Skocz do zawartości

Xduoo xd05 bal (balanced) + Denon 9200 (wrażenia)


Rekomendowane odpowiedzi

Czas podsumowania (postaram się streszczać).

Xd05 bal mam od niedawna. Nie sprawdzałem nigdy brzemienia z dołączonymi fabrycznymi opampami. Opiszę tu muses02, bursony v5i, classic oraz vivid.

Zacząłem znajomość z Xd05 bal od muses 02. Już na tym  etapie jakość dźwięku była zaskakująco dobra. Dobre zejście dołu, wyraźny środek i  góra jak należy. Kupiłem xd05 bal jako alternatywę dla stacjonarnych rozwiązań na potrzeby pobytu w hotelach. Moje oczekiwania sprowadzały się do tego, że będzie w miarę ok i tyle. Mogę śmiało stwierdzić, że dostałem znacznie więcej niż się spodziewałem. Szerokość, głębokość sceny, wyraźny detal, mocny dół. Ten dac amp spokojnie dotrzymuje kroku rozwiązaniem stacjonarnym, a nawet je przewyższa. Jeżeli uwzględnimy całą gamę wejść i wyjść, to mamy urządzenie kompletne.

Czas na bursony v5i. Znaczna poprawa w odniesieniu do muses 02. V5i brzmią mniej analitycznie, jednak szczegółów nie ubywa, jest szerzej, dźwięk jest dociążony, a denony 9200 nabrały tu pewnych cech audeze lcd xc, zarysowuje się środek basu, a średnica potrafi przyjmie smagnąć po uszach. Nie oznacza to, że muses 02 podlegają dyskwalifikacji. Bez problemu znajdą zwolenników.

Burson Vivid, to najkrócej mówiąc brzmienie muses 02, a classic dodaje kocyk, co eliminuje je zupełnie (ze względu na wymiary 2 ostatnich, nie koncentrowałem się na nich zbyt długo, po prostu tak ciekawostka).

Podsumowując: xd05 bal z v5i to szybki bas, naprawdę duży detal, scena i dynamika. To sygnatura brzmienia uporządkowana i pełna, o tembrze analogowym, z domieszką wyraźnych cech analityki. Denony 9200 tak naprawdę potrafią pokazać potencjał z każdym źródłem, ale po raz pierwszy źródło dopełniło je sonicznie w tak znaczącym stopniu.

P.S. Firmware 6c9 jest lepszy od 1.02 pod względem brzmienia w ogólnie pojętej prezencji dźwięku i we wszystkich jego obszarach.

1 (40).jpg

1 (4).jpg

1 (21).jpg

1 (23).jpg

Edytowane przez tomaszewski
literówka
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

A co byś napisał o denonach d9200? Masz porównanie z innymi słuchawkami? Co ci się w nich podoba, a co byś chciał ewentualnie zmienić?

Mam je już dobrze ponad pół roku. Kryteria .... Zacznę od tego, że potrzebowałem słuchawek zamkniętych. Mam córkę siedmiolatkę, która do spółki z koleżankami skutecznie przekonała mnie do takiego wyboru 😉. Miałem możliwość przetestowania ich przed zakupem i nie wahałem się długo. Z jakim źródłem zrobiły na mnie najlepsze wrażenie wyjaśniłem już wyżej. Czy coś chciałbym w nich zmienić? Ewentualnie mogłyby lepiej izolować odgłosy zewnętrzne, ale to raczej kwestia marginalna. Podobają mi się całościowo pod względem sonicznym. Bardzo dobrze skaluje się w nich bas, w całym przekroju jest właściwie skontrolowany. Szczegół i dynamika: 5+. Wokale damskie i męskie świetnie nasycone i blisko spozycjonowane. Instrumenty mają bogatą fakturę. Lekkość, swoboda i szybkość z jaką 9200 odtwarzają muzykę są oczywiste. Barwę określiłbym jako analogową, w najlepszym tego słowa znaczeniu - emocje pojawiają się natychmiast, kiedy słucham z zaangażowaniem i nie zdarzają się spostrzeżenia, że czegoś jest zbyt mało, czy za dużo. To przemyślane strojenie. Odnosząc się do innych konstrukcji zamkniętych: focal elegia - na tle 9200 określiłbym je jedynie jako poprawne, analityczne i nudne. Zmiana padów na dekoni custom dodaje im sporo pazura, ale sprzedałem je bez żalu. Do tego dochodzi naprawdę beznadziejny kabel, szybko brudzący się pałąk i drogie pady fabryczne (w razie potrzeby wymiany). Ich niewątpliwą zaletą w moim przypadku była świetna izolacja, ale nie dla każdego jest to istotne. Teraz audeze lcd xc - kapitalne przestrzenne granie. Gdyby zredukować ich wagę - mam na myśli nowszą rewizję, o jakieś 150 - 200g byłoby przepięknie. Ale nie jest. Do tego słabiutka izolacja i raczej średni, oględnie mówiąc komfort. To ustawia denony na pozycji lidera. Gdy do tego dodam, że 9200 kupiłem jako nowe w polskiej dystrybucji, w cenie korzystniejszej od lcd xc, to wybór wydaje się jeszcze bardziej oczywisty. Brak sensownego kufra transportowego i zbalansowanego kabla nie zmienia mojej oceny 9200. Świetnie zbilansowane strojenie, barwa, detal, faktura, dynamika. Nie, nie zapomniałem o scenie - jest ok. Do tego wysoki komfort i kable doskonałej jakości, zwłaszcza 3metrowy (drugi, 150cm jest do zastosowań mobilnych). To słuchawki, które mogę rekomendować poszukującym konstrukcji zamkniętych  - do słuchania for fun i na poważnie. Dodam tylko, że żaden opis nigdy nie zastąpi bezpośredniego odsłuchu, co niniejszym polecam.

Edytowane przez tomaszewski
literówka
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomaszewski napisał(a):

Zacznę od tego, że potrzebowałem słuchawek zamkniętych. Mam córkę siedmiolatkę, która do spółki z koleżankami skutecznie przekonała mnie do takiego wyboru 😉

Haha, rozumiem to doskonałe, bo mam chłopaków w podobnym wieku i nie wyobrażam sobie nie mieć jakiś izolujących od otoczenia zamkniętych słuchawek 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krz napisał(a):

Tylko akurat Denony tak średnio izolują ;)

Tak, podkreśliłem to skrupulatnie:

 

W dniu 27.05.2023 o 23:54, tomaszewski napisał(a):

 Czy coś chciałbym w nich zmienić? Ewentualnie mogłyby lepiej izolować odgłosy zewnętrzne, ale to raczej kwestia marginalna. 

 - wystarczy domknąć drzwi i może być  😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Xd-05 oraz Xd-05 Plus z Musem 02 (w jednym czasie). Odsłuchowałem je na Monolitch M106C (przerobione na otwarte), co dziwne, ich brzmienie było dla mnie identyczne i mniej satysfakcjonujące, niż z donglem Xduoo link2 Bal. Jednak wyjście zbalansowane zrobiło swoje 😁.

Później zakupiłem Monolitch M1570 (otwarte) i nadal maleństwo Xduoo było lepsze.

 

Teraz mam Xduoo Poke 2 i Hifiman Edition XS i jak na razie świetne połączenie

Do wszystkich par słuchawek, miałem ręcznej roboty kabelki zbalansowane.

 

Czy czekasz na Xduoo Xd-05 Pro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał(a):

 

Później zakupiłem Monolitch M1570 (otwarte) i nadal maleństwo Xduoo było lepsze.

Troche mnie to dziwi, bo m1570 są dość trudne do wysterowania. Miałem je i uważam, że są po prostu świetne, doskonale się skalują z eq i gdyby nie waga i kiepski komfort ogóny nie sprzedałbym ich na pewno. 

 

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Czy czekasz na Xduoo Xd-05 Pro?

Na pewno będzie to interesująca propozycja, ale bardziej interesuje mnie xd05 bal v2 (premiera już na dniach).

Pisałem o tym tu: 

 

https://forum.mp3store.pl/topic/197384-xduoo-xd05-bal/?do=findComment&comment=1998584

 

Specyfikacja to jedno, ale wiem też, że zmiany będą bardzo znaczące względem v1 (chociaż wizualnie będzie niemal identycznie). Pozostaje kwestia cen.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Troche mnie to dziwi, bo m1570 są dość trudne do wysterowania.

Mnie też to zaskoczyło

27 minut temu, tomaszewski napisał(a):

gdyby nie waga i kiepski komfort ogóny nie sprzedałbym ich na pewno

Dla mnie o dziwo, waga nie była minusem, a komfort miałem lepszy niż w połowie lżejsze M1060c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Mnie też to zaskoczyło

Dla mnie o dziwo, waga nie była minusem, a komfort miałem lepszy niż w połowie lżejsze M1060c

Dużo czasu spędzam za biurkiem (praca) i wielogodzinne sesje z m1570 były odczuwalne na wysokości karku, ale wytrzymałem z nimi ponad rok (to też o czymś świadczy 😉 ). Kwestia odwrotnego  polączenia pinów w gniazdach minixlr też jest problematyczna. Mimo tego, czasem się za nimi rozglądam (w jakiejś sensownej cenie). Pod względem brzmienia śmiało mogą konkurować z dużo droższymi modelami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Dużo czasu spędzam za biurkiem (praca) i wielogodzinne sesje z m1570 były odczuwalne na wysokości karku, ale wytrzymałem z nimi ponad rok (to też o czymś świadczy 😉 ).

Ja mam pracę fizyczną + siłownia + rower (kask 400 gr.) Zapewne dlatego nie robiły wrażenia na mój kark 😁

38 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Mimo tego, czasem się za nimi rozglądam (w jakiejś sensownej cenie).

Gdybyś był zainteresowany, to może się dogadamy, mam je w sprzedaży 😊. Jakby co to napisz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności