Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki BT, zmiana po uszkodzonych SOUNDMAGIC E11BT


bialyikar

Pytanie

Witam.

Od jakiegoś czasu zaczynają mi padać słuchawki SOUNDMAGIC E11BT. Izolacja na przewodzie, przy przyciskach się przerywa, o jedna ze słuchawek zaczyna coraz gorzej grać.

Chciał bym je zmienić na jakieś nowe. Z obecnych byłem w miarę zadowolony, miały jeden mankament, mianowicie po krótkiej chwili rozmowy telefonicznej rozparowywały się, i nie dało się ich sparować ponownie dopóki nie zostało podłączone ładowanie (wystarczyło nawet na kilka sekund). Dodatkowo, po jakichś 2,5 roku zaczęła odklejać się gumowa osłona pilota. Magnesy mogły by być trochę mocniejsze, a same przewody trochę grubsze, bo cały czas miałem wrażenie, że zaraz mi się urwą. Ale wszystko do przeżycia ;)

 

Jeśli chodzi o jakieś nowe słuchawki, to zależy mi na kilku konkretach:

  1. słuchawki muszą być na pałąku
  2. słuchawki dokanałowe.
  3. długi czas działania. Zdarza mi się nie zdejmować słuchawek po 6-8 godzin, czasami nawet dłużej. Opcja doładowywania po 3 godzinach z etui nie wchodzi w grę.
  4. im taniej tym lepiej, ale tak do 250-300zł max. Chociaż droższe propozycje również rozważę, jeśli będą ku temu dobre powody.
  5. słuchawki raczej do metalu, ale nie "heavy" ;). Wrzucę kilka przykładów, jeśli komuś chciało by się zajrzeć.

 

Nie jestem jakimś wybitnym melomanem, głównie słucham se Spotify.

Poprzednie E11BT kupiłem trzy lata temu z Outletu, za 140zł, więc różnica z oryginalną ceną była dość znacząca.

Widziałem jeszcze, że SoundMagic ma model S20BT, są tańsze od E11BT, ale same dane techniczne mi za wiele nie mówią.

 

Shape of Despair - Reaching the Innermost
DOOM:VS - The Slow Ascent
Diary of Dreams – She and Her Darkness
Nox Doloris - Plagues and Betrayers

 

Edytowane przez bialyikar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

Ciężko coś dobrego znaleźć w tej cenie z pałąkiem. Mam OnePlusa bullets, których używam jako wyjściowe, są trochę strojone w kierunku niskich tonów. Jednak jestem z nich zadowolony. Słuchając muzyki od hardrocka, przez heavy po death czy trochę blacku. Trzymają ok 15h.
Fajne są też Sennheiser CX 350BT, tylko na kabelku, zamiast pałąka. Czy TWS Creative Outlier Pro. Kolega ma i sobie bardzo je chwali. Czas pracy, też fajny, bo ok 15h, a z etui to aż 60h.
https://www.komputronik.pl/product/783865/creative-outlier-pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast pałąka proponuję moduł Fiio UTWS 3 lub 5 plus dokanałówki z odpowiednimi złączami (0,75 mm lub mmcx). Wygodniejsze. Zobacz na bazarku były Vivo sp9rt (jeśli muszą być z "chomątkiem"). Dość fajne, mają LDAC I możliwość sparowan8a z dwoma urzadzeniami np; smartfon i DAP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musisz nosić bo wisi ci na uszach. Trochę sprzętu przerobiłem a BT używam od 2011 roku. Taki moduł pracuje 8-9 godzin. Ja mam jeszcze ciekawsze rozwiązanie- do moich modułów TRN BT20S PRO I Nicehck HB 2 podłączam BGVP Q2S i na jednym ładowaniu taki zestaw pracuje 17-18 godzin. Nie warto się zamykać na inne roz2iwzania, często są lepsze niż te starsze używane do tej pory. W stosunku do twoich SoundMagic to lepiej wziąć Kinera Tyr  lub wcześniej polecane Phiaton BT 120 NC przy założeniu że uprzesz się  a "chomatko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również szukam słuchawek na pałąku, z długim czasem działania. Bywają sytuacje, że nie mam dostępu do ładowarki nawet po 3-4 dni, dlatego zastanawiałem się między innymi nad słuchawkami Soundmagica e11bt. Według producenta mają 48 - 60 godzin odtwarzania muzyki. Niestety nie są już dostępne, są dość stare (gniazdo micro USB, jakieś problemy z parowaniem...). Istnieją jakieś ciekawe zamienniki do 200-300zł? Kompletnie mnie nie interesują słuchawki True Wireless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności