie, gdyby prawo było tam restrykcyjne, nie udałoby mu się kupić broni i do tragedii by nie doszło.

 

Z drugiej strony, gdyby inni studenci mogli wnieść na teren campusu broń, być może nie zginąłby nikt z wyjątkiem skośnookiego.

 

Kończąc, wyobraźcie sobie taką sytuację: macie przy sobie broń a, z bramy wyskakuje kolo z odbezpieczoną, legalnie kupioną giwerą w ręku. Jak myślicie: szybciej uda mu się wprowadzić w życie swój plan grabieży czy zaryzykujecie wyciągnięcie broni i zarobienie kulki? W dodatku, gdyby każdy mógł nosić broń byle bójka w barze czy kłótnia na parkingu mogłaby się skończyć tragicznie - przykładów mieliśmy na to tysiące w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, gdyby prawo było tam restrykcyjne, nie udałoby mu się kupić broni i do tragedii by nie doszło.

To kupiłby nielegalnie.

 

mi dzisiaj do every day carry doszedl Victorinox Camper

Dobry wybór :) Również mam Victora z piłką, i trzeba przyznać że na swoje rozmiary jest świetna.

Kumpel raz wziął w łapy, i po 5min uje.. pół nogi od stołu :lol:

 

Generalnie uważam, że Victorinox powinien być w kieszeni każdego mężczyzny - 'toys 4 big boys' ^^

 

musze pomyslec nad jakim komplecikiem nozy z tej firmy

Do kuchni polecam Pikutka ;) Genialny nóż za DWANAŚCIE ZŁ! Do kupienia np. tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności