Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

TWS tak do siedmiu stówek


bru_nnerius

Pytanie

Ahoj Kamraci!

Nie wierzyłem, że kiedykolwiek mi to do głowy przyjdzie, no ale cóż po niewyjaśnionej utracie etów... No przyszło.

Co polecicie z TWS, tak jak wspomniałem, do siedmiu stówek, czytelny niewyciskający woskowiny bas, bliska średnica i nieobcięta góra. Takie mi się marzą, jeżeli takie istnieją w tym budżecie to podrzućcie proszę które to owe będą są :)

 

Ahoj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zerknij na Final ZE3000, wg mnie bardzo fajne granie w swojej cenie. Podobały mi się na pewno bardziej od ZE8000, które może technicznie są nieco lepsze, ale nie dawały mi takiej przyjemności ze słuchania jak ZE3000.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

@Dirian ok, dzięki, a wpisują się w moje luźno opisane oczekiwania? 

 

 

Pytanie klucz :D

 

Do jakich zastosowań mają być?

 

Bo inne do spacerów/ podróży, inne do komputera/domu.

 

Oczywiście oba scenariusze się na wzajem wykluczają:)

 

Strojenie typowo outdoorowe, czyli suche z naciskiem na wyższy bas i okrągłą górą, świetnie sprawdzi się na zewnątrz.

Wewnątrz, gdzie jest spokój i nie ma hałasu, będzie niezbyt fajnie - wręcz nawet nie przekonywująco.

W takim strojeniu najlepiej prowadzi się rozmowy wg mnie.

 

Strojenie do domu/biura, czyli takie typowe strojenie hifi, będzie się super sprawdzało w słuchaniu skupionym na detal, scenę i barwy.

Pasmo jest wtedy wyrównane, a jaśniej grające słuchawki gubią całkowicie masę na zewnątrz.

 

Oczywiście można znaleźć coś pomiędzy - trzeba celować na słuchawki o grubszym brzmieniu lub tłustszą V ...ale to zawsze jakiś kompromis.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@vonBaron hmmm, Fiio powiadasz, stówka więcej do przeżycia, tylko z recki na kropku wynika, że same z siebie dooopy nie urywają, po skorygowaniu jednak już je lubi, jak to jest w rzeczywistości wg Ciebie

 

@espe0 właśnie opisałeś całkiem spoko słuchawki. Muzyki poza domem słucham głównie na spacerach, wycieczkach, wypadach, są to z reguły spokojne i ciche okoliczności, więc chyba nie dla mnie.

 

@The Grand Wazoo może być przytulnie, nie przeszkadza, natomiast przy mojej konstrukcji czaszki wyglądałbym w nich jak Szrek :D ok, żarty na bok, ciepło może być ale jak się bas ma w tych słuchawkach, bardziej sprężynka czy może jednak bliżej pomponika?

 

@Lord Rayden Arturo polubiłeś, miałeś do czynienia z tymi Technicsami? Coś jesteś w stanie więcej o nich powiedzieć?

 

Pytanie ogólne, czy istnieją równe TWS, to w sumie "popowy rodzaj słuchawek" więc czy jest w ogóle szansa na opisane luźno granie w tym budżecie. Czy moze sobie odpuszczę TWS i nie będę z drucianej ścieżki zbaczał... 

 

Co powiecie o tych? 

https://mp3store.pl/sluchawki/sluchawki-bluetooth/ultrasone/2022500181868212808/4043941202009/ultrasone-lapis-sluchawki-bezprzewodowe-truewireless-z-anc

Edytowane przez bru_nnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Technicsy mam. To najdroższe teraz w mojej kolekcji TWSy. Fajne, lekko ciepłe brzmienie. Zbliżone nieco do nausznych Technics A800. Słuchawki zdecydowanie muzykalne podobnie jak Melomanie. Jednak oczywiście grają inaczej niż Melki.

Jedyny problem to fakt że filterki w nich się czasem odlepiają. Nie zgubiłem ale trzyma się bo tipsa nie zdejmuje. A jak już to ostrożnie.

 

Będę chyba polował także na wersję 80.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mniejsze i tańsze od technics az60 - az40, mam w rodzinie, bardzo wygodne. Nie miałam okazji posłuchać az60, ale brzmienie podobno zbliżone.

 

W tej cenie też sony linkbuds s, też bardzo małe i wygodne, mniej basu niż az40, w przeciwieństwie do az40 mają ANC.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, bru_nnerius napisał(a):

@Dirian ok, dzięki, a wpisują się w moje luźno opisane oczekiwania? 

 

 

Na tyle na ile je zapamiętałem (słuchałem 2-3h - pożyczone), to powinny podpasować. Zawsze możesz zagadać mp3store, pewnie chętnie wypożyczą na obadanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Lord Rayden :) ok, przyjąłem @domil ok, zrozumiałem :) sony fajnie, zgrabne takie @Dirian no to tak to, fakt zapomniałem przecież, że do Marcina można podbić ;) dzięki za przypomnienie

Mayster zaproponował https://audeos.pl/pl/searchquery/skeleton/1/phot/5?url=skeleton poczekamy :) posłuchamy :) zobaczymy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

@Lord Rayden :) ok, przyjąłem @domil ok, zrozumiałem :) sony fajnie, zgrabne takie @Dirian no to tak to, fakt zapomniałem przecież, że do Marcina można podbić ;) dzięki za przypomnienie

Mayster zaproponował https://audeos.pl/pl/searchquery/skeleton/1/phot/5?url=skeleton poczekamy :) posłuchamy :) zobaczymy :) 

Szkieletony , nazwa taka mocno piracka !

1000_F_53253698_0nuixg711lJmeBs1RswdrswNpICrQS5G.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

A ja mam testach Klipsche t5 2nd i tak sobie ich słucham i wydaje mi się że to może być dobry wybór dla Ciebie. Spełniają wszystkie warunki i są bardzo wygodne. @Jaro54 , który mi je wypożyczył chyba podsyłał gdzieś link w tej cenie z allegro. Granie bardzo kulturalne i wyważone, mają bardzo dobrą barwę i dynamikę i nie cofają wysokich. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Pytanie klucz
 
Do jakich zastosowań mają być?
 
Bo inne do spacerów/ podróży, inne do komputera/domu.
 
Oczywiście oba scenariusze się na wzajem wykluczają:)
 
Strojenie typowo outdoorowe, czyli suche z naciskiem na wyższy bas i okrągłą górą, świetnie sprawdzi się na zewnątrz.
Wewnątrz, gdzie jest spokój i nie ma hałasu, będzie niezbyt fajnie - wręcz nawet nie przekonywująco.
W takim strojeniu najlepiej prowadzi się rozmowy wg mnie.
 
Strojenie do domu/biura, czyli takie typowe strojenie hifi, będzie się super sprawdzało w słuchaniu skupionym na detal, scenę i barwy.
Pasmo jest wtedy wyrównane, a jaśniej grające słuchawki gubią całkowicie masę na zewnątrz.
 
Oczywiście można znaleźć coś pomiędzy - trzeba celować na słuchawki o grubszym brzmieniu lub tłustszą V ...ale to zawsze jakiś kompromis.
 
 
A jakie TWS do komputera-Steam deck na linux z trybem game mode

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Szkieletony , nazwa taka mocno piracka !

Arrr! To stu zerwanych szmat! Arrr!! Dokładnie!

 

@kurop czytam gdzieś ich recenzję jedną drugą i wśród wad "inne modele mają więcej basu" i tak se myślę, minus dodatni :D jak dla mnie, ale cena zbliża się do kloca, może zagadam z @Jaro54 i jak się już znudzisz to ja bym je na dzień dwa przechwycił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bru_nnerius beczka rumu i umrzyka skrzynia i możesz posłuchać. 😀😅🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 31.05.2023 o 18:36, Jaro54 napisał(a):

Pw poszło 

ale nie doszło :) stary brunnerius został utracony przez niecne występki młodszego rodzeństwa :D 

Jak się obawiasz to możemy akcję anulować w końcu czopki nietanie :) Marcin na bank potwierdzi moją tożsamość, choć dawno mnie nie widział to ryj mam na tyle niewyjściowy że raczej pamięta :D ale jak się obawiasz to ja to w pełni rozumiem.

W dniu 31.05.2023 o 18:47, wfmsiekierka napisał(a):

Potrzebuję TWS do grania na Steam deck. Myślę że z tego powodu wskazane są słuchawki z trybem game mode. Może ktoś mi pomoże w znalezieniu takich słuchawek. Fajnie by było gdyby były nie zadrogie.

my tu o innych dywagujemy ale jak któryś z Kamratów zechce Ci pomóc to dlaczegóżby nie :)

Edytowane przez bru_nnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

A czy to nie jest tak że źródło w tym wypadku Steam deck musi również posiadać APTX LL bo sam APTX LL w słuchawkach nic bez tego nie da?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

A nie ma? ...generalnie to codec stworzony do takiego przeznaczenia, stawiałem za pewnik że go ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności