Skocz do zawartości

Dylematy w wyborze przenośnego DAC


yaromirb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie proszę o radę . Na codzień używam "do pracy" fiio ka3 + sundara na kablu zbalansowanym, wcześniej dongle ibasso dc02, 03. Jak już mnie bierze na słuchanie dla relaksu to odpalam IFI hip-dac (v2). Wydaje mi się, że przysłowiowo "słuch mam dobry" bo wyczuwalne róznice i ograniczenia między każdym donglem jestem w stanie odróżnić na tyle, że czuć że ifi hip-dac ma największą scenę z całego zestawu i najlepiej sobie radzi z dołem i górą. 

Z racji, że słucham sporo muzyki filmowej [deezer fidelity] (+progressive/hiphop) interesuje mnie poszerzenie sceny/możliwości sundar (tu także rozważam upgrade w przyszłości do np arya/nowe andary). hip-dac to burrbrown 1793 na balansie mamy max 400mW, nie używałem nigdy wzmocnienia high , bass boost także tylko dla funu sporadycznie, róznica dla mnie jest zbyt duża.

Rozważam kilka sprzętów, min: ifi micro signature (2-2.5 tys używka), topping G5 (nówka 1.5k), ale i też nowe fiio Q7 (strasznie ciężki, ale nigdzie z nim nie będę chodzić*) i shanling H7 (po zniżce obydwa ok 4k). No i tu mam rozterki , co byście panowie zrobili subiektywnie na moim miejscu. Dopłacali, nie dopłacali, kazali jebnac to wszystko i wyjechać w bieszczady z hip dac .. Balans 4,4 mm . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozważasz sprzęty grające bardzo różnie - misiowaty Micro Signature vs raczej analityczny Q7. Topping G5 będzie do bólu neutralny, gra bardzo bezpiecznie.

 

FiiO Q7 strzelam, że może brzmieć trochę zbyt analitycznie z Sundarami. Z Aryami już może być ok. Shanling H7 chyba najbardziej uniwersalnie gra - ja jak mialem go chwilę pożyczone to praktycznie wszystkie moje sprzętu grały z nim przynajmniej dobrze, a niektóre świetnie.

 

Może poproś sklepy o wypożyczenie któregoś ze sprzętu na odsłuch i sam oceń czy warto wydawać tyle kasy.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności