Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern SE300 Full Discrete R-2R


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, euter napisał(a):

 

No tak, bo porównanie mobilnego grajka do tych sprzętów ma głęboki sens 😀

@Spawn powyzej porównuje do Metrum, na co @Palpatine odpisuje, że to R2R w najlepszym możliwym wydaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

@Spawn zadął w róg nie czekając na oficjalną cenę w Polsce. Znaczy ogary poszły w las nie wiedząc do końca co je spotka.

Ale chyba poniżej dyszki? Pierwsza futura zdaje się 8500 stała, podobnie zdaje się SE200 bo 180 to już nawet chyba nieco tańsza jest obecnie. Dla mnie to wciąż za wysoka liga chyba jak na jednostkowy sprzęt, ale z tego co @Spawnpisze to dap może się nawet bardziej podobać od flagowego modelu, no to w tym kontekście to już nagle mamy całkiem opłacalne urządzenie i jak ktoś szuka to pewnie nie będzie mieć dylematu po takich opisach :D 

Ja na pewno też będę go mieć na radarze ale jak już będzie trochę bardziej passe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
57 minut temu, Undertaker napisał(a):

Ale chyba poniżej dyszki? Pierwsza futura zdaje się 8500 stała, podobnie zdaje się SE200 bo 180 to już nawet chyba nieco tańsza jest obecnie. Dla mnie to wciąż za wysoka liga chyba jak na jednostkowy sprzęt, ale z tego co @Spawnpisze to dap może się nawet bardziej podobać od flagowego modelu, no to w tym kontekście to już nagle mamy całkiem opłacalne urządzenie i jak ktoś szuka to pewnie nie będzie mieć dylematu po takich opisach :D 

Ja na pewno też będę go mieć na radarze ale jak już będzie trochę bardziej passe. 

 

 

Jutro będę miał dla Was oficjalną cenę i jak dobrze pójdzie to dogadamy promocję na kilka pierwszych egzemplarzy. Dostawa w ciągu kilku dni w Polsce.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sprawa wygląda następująco:

 

Cena na SE300 to 10299zł i taka pojawi się dzisiaj na stronie.

 

Wczoraj wspomniałem że dogadamy promocję i udało nam się wynegocjować z producentem możliwość sprzedania 5 egzemplarzy na specjalnych warunkach, w ramach działań marketingowych. Cenę niestety mogę podać tylko priv (komunikator lub tel sklepowy 515 161 669 lub mail wroclaw@mp3store.pl). Zapewniam że jest bardzo dobra, zatem kto jest zainteresowany, to poproszę o kontakt bezpośredni. Proszę również nie udostępniać ceny publicznie na forum. Wybaczcie ale taki mam odgórny wymóg. 

 

Warunkiem zakupu w specjalnej cenie będzie napisanie recenzji lub możliwie obszernych wrażeń z użytkowania na forum lub w serwisie społecznościowym tak, żebyśmy mogli to udostępnić producentowi do wglądu. Miło by było, gdyby tekst zawierał kilka fotek. Bez obaw, nie trzeba tutaj być mistrzem pióra, ani profesjonalnym fotografem. 

 

Limit promocyjnych egzemplarzy to 5sztuk. 

Promocyjne odtwarzacze można będzie również odebrać w pozostałych sklepach stacjonarnych. 

 

Zapraszam do kontaktu

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia są naprawdę dobre, czuć że to drabinka :D Niestety UI nie jest tak szybkie jak w SP3000. Niemniej jak za połowę ceny SP3000 szykuje się hit w relacji cena/jakość. Wyraźny skok SQ względem poprzednich SE. Mocy nie brakuje nawet na 1266, oczywiście po balansie.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bas w SE300 młóci aż miło, tutaj ma on przewagę nad SP3000 (jeżeli chodzi o ilość), OS lepiej sprawdza się w gęstej muzyce wtedy scena się rozszerzam jest bardziej 3D. Ogólnie stwierdzam że różnica między NOS a OS jest większa niż między wzmocnieniem A a AB. Ogólnie stwierdzam że dźwięk SE300 jest świetny, nie mogę mu nic zarzucić, nie jest ani przesadnie gładki ani tym bardziej ostry, scena jest dobra, nie tak jak w SP3000 ale wstydu nie ma. Detalu jest zaskakująco dużo jak na te pieniądze. Jedyne na co mogę mocno ponarzekać to prędkość działania, niestety do SP3000 brakuje mu pod tym względem bardzo dużo, taki Qobuz co chwilę laguje, ewidentnie Astell przyoszczędził na procku.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 18:16, vonBaron napisał(a):

Jedyne na co mogę mocno ponarzekać to prędkość działania, niestety do SP3000 brakuje mu pod tym względem bardzo dużo, taki Qobuz co chwilę laguje, ewidentnie Astell przyoszczędził na procku.

 

Kurcze, a twister w recce pisał, że śmiga niemal tak samo jak SP3000 - https://twister6.com/2023/05/17/astell-kern-ak-se300/

 

Jeśli jest tak jak piszesz z tą prędkością działania, to trochę śmiech na sali (sprawdzałeś jakieś inne apki streamingowe?) - Chinol wrzuca do DAP-a za 500-600 dolarów Snapa 665, a tutaj w ponad 4x droższym sprzęcie dalej mamy lagujący interfejs i jakiś proc z kalkulatora. Ech, a już się trochę napalilem na tego Astella jakby jakaś używka była, ale właśnie mi przeszło... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Kurcze, a twister w recce pisał, że śmiga niemal tak samo jak SP3000 - https://twister6.com/2023/05/17/astell-kern-ak-se300/

 

Jeśli jest tak jak piszesz z tą prędkością działania, to trochę śmiech na sali (sprawdzałeś jakieś inne apki streamingowe?) - Chinol wrzuca do DAP-a za 500-600 dolarów Snapa 665, a tutaj w ponad 4x droższym sprzęcie dalej mamy lagujący interfejs i jakiś proc z kalkulatora. Ech, a już się trochę napalilem na tego Astella jakby jakaś używka była, ale właśnie mi przeszło... ;) 

Tylko Qobuz i Tidal, Tidal działa nieznacznie szybciej ale i tak imo mało satysfakcjonująco.

15 minut temu, Spawn napisał(a):

Jak by ktoś chciał angielską wersję mojego opisu SE300 to trafiłem na "główną" na headfi ;)

 

se300.jpg

Gratki!

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj miałem okazję porównać se300 z moim sp1000 używając u12t i powiem, że generalnie jestem pod sporym wrażeniem. Generalnie jeśli chodzi o barwę, detal, separację i warstwy, to sp1000 nadal jest górą. Ma bardziej naturalne i lepiej odseparowane wokale, barwowo jest też bardziej złożony i bogatszy. Se300 brzmi trochę papierowo przy nim, ale delikatnie, bez przesady.

Natomiast to, co mnie urzekło w se300, to szerokość sceny i duży bas. Jeśli chodzi o warstwy w scenie, to sp1000 jest nieco lepszy, ale ta uderzająca szerokość w se300 robi robotę. 

Powiedziałbym, że sp1000 jest bardziej neutralny, wnikliwy, detaliczny i naturalny, a se300 funowy, nastawiony na emocje, nadal zachowując spore umiejętności techniczne.

Zdecydowanie wrócę do porównań jeszcze w tym tygodniu, bo jest ciekawie.

Wspomnę, że słuchałem w konfiguracji NOS, A i high gain.

  • Like 4
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Bywalec

Tak tylko na szybko Wam napiszę - miałem, słuchałem, niedługo będzie recenzja. Co do tego basu (i kilku innych zalet tego odtwarzacza, a trochę ich w sumie jest), to powiem Wam tak: tutaj wychodzą wszystkie zalety dobrze zrobionej architektury R2R bez ich specjalnie słyszalnych wad (nie sprawdzałem, jaki to jest konkretnie wariant R2R, czy to jest forward-correcting, czy coś innego itd. etc.). Ponadto wyraźnie słychać w trybie NOS, że nie ma w torze filtra cyfrowego, NOS zmienia brzmienie ale tutaj też mam swoje wnioski. Dłuższy temat. 

 

Ogólnie jak się cały czas słucha DACów na SDM (Sigma-Delta Modulation) i nagle się przejdzie na takiego SE300 w trybie NOS to... no oczywiście, że będzie różnica. Ciekawy kierunek generalnie Astell obrał z tym odtwarzaczem. Słuchałem do też dużo na sprzęcie stacjonarnym - i jest bardzo, bardzo dobry. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś kto użytkuje w/w DAPa może napisać coś na temat optymalizacji softu? Wyszły jakieś aktualizacje które poprawiły responsywność systemu? Czy nadal 💩?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Aktualizacja ostatnia do 1.12 wyświetliła mi się coś ok tydzień temu (może wyszła wcześniej tylko nie zauważyłem). Wg mnie to on chodzi całkiem sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy oceniasz to w kategoriach "całkiem sprawnie" jak na DAP, czy w porównaniu np. do telefonu na androidzie choćby ze średniej półki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Pytanie, czy oceniasz to w kategoriach "całkiem sprawnie" jak na DAP, czy w porównaniu np. do telefonu na androidzie choćby ze średniej półki? ;)

nie no nie zamula ale telefon to to nie jest, chcesz wydajność jak w telefonie, to kup fiio m17 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej chyba działa sp3k ale m17 to chyba nadal najlepszy stosunek tego co otrzymujesz w danej kwocie.
Mam, używam, jestem zadowolony.


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie do A&K Ultra? 🤔 Jeśli tak to który według Was gra lepiej? Może zamiast tych DAPów lepiej zerknąć w stronę Hugo 2 + 2go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja jestem w posiadaniu również takowych, połączenie z m17 mi działa świetnie, jest scena we wszystkie strony, głębia, faktura basu(m17 ogólnie ma taki duży kontrast) i przede wszystkim zejście basu czego mi w sp3k np brakowało.
Jeśli zależy Ci na czymś bardziej do kieszeni to całkiem spoko ten sr35.
Jeśli chodzi o astela r2r jest on lekko za m17 ale również jest to nieco inny charakter.
Najlepiej umów się w mp3store i porównaj na swoich słuchawkach.
Osobiście w tym momencie kupiłbym ponownie m17, w trybie all dsd jest świetnie na mest2, wokal, bas, góra i scena w kształcie kuli a nie jak z innymi dapami np tylko na boki i ew w górę czy dółdefault_wink.png

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Polecam też do mest2 nabyć gumki epro tw00, są krótkie, latwo złapać seala i świetnie to współgra z przetwornikami BC

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności