Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo Paw S1 vs. xDuoo Link2 Bal vs. FiiO BTR5


Chattab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam przenośnego zestawu do słuchania plików hi-res (Tidal HiFi Plus, Amazon Music Ultra-HD) z iPhone'a w plenerze/podróży. Bezprzewodowo, jak wiadomo, odpada. Więc słuchawki przewodowe (nauszne/wokółuszne) + DAC (dongle), najchętniej z MQA. Dousznych/dokanałowych nie lubię, zawiodłem się na AirPodsach Pro, większość takich słuchawek wypada mi z uszu podczas marszu, a już tych chińskich wynalazków zakręcanych wokół uszu nie znoszę najbardziej!


Rozważam te 3 modele, ale nie upieram się, jeśli w podobnym budżecie da się znaleźć coś lepszego:


1. Lotoo Paw S1
2. xDuoo Link2 Bal (brak MQA mógłbym przeżyć)
3. FiiO BTR5


Jeśli chodzi słuchawki, to wstępnie myślałem o Sivga Robin SV021 albo Audio-Technica ATH-MSR7b.


Zależy mi na ciepłym, ale przestrzennym dźwięku - dużo detali, ale nie takie wybitnie kliniczne granie górą (a już nie daj boże skłonności do sybilantów!). Muzyka najróżniejsza - najwięcej rapu i r'n'b, ale też bardzo chętnie damskie wokale, jazz, muzyka etniczna (Afryka, Bliski Wschód) i filmowa. W zasadzie wszystko, poza jakimś ostrym metalem i disco-polo.


Chciałbym się zmieścić w budżecie +/- 1000-1300 zł

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie!

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotoo PAW S1 jest świetny i podejrzewam, że byłbyś z niego bardzo zadowolony ale xDuoo moim zdaniem lepszy bo bardziej uniwersalny dźwiękiem. BTR5 miałem trzy razy bo pasowała mi jego funkcjonalność no ale to jak grał to nie mogłem zaakceptować. Do tych opcji jeszcze można dodać Creative X1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiedzą, co piszą.  Z tych wymienionych przez ciebie - głos na xduoo.

 

Ale rozważasz btr5, więc ja polecę Sony a40 lub a55, wgranie super dźwiękowego softu i masz go jako dongla i po BT, a brzmienie lepsze niż ww. dongle.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki budżet to nie brałbym pod uwagę żadnego z wymienionych tylko brać Fiio BTR7. Upgrade w stosunku do wszystkich wymienionych. I to nie tylko dźwiękowo, ale również obsługa na dużo wyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralne nie kliniczne. Bardziej wpływ mają słuchawki które podepniesz do niego. Z recenzji @maciuxa z którą się zgadzam po pół roku użytkowania BTR7 oraz jako posiadacz i użytkownik BTR1, BTR3, BTR5 i oczywiście BTR7 

Cytat

"FiiO BTR7 to jeden z najlepszych adapterów Bluetooth, z jakich miałem okazję korzystać. Słychać, że to rozwinięcie BTR5, bo przetworniki są jednak te same, więc daje się wychwycić wspólny trzon – neutralne, przejrzyste i rozdzielcze brzmienie. Nie mam jednak wątpliwości, że nastąpiła zmiana, bo brzmienie przeszło z domeny stricte analitycznej na bardziej muzykalną. Trudno stwierdzić, czy jest to zasługa wzmacniaczy THX, czy cyfrowego strojenia, ale nie mam wątpliwości, że nastąpił progres. Nie, nadal nie ma mowy o dźwięku analogowym, mocno podkoloryzowanym czy tym bardziej ciemnym, ale BTR7 jest zdecydowanie przystępniejszy w odbiorze od BTR5."

 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, side napisał(a):

Koledzy wiedzą, co piszą.  Z tych wymienionych przez ciebie - głos na xduoo.

 

Ale rozważasz btr5, więc ja polecę Sony a40 lub a55, wgranie super dźwiękowego softu i masz go jako dongla i po BT, a brzmienie lepsze niż ww. dongle.

Ale w przypadku Sony mówimy chyba tylko o odtwarzaniu plików lokalnych, załadowanych do pamięci, prawda? A mnie zależy na streamingu w wysokiej rozdzielczości z Tidala, Amazona czy Apple Music. Nie chcę się cofać do czasów torrentów... W przypadku smartfonów z Androidem to jeszcze pół biedy, bo kodek LDAC czy tam jakiś aptX pozwala chyba przesłać bezprzewodowo więcej niż 16/44. A Apple nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wyboru słuchawek, bo nawet jeśli dongiel będzie nieco ostry, to z nieco "bułowatymi" słuchawkami fajnie się to zgra, natomiast z "krzykliwymi" może być spory problem.
Oczywiście w drugą stronę, nadmiernej "bułowatości" też może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Audio-Technica ATH-MSR7 oraz MSR7BT (wersji Balans nie miałem) podłączone, z Xduoo Xd-05, w moim przypadku musiałem im dodać pobicie basu, bo słuchawki były troszkę za ostre. Nie wiem jak gra MSR7B, ale link2 bal był cieplejszy od Xd-05.

 

Ps. Mam Link2 Bal na sprzedaż (jak nówka na gwarancji) 440zł z kosztami przesyłki. Mogę Ci wysłać na testy, spodoba się to sobie zostawisz. Jeżeli nie to zwrócisz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności