Skocz do zawartości

Problemy z obsługą FiiO KA3


Tolkki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem sobie wczoraj KA3 i próbuję używać go z laptopem oraz Androidem.

Z lapkiem nie odnotowałem żadnych problemów. Dongiel ma wgrane najnowsze firmware.

Na Androidzie 13 mam zainstalowane FiiO Music + FiiO Control.

FiiO Music wykrywa urządzenie, ale po podpięciu słuchawek nie da się słuchać muzyki, bo cały czas szumią i to bardzo głośno - spokojnie obudzą osobę śpiącą w drugim pokoju, nawet jeśli po stronie FiiO Music głośność jest ustawiona na 1.

Z kolei FiiO Control pokazuje, że firmware jaki posiada KA3 to 00.00.00... czyli jakby go do końca nie wykrywał.

Robiłem reinstalki, zmiany firmware, próbowałem różnych kolejności podłączania kabelka, nic nie pomogło. 

 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za każdą pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kontakt z Supportem FiiO. Z mojego doświadczenia odpisują w ciągu 24h, chociaż nie tak jakbym tego chciał. :P

2. Przetestuje ostatnie wersje FiiO Music i Control, może jakaś Ci siądzie, ale to już ewentualnie. Wypadałoby, żeby nowsze wersje zapewniały wsteczną kompatybilność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tolkki napisał(a):

próbowałem też z domyślnym playerem na telefonie i w tym wypadku nie było słychać zupełnie nic

Chodzi o to, że jak po podłączeniu do telefonu tego FiiO wyskakuje ramka z napisem "czy użyć tego urządzenia..." (lub coś w tym stylu), to wtedy nie zezwalać, czyli kliknąć gdzieś obok, żeby zapytanie zniknęło. Wtedy Android używa systemowego miksera i można używać każdej "grającej" apki włącznie z YT i innymi. U mnie każdy dongiel (a mam ich sporo) w ten sposób działa, natomiast mało który działa jak się kliknie dając zgodę na korzystanie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Perul napisał(a):

Chodzi o to, że jak po podłączeniu do telefonu tego FiiO wyskakuje ramka z napisem "czy użyć tego urządzenia..." (lub coś w tym stylu), to wtedy nie zezwalać, czyli kliknąć gdzieś obok, żeby zapytanie zniknęło. Wtedy Android używa systemowego miksera i można używać każdej "grającej" apki włącznie z YT i innymi. U mnie każdy dongiel (a mam ich sporo) w ten sposób działa, natomiast mało który działa jak się kliknie dając zgodę na korzystanie.

Taka ramka wyskakuje tylko, gdy używam FiiO Music lub FiiO Control. Przy domyślnym playerze nic się nie pokazuje. Natomiast przy podpięciu KA3 widoczny jest symbol słuchawek w górnej części ekranu. Już nie mam pojęcia co robić. :( Podobno FiiO KA3 miał działać z palca, a tu taki klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tolkki napisał(a):

Przy domyślnym playerze nic się nie pokazuje

Może za pierwszym razem wyskoczyło i zaznaczyłeś "zawsze używaj...", w takim wypadku trzeba będzie w domyślnych apkach pogrzebać i odznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 20:39, Perul napisał(a):

Może za pierwszym razem wyskoczyło i zaznaczyłeś "zawsze używaj...", w takim wypadku trzeba będzie w domyślnych apkach pogrzebać i odznaczyć.

Zrestartowałem ustawienia wszystkich apek jednocześnie w całym systemie.

Sytuacja się powtarza - aplikacje FiiO pytają o zgodę dla KA3, domyślny player nie.

Kiedy podłączam KA3 z ominięciem FiiO Music, Fiio Control i domyślnego playera, pojawia się tylko u góry ikona słuchawek i Android o nic nie pyta.

 

EDIT:

 

@Basilisk, @Perul po kontakcie z Supportem, pan Azjata wysunął wniosek, że może pojawiać się problem z kompatybilnością mojego urządzanie z KA3. Podobno zgłosił ten fakt do inżynierów. Myślę, że w tym temacie już nic więcej nie ugram. Będę musiał oddać dongla, bo nie przypuszczam, żeby wydali nową wersję apki do niecałych dwóch tygodni, które przysługują mi na zwrot.

Dzięki za sugestie w tym wątku. :)

Edytowane przez Tolkki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności