Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do dragonfly black do 500 zł


Tolo87

Pytanie

Witam!

 

Potrzebuję jakiś dobrych słuchawek do tabletu, do którego mam wpięty Dragonfly Black.

W tej chwili używam Samson SR850. Podoba mi się w tych słuchawkach, że są bardzo czytelne i jest wyraźna scena czy też przestrzeń. Słychać każdy instrument osobno.

 

Słucham prawie wszystkich gatunków muzyki.

 

W tych samsonach nie podoba mi się, że grają zbyt sopranowo, ten sopran jest dla mnie kłujący w uszy i nie umiem się do tych słuchawek przyzwyczaić.

 

Przykładowe piosenki, których się nie da na tych słuchawkach słuchać to na przykład NSync - Bye Bye Bye, Destiny's Child - Jumpin Jumpin.

Dobrze brzmi np. Dua Lipa, Iron Maiden, Ed Sheeran jednak mimo to ta górka jest zbyt szorstka.

 

Do tej pory używałem EQ na androidzie ale Dragonfly sprawia, że androidowy EQ nie działa.

 

Myślałem nad AKG K240 ale nie mam pojęcia jak one grają.

 

Proszę serdecznie o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 5.06.2023 o 12:28, Tolo87 napisał(a):

Przykładowe piosenki, których się nie da na tych słuchawkach słuchać to na przykład NSync - Bye Bye Bye, Destiny's Child - Jumpin Jumpin.

Tego w ogóle nie da się słuchać.

W dniu 5.06.2023 o 21:29, Play napisał(a):

Dołóż parę zł do Beyerdynamic DT990 pro 80 ohm

Nie PRO, a Edition 32 czy 80 i gitara.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.06.2023 o 05:42, Rafacio napisał(a):

Tego w ogóle nie da się słuchać.

To również kompletnie nie moja bajka, ale o gustach się nie dyskutuje.

 

W dniu 13.06.2023 o 05:42, Rafacio napisał(a):

Nie PRO, a Edition 32 czy 80 i gitara.

Zgadzam się i jak wybór padłby na DT990 to sam kupiłbym Edition, ale wersji 80Ω akurat nie ma, więc pozostaje 32Ω lub 250Ω.

 

@Tolo87 Zobacz jeszcze Philips Fidelio X2/X2HR, bo mi one bardziej przypasowały niż DT990 Edition 600Ω.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rafacio Nie napisałem, że coś im dolega, ale jeżeli pytasz tak ogólnie to wersja 32Ω może się nie zgrać ze wzmacniaczem ze stosunkowo wysoką impedancją wyjściową i to w sumie chyba tyle. Podobno modele z wyższą impedancją grają lepiej, ale ja miałem tylko Edition 600Ω, więc się nie wypowiem. Dla przeciętnego konsumenta 32Ω lub 80Ω to najbezpieczniejszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności