Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod AKG K1000


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz spytać @majkelo jego wzmacniacz do K1000. Ja go słuchałem w 2016r z K1000, ale też innymi słuchawkami i mogę śmiało polecić.  Małe pudełko a napędzał k1000 lepiej niż duży wzmacniacz kolumnowy Yamahy czy Luxmana. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Samuel_ napisał(a):

no myślę, że ze 3h to na luzie mu potrzeba, a optymalnie pewnie 5  i to nie wina tego wzmacniacza

 

Nie zauważyłem takiego zjawiska po max 20-30 minutach gra już optymalnie, nie wiem od czego to zależy. 

Miałem kiedyś tranzystor, który dochodził do siebie ponad 1h, więc nie koniecznie bym to łączył tylko z lampami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samuel_ napisał(a):

Niemniej wolałbym tranzystor 

WA33 gra lepiej, szybciej, bardziej dynamicznie i bardziej przejrzyście niz niejeden tranzystor z wysokiej półki. A do tego ma piękną barwę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronTytus, jak i P.Ryka sami mi mówili, że ich twin head potrzebuje 5h; w recenzji Feliks envy na head fi zdaje się nasz forumowicz pisze, że optimum osiąga po 5h, posiadacze wzmacniaczy trafomatic też pisali o dobrych 5h, więc ja tego nie brałem z sufitu, tylko z opinii osób, którzy mieli bądź testowali - fakt, nie było tam mowy o wa33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Envy który jest na lampach 300B i on faktycznie potrzebował więcej czasu niż WA33 na osiągnięcie optymalnego poziomu brzmienia. WA33 jak wspomniałem wcześniej wystarczy około 30 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

WA33 gra lepiej, szybciej, bardziej dynamicznie i bardziej przejrzyście niz niejeden tranzystor z wysokiej półki. A do tego ma piękną barwę. 

To musi źle świadczyć o tych wzmacniaczach.

@Samuel_myślałeś o Yamaha M35? Swego czasu bardzo polecany sprzęt do K1k

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał(a):

To musi źle świadczyć o tych wzacniaczach.

Nie wiem czy źle, ale wiem jak gra WA33 i mam porównanie do Niimbusa i Enleuma, czyli bądź co bądź topowych wzmacniaczy tranzystorowych. WA33 ma wszystkie zalety tranzystora i przy tym niesamowitą energię oraz dużą moc potrzebną do wysterowania każdej sluchawki (Susvare ogarnia bez problemu). Nie brakuje mu też tego z czego słyną lampy, czyli organiczności dzwieku. Dużej sceny również. Ale przy tym nie jest też miękko grającym wzmakiem, co należy podkreślić. Moim zdaniem bliżej mu właśnie do brzmienia tranzystora. W kazdym razie jest zupełnie inny niż np. Feliks Envy, który nie jest tak szybki i dynamiczny jak WA33. Bas też jest zupełnie inny. Faktura basu w WA33 jest bardziej zwarta, czyli znów bardziej podobna do basu w tranzystorach. Posłuchaj sobie. To naprawdę cholernie dobry wzmacniacz. A wiesz co jest w nim najlepsze? Że na stockowych lampach brzmi jak brzmi (moim zdaniem bardzo dobrze), natomiast po wymianie lamp na lepsze wskakuje (ponoć) na jeszcze wyższy poziom :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, brałem pod uwagę następujące wzmacniacze:

- enleum amp-23r, - za drogi

- holo audio bliss, - z zagranicy, bez odsłuchu

- Violectric Niimbus, - za jasny

- Violectric - niższe modele, w tym integry,

- Eleven Audio Xiaudio FORMULA S, być może za słaby

- Kinki Studio VISION THR-1, być może za słaby

- ifi Audio Pro iCAN Signature,

- Riviera Labs – AIC10-Bal - za drogi,

- Schiit Ragnarok, - za jasny

- viva egoista - za drogi,

- ray samuels audio dark star - za stary

 

 

dochodzi:

- ani od chorda,

- Denafrips Artemis.

- Benchmark HPA4 - za jasny

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności