Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

A tym razem - dla równowagi - słuchawki. Na dodatek od Finala :)

"Final ZE8000 to najnowsze i flagowe zarazem bezprzewodowe słuchawki dokanałowe ze stosunkowo nowej serii ZE, jaką japoński producent wypuścił w zeszłym (2022) roku. W jej skład wchodzą takie modele, jak recenzowane chociażby ZE2000 i ZE3000, a pod koniec zeszłego roku seria ta została zwieńczona przez trzeci, najwyższy model." 

Zapraszam do recenzji:

https://hifizone.pl/final-ze8000-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.: "Przy czym zwróćmy też uwagę na drugą część informacji, jaką zobaczymy w aplikacji właśnie pod zakładką 8K „SOUND+”:

Ze względu na bardziej zaawansowane algorytmy i większe obciążenie obliczeniowe cyfrowego przetwarzania sygnału, w zależności od odtwarzanego formatu, 8K SOUND+ może zużyć więcej mocy, skutkując krótszym, niż zwykle czasem ciągłego odtwarzania muzyki. Częstsze ładowanie baterii rozwiąże ten problem”. 

O ile ostatnie zdanie należy oczywiście potraktować nieco bardziej humorystyczne, to powyższa informacja w sumie dobrze oddaje to, czym jest system 8K SOUND+. To po prostu zastosowanie dokładniejszych algorytmów w DSP i filtrach cyfrowych, co powinno poskutkować lepszym brzmieniem."

 

Poskutkowało?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
9 godzin temu, Palpatine napisał(a):

cyt.: "Przy czym zwróćmy też uwagę na drugą część informacji, jaką zobaczymy w aplikacji właśnie pod zakładką 8K „SOUND+”:

Ze względu na bardziej zaawansowane algorytmy i większe obciążenie obliczeniowe cyfrowego przetwarzania sygnału, w zależności od odtwarzanego formatu, 8K SOUND+ może zużyć więcej mocy, skutkując krótszym, niż zwykle czasem ciągłego odtwarzania muzyki. Częstsze ładowanie baterii rozwiąże ten problem”. 

O ile ostatnie zdanie należy oczywiście potraktować nieco bardziej humorystyczne, to powyższa informacja w sumie dobrze oddaje to, czym jest system 8K SOUND+. To po prostu zastosowanie dokładniejszych algorytmów w DSP i filtrach cyfrowych, co powinno poskutkować lepszym brzmieniem."

 

Poskutkowało?

 

Pytanie jest o lepsze brzmienie, czy czas pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Poskutkowało?

Cyt.: "Jeszcze tylko tak dla jasności dodam, że wszystkie odsłuchy przeprowadziłem przy włączonym trybie „8K SOUND+”, no bo po co używać czegoś na pół gwizdka?"

Dla mnie nie było różnicy. Słuchawki brzmiały wręcz zjawiskowo, dlatego nie bawiłem się w głębsze porównania. Problem w tym, o czym generalnie w recenzjach tego modelu się nie wspomina, że wymagają idealnego złapania seala, inaczej brzmią masakrycznie, a z tym sealem nie jest tak łatwo. Brakuje też informacji o zakłóceniach występujących w jednej słuchawce w trybie Noise Canceling, co powoduje, że w cichych fragmentach są one słyszalne. Dla mnie słuchane były w trybie Wind-Cut Mode, tutaj było idealnie cicho i podobno wtedy tryb ANC jest wyłączony, czy może raczej znacząco redukowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Swordfish_ napisał(a):

 

Pytanie jest o lepsze brzmienie, czy czas pracy? 

Pytanie jest o brzmienie.

24 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Brakuje też informacji o zakłóceniach występujących w jednej słuchawce w trybie Noise Canceling, co powoduje, że w cichych fragmentach są one słyszalne.

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Problem w tym, o czym generalnie w recenzjach tego modelu się nie wspomina, że wymagają idealnego złapania seala, inaczej brzmią masakrycznie, a z tym sealem nie jest tak łatwo. 

 

Zgadzam się, dlatego u mnie te słuchawki poległy na całej linii, podobnie jak w przypadku dwóch innych osób którym dałem je przetestować, bo seala się złapać nie dało. Trudno mi zrozumieć jak można zaprojektować słuchawki dokanałowe, które są tak bardzo nieuniwersalne i do tego nie mają opcji wymiany gumek na inne, niż to co jest w zestawie. 

 

Co do recek ZE8000 to mam wrażenie, że recenzenci bardziej skupili się na opisywaniu jakich to cudnych funkcji te słuchawki nie mają (czyt. marketingowego bełkotu), niż na realnej ocenie jak to gra ;) W efekcie recka wyżej to w 50-60% ściana zbędnego tekstu i może 2 akapity konkretów.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję koledzy bo bez seala nie ma jazdy.Kurczaki a ja mam na szczęście i słucham ich na wyjeździe bo to klawe słuchawki. 
Dla mnie jedyną wadą jest ich rozmiar bo wystają i nie można czapki naciagnąć na czerep, na szczęście już jest ciepło 😊.

8K to marketing bo tewolucyjnej zmiany w jakosci raczej nie słychać, chyba że głuchy już jestem.

 

IMG_1131.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Hmmm, a ja żyłem w przekonaniu, że jesteś jedyną osobą, która słyszy różnicę. Co się zmieniło?

Może sobie wmawiałem, że coś słyszę. :)

Nie pisałem raczej że to rewolucja i znacząca zmiana, więc nie wiem skąd takie przekonanie. Pozdro.

 

20230514_121727.jpg

Jest słuchane.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Współczuję koledzy bo bez seala nie ma jazdy.Kurczaki a ja mam na szczęście i słucham ich na wyjeździe bo to klawe słuchawki. 

Ja seala łapałem, ale musiałem siedzieć nieruchomo. Wtedy grały jak wysokiej klasy analog. Wręcz hipnotyzowały, mogłem słuchać godzinami bez tego efektu "pilota". Niestety wyjście na zewnątrz to nieporozumienie. Każdy krok powodował utratę seala i koniec bajki. Ale ja mam też specyficzne kanały uszne i dla mnie pasują słuchawki wchodzące głęboko, np. takie Final Audio E4000. Może wrócę do ZE8000 jak pojawią się custom tipsy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom tipsy Final Audio to tylko Japonia, gdyż jest robione podobnie jak w Customach Sony. Czyli osoba musi trzy razy odwiedzić siedzibę Finale, gdyż ucho skanowane jest na dwie raty, napoczątku górne część, później dolna i małżowiną, następnie robią wycisk z tego, poźniej sprawdzają z wyciskiem jak Ci leży, jak słyszysz dźwięk, a dopiero później jest robiony ostateczny wycisk, gdyż dopasowują brzmienie jeszcze, to tak w wielkim skrócie.
Może Custom Art zrobi custom tipsy, sam się nad tym zastanawiam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapytałem się @piotrus-g, czyli dla nie wtajemniczonych Custom Art, czy nie zrobił by mi Custom Tips do ZE8000 i było OK, spróbuje. Dużo więcej pracy i materiału wymagają te tipsy niż custom tipsy do innych słuchawek, ale udało się zrobić Piotrkowi.

A co się zmieniło w custom tipsach w porównaniu z standardowymi, odpowiem poniżej:
 

Na plus

  • wygoda, już nie czuję jakby mi miały słuchawki wypaść zwłaszcza z jednego ucha
  • bas schodzi niżej i bardziej go czuć
  • jest więcej wysokich tonów i dźwięk jest bardziej otwarty (nie każdemu to może pasować)
  • scena dźwiękowa się powiększyła zarówno w szerz jak i w głąb
  • lepsza separacja między instrumentami i są bardziej przejrzyste

 

Na minus

  • ładowanie i włączanie słuchawek, trzeba zdjąć tipsy żeby je naładować, czy włączyć (już to zgłosiłem Finałowi, że jeśli chcą robić custom tipsy, muszą poszerzyć etui, gdyż ja mam małe kanały, więc małe tipsy i nawet u mnie jak włożę słuchawki to nie dotykają tipsów)
  • wystają mi znacznie poza ucho, więc zimą mogę zapomnieć o tych tipsach, gdyż chodzę w czapce
  • nie każdy będzie mógł mieć je, gdyż custom tips jest robiony pod kanał, a nie pod budowę słuchawek i może tak się zdarzyć że nie będzie można zahaczyć o bruzdę na słuchawkach, która by trzymała tipsa, więc tips może zostawać w uchu. Tutaj jest na własną odpowiedzialność.

20230712_183116.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo minusy skutecznie mnie odwodzą od tego rozwiązania. Nie wierzę, ze Final zmieni wymiary pudełeczka.

Było gdzieś kiedyś zdjęcie ZE8000 z custom tipsami, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie minusy z ładowaniem i włączaniem jest trochę upierdliwe. Włączenie już im też kiedyś zgłaszałem żeby było tak jak w reszcie słuchawek, dotknąć dłużej i się włączą, ale z jakiś przyczyn tego nie zrobią. 
Tak było zdjęcie z custom tipsami, ale tam były bardzo malutkie te custom tipsy, a wiadomo że każdy ma innej długości i średnicy kanały, więc czy poszerzą etui czy nie, dużo to będzie zależeć od klientów japońskich, czy będą robili custom tipsy, czy nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności