Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zbliżone kształtem/komfortem do Takstar Hi2050


adamos80

Pytanie

Hej, 

Czy znacie i możecie polecić jakieś słuchawki które byłyby masymalnie zbliżone komfortem, kształem (owalny) i siłą nacisku (bez senkowego imadła) do Takstarów Hi2050 ale z wyższej półki, charakterystyka dźwięku też mogłaby byc zbliżona, otwarte czy zamknięte i cena bez znaczenia, choć w granicach rozsądku, przede wszystkim chodzi o komfort, bo ostatnio po problemach jedynie Hi2050 i Akg k612 moge słuchać bez bólu głowy. Chodziłem troche po salonach i testowałem ale to loteria, a i modeli w takim owalnym kształcie nie widywałem za dużo, może jakieś nauszne? Chyba że to już czas przerzucić sie IEMy :) Z góry dzięki za wskazówki, pozdro.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam pytanie. Rozumiem że nacisk jest na uszy albo odgórnie?

Ja czasami zmieniałem pady na owalne od Brainvawz HM5

https://www.purepc.pl/turtle-beach-recon-500-test-sluchawek-dla-graczy-kwintesencja-gamingowego-dzwieku-bez-zbednych-bajerow albo

https://www.veclan.com/engappliance_sel_one?eng_ApplianceVo.eac_id=78 te drugie to z equalizerem najlepiej.

Philips Fidelio X3 - po czasie dopasowują się do kształtu głowy i uszu i nie odczuwa się dyskomfortu.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HyperX Cloud to taka sama konstrukcja pałąka, tylko muszle zamknięte i skórkowe pady, no i mają mikrofon.

Grają lepiej niż Hi2050 (mi ich granie bardzo się podoba), ale na oryginalnych padach, bo jak założy się skórki od HM5, to robią się trochę za ostre (co oczywiście można prostym modem poskromić, ale to dodatkowa zabawa).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie miałem do czynienia z Hi2050, ale z wygodnych konstrukcji sprawdziłbym Audiotechnici MSR7B albo Sennheiser HD599 (tutaj raczej na pewno nie będzie imadła). Superwygodne są też Ultrasone HFI15G, ale to już raczej przenośny wariant i brzmieniowo pewnie trochę mniej uniwersalny niż w/w. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Perul napisał(a):

HyperX Cloud to taka sama konstrukcja pałąka, tylko muszle zamknięte i skórkowe pady, no i mają mikrofon.

Grają lepiej niż Hi2050 (mi ich granie bardzo się podoba), ale na oryginalnych padach, bo jak założy się skórki od HM5, to robią się trochę za ostre (co oczywiście można prostym modem poskromić, ale to dodatkowa zabawa).

Mam HyperX Cloud kilka wersji. Na plus bardzo dobre mikrofony, naturalny dźwięk, jack 3.5 mm ułamał się w połowie - jako słaby komponent, pady są miękkie i wygodne. Jednak za tą ich drogą cenę można dostać pewnie znacznie coś lepszego. Jeżeli do komputera i do gamingu to można rozważyć tą propozycję. 

Iemy to koss 75 albo koss khp 30i  - mam je lekkie i mają dobre brzmienie bass porządny mocny,dynamiczny i jest duża scena, są muzykalne.

Nie wiem, też czy długość kabla wpływa na zakup, to pewnie poleciłbym beyerdynamicy lub Bowers & Wilkins P7 z padami brainwavz HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Mam HyperX Cloud kilka wersji.

Do mnie co jakiś czas trafia na wymianę wtyczki/kabla ta pierwsza wersja - klon Takstar Pro80, tylko z niższymi i miększymi padami, przez co mają łagodniejsze brzmienie.

Każdorazowo jak je po naprawie zakładam, żeby posłuchać, czy wszystko OK, to mam myśl "jak one poprawnie wszystko grają" - może i nie są wybitne, ale niczym (mnie) nie drażnią.

 

1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Iemy to koss 75 albo koss khp 30i

nie wiem czy czytałeś założenia

W dniu 1.06.2023 o 00:56, adamos80 napisał(a):

możecie polecić jakieś słuchawki które byłyby masymalnie zbliżone komfortem, kształem (owalny) i siłą nacisku (bez senkowego imadła) do Takstarów Hi2050

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności