Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co kupić? Zestaw stereo do salonu 30m2 - TV + Tidal + AirPlay | do 3-5k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

planuję zakup nowego sprzętu stereo do salonu. Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze zestawu amplituner + głośniki 2.0.

  • Plan pomieszczenia: 5,2m x 5,6m (ok30m2)
  • Odległość kanapy od TV: ok 2,5-3m
  • rozstaw między głośnikami: 2,0m
  • źródło dźwięku:
  1. TV OLED65C21LA LG - wyjście optyczne lub HDMI,
  2. TIDAL bezprzewodowo z Iphone (mile widziany airplay)

 

Podstawowe zastosowanie to słuchanie muzyki (szeroki zakres upodobań od rapu, muzyki elektronicznej, rock do instrumentali i jazz). Dodatkowo głośniki oczywiście będą obsługiwały TV, świetnie jeżeli będą dawały radę przy oglądaniu filmów w wysokiej jakości z portali streamingowych (scena, dynamika/głębia basu etc).

Nie zależy mi na wysokiej głośności, także moc może być ograniczona. Tylko zestawy w czarnej obudowie.

Wchodzą w grę kolumny podłogowe bądź głośniki na podstawkach (może jednak to się nie sprawdza przy małych dzieciach ^^ jakieś doświadczenia?).

Jeżeli chodzi o doświadczenia audio, na tę chwilę korzystam z Dragonfly red + słuchawek Bayedynamic DT990pro, a do stereo Dragonofly red (lub wyjście słuchawkowe poprzedniego TV) + Edifier R2600

Budżet: myślę o ograniczeniu do 3-5k. 

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

 

 

Na czerwono oznaczyłem planowane rozstawienie kolumn. Proszę nie sugerować się kwiatkiem zasłaniającym głośnik ;) to tylko projekt

image.thumb.png.f5e533a5a09b58f63e9181b421744444.png

Edytowane przez fafa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupowali ostatnio i chwalili:

https://www.amazon.pl/A30a-WZMACNIACZ-ZINTEGROWANY-tablicą-źródlowych/dp/B0BB253FR3/ref=asc_df_B0BB253FR3/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504432418780&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=2875869314223491572&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=t&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061070&hvtargid=pla-1872108420199&psc=1

 

Czytałem, że najlepiej brzmi jak dostanie sygnał cyfrowy. Można puszczać też muzyczkę przez Bluetooth.

 

Do tego jakieś np.polskie kolumny Pylon z serii Pearl.

https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25-czarny.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=a1cb1f74-7166-0dc6-5714-d3f287898e13

 

Kolumny musiałbyś odsunąć od ścian- bassreflex z tyłu. Wywalić ten stolik, fotelik a sofę być może przesunąć do kuchni w zależności jak to wyjdzie z proporcji. Kup też dywan jak nie ma a kwiatki postaw w innym miejscu. Powieś firanki, grubsze zasłony jak da radę.

 

 

 

IMG_1239.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Koledzy kupowali ostatnio i chwalili:

https://www.amazon.pl/A30a-WZMACNIACZ-ZINTEGROWANY-tablicą-źródlowych/dp/B0BB253FR3/ref=asc_df_B0BB253FR3/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504432418780&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=2875869314223491572&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=t&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061070&hvtargid=pla-1872108420199&psc=1

 

Czytałem, że najlepiej brzmi jak dostanie sygnał cyfrowy. Można puszczać też muzyczkę przez Bluetooth.

 

Do tego jakieś np.polskie kolumny Pylon z serii Pearl.

https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25-czarny.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=a1cb1f74-7166-0dc6-5714-d3f287898e13

 

Kolumny musiałbyś odsunąć od ścian- bassreflex z tyłu. Wywalić ten stolik, fotelik a sofę być może przesunąć do kuchni w zależności jak to wyjdzie z proporcji. Kup też dywan jak nie ma a kwiatki postaw w innym miejscu. Powieś firanki, grubsze zasłony jak da radę.

 

 

 

 

 

Dziękuję za opcję. Czy poleciłbyś może inne rozwiązanie amplitunera wspierającego AirPlay?
Poruszyłeś też ważny temat z bassreflex. Raczej wchodzi tylko opcja z przednim. Głośniki ze względu na obecność dzieci muszą być zainstalowane przy ścianie, a samo przesunięcie kanapy nie wchodzi w grę ze względu na drzwi tarasowe do których musi być swobodny ciąg komunikacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • fafa zmienił(a) tytuł na Co kupić? Zestaw stereo do salonu 30m2 - TV + Tidal + AirPlay | do 3-5k

Do 5k powinieneś być w stanie dorwać używane KEF LS50W, ew. LSX i jakiegoś suba dorzucić (sam taki zestaw mam podpięty pod streamera na bazie Raspberry Pi po optyku). AirPlay śmiga, nie wiem jak Tidal, ale Spotify Connect perfekcyjnie działa. Dosunięcie do ściany nie jest może najlepszym pomysłem, ale aplikacje KEF dają jakąś opcję korekcji w oparciu o ustawienie kolumn i nawet jakoś tam to działa, choć zdecydowanie warto dać im te przysłowiowe dzieścia czy dziesiąt cm od ściany.

 

A co do dzieci - córka wypunktowała stojak i kolumna już latała na serwis po wyrwaniu gniazda, więc teraz standy są zamocowane na tonę dwustronnej tasmy mocnej do podłogi :D

Edytowane przez kubachim
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bbobii napisał(a):

Ale się zawoziłeś na to AirPlay. Proponuje Cocktail Audio X14 (bezpośrednia obsługa TIDALA i innych platform streamingu) i do tego Audiosymptom i6.

Jaką drogę zaproponowałbyś podłączenia TV do Cocktail'a? Patrzę, że ma tylko wejście 2xRCA, w grę wchodzi tylko połączenie sieciowe i Bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, rozważam jeszcze jedną opcję pośrednią: wpadło mi w oko atrakcyjne cenowo urządzenie WiiM Pro

1. ma wejście optyczne Tonsil (podepnę TV)

2. jest streamerem, obsłuży Tidal 

3. jest nawet AirPlay

Myślę, żeby wykorzystać na jakiś czas jeszcze obecne głośniki aktywne Edifier R2600, jednak czuję że wbudowany w WiiM przetwornik C/A to będzie kiepa i przydałby się tutaj DAC z prawdziwego zdarzenia. Musiałby mieć tylko wejście Tonsil żeby podłączyć go z optycznym wyjściem WiiM'a. Może coś tutaj polecicie np. do 1000zł? Mile widziany poziom grania, który będzie krokiem do przodu względem Dragonfly Red, którego aktualnie używam. 

 

Podsumowując tor wyglądałby tak: TV (Tonsil out) lub Tidal (Wi-fi) -> WiiM Pro (Tonsil out) -> DAC (szukam) -> głośniki Edifier

Czyli WiiM tylko jako pośrednik sygnału cyfrowego, a DAC ma zrobić całą robotę analogową.

 

BTW próbowałem na szybko podłączyć głośniki do TV, w tym celu kupiłem FIIO D03K TAISHAN. Ale to co daje na wyjściu to 💩. Nie wiem do czego to się może nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pankracy_waw napisał(a):

Znajomy ma i sobie chwali. Kolumny nie pamietam jakie, ale były w promocyjnym zestawie. Jeżeli tak jak piszesz ma być głównie funkcjonalnie, a nie głośno, pomyśl o tych kolumnach. Syn ma ale monitory i jest to taki audio szwajcarski scyzoryk. Do tego subwoofer i na Twój metraż powinno być ok. 
 

https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/audio-pro-a48.html
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pankracy_waw napisał(a):

Wszystkie cechy wymienione ma również SMSL DP5 a 1000 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak nie wybrałeś niczego do tej pory to weź pod uwagę Denon'a DRA 800H ( w tej chwili w bardzo fajnej cenie ) i np Pylon Opal monitor.

 Zestaw z kablami wyjdzie poniżej 5 tyś a na prawdę będzie w stanie zaoferować wiele pod kątem jakości brzmienia + pełna funkcjonalność i wygoda użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności