Skocz do zawartości

Topping D70 Pro Sabre oraz Topping A70 Pro - nowy stack


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Topping zaprezentował nowy wzmacniacz A70 Pro oraz DAC D70 Pro Sabre na flagowym ES9039SPro. 


Na papierze wygląda to IMHO bardzo ciekawie, a i wizualnie robi dobre wrażenie - estetyczne sprzęty z ładnym wyświetlaczem. Niby nic, ale cieszy oko ;)

 

Chętnie zobaczyłbym ten zestaw na swoim biurku o ile nie będzie to mocno sterylne granie, ale trzeba poczekać na jakieś recki / pomiary. 

 

Cena niecałe 1200 dolców za zestaw z kabelkiem XLR, więcej info: https://shenzhenaudio.com/collections/all/products/topping-d70pro-sabre-dac-es9039spro-xu316-bluetooth-5-1-ldac-aptx-adaptive-hifi-decoder

 

topp.webp

toppp.webp

toppx.webp

Edytowane przez Dirian
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrSheep napisał(a):

 

Znając Toppinga z pewnością będzie ;)

 

Możliwe, z drugiej strony póki co te topowe Sabre już tak sterylnie nie grają, czego przykładem jest DX240 czy chociażby Shanling M7. Oczywiście może być w tym spora kwestia odpowiedniego strojenia. No nic, zobaczymy co tam wyczarują, bo tu jeszcze inna kostka siedzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, Topping idzie w audiofilski wygląd widzę. Teraz już nie będzie wymówki, że pomiary nie grają :P Nóżki przeciw drganiom elektromagnetycznym, te całe wskaźniki. Teraz jak taki recenzent weźmie to mu dopiero ciepło zagra jak się przy słuchaniu będzie patrzył na nowy sprzęcior :)

 

Czy Toppingi grają sterylnie? Ja bym raczej powiedział że mają dobry balans pomiędzy muzykalnością a "technikaliami". Nie wyróżniają się czymś szczególnie, ale i barwy im nie brakuje. Taki secik D30 Pro + A30 Pro gra już naprawdę konkretnie. Inna sprawa, że mi dzisiaj w zupełności wystarcza taki DX3 Pro+ albo DX5 i tyle. 

I generalnie to sam nie wiem czy obecnie industrialny design jak mają te dopiero co wymienione mi bardziej nie odpowiada, no ale ok, niech Topping dalej podbija rynek :D

 

 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że nie będzie podbarwiał, tak jak DX3pro+  nie podbarwia. 

 

A że jest zbyt na sprzęt wyróżniający się wyglądem i ceną to głupio by było nie kosić za to siana. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja przechyłomierza na wyświetlaczy mnie kupuje :) Nie do końca jestem przekonany co do braku fizycznych przełączników. A90D jak bardzo lepiej nie brzmi vs A90...to matko córko czemu wszystko jest cyfrowe. To samo z SMSL SP 400.  Pytanie jak bardzo sterylnie będzie, bo wygląd zdecydowanie poprawili :)

W dniu 10.05.2023 o 11:48, Dirian napisał(a):

 

Możliwe, z drugiej strony póki co te topowe Sabre już tak sterylnie nie grają, czego przykładem jest DX240 czy chociażby Shanling M7. Oczywiście może być w tym spora kwestia odpowiedniego strojenia. No nic, zobaczymy co tam wyczarują, bo tu jeszcze inna kostka siedzi ;) 

W moim doświadczeniu implementacja i strojenie to jednak klucz do brzmienia. Zdecydowana większość ESS mi nie podchodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.05.2023 o 09:17, Dirian napisał(a):

Chętnie zobaczyłbym ten zestaw na swoim biurku o ile nie będzie to mocno sterylne granie

 

W dniu 10.05.2023 o 19:17, MrBrainwash napisał(a):

Spodziewam się, że nie będzie podbarwiał

 

W dniu 10.05.2023 o 10:41, MrSheep napisał(a):

Znając Toppinga z pewnością będzie


Jak dla mnie wyglada na to, że Topping będzie niebawem liderem przede wszystkim AMPów, są firmą która zdaje się opanowała do perfekcji wzmacniacze typu feedback, na dodatek tworząc hybrydy CFA i VFA (current i voltage feedback amplifiers). Może czas wrócić do tego artykułu i skończyć narzekać na coś co po prostu i tak musiało nastąpić a Chińczycy zrobili to najlepiej:

 

https://www.audioholics.com/audio-amplifier/amp-myths-negative-feedback

 

Dla osob którym nie podoba się neutralne granie świetnie zaimplementowanych DACów przez toppinga, ich konstruktorzy dodają przecież symulacje brzmienia lampowego lub tranzystorowego z mniej lub bardziej wybitymi harmonicznymi dystorsji. Dobrze - nie jest to to samo co „szkoły” grania takich firm jak iFi czy Burson, gdzie te efekty są zapewnione analogowo przez dobór komponentów, ale wydaje mi się że jeżeli najważniejsza ma być muzyka a nie sprzęt, to jednak, jednak to napisze - ścieżka toppinga jest bardziej ZEN 😉 

 

Jeszcze tylko mogliby wbudować w te mocarne wzmaki, np właśnie w taki A70pro, EQ - wyświetlacz już jest wiec pewnie lada chwila się coś takiego pojawi i wszystko będzie załatwione jednym stackiem. Kapitalny dźwięk, kapitalne parametry i jeszcze możliwość dostrojenia tego wszystkiego.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioterD napisał(a):

 

 


Jak dla mnie wyglada na to, że Topping będzie niebawem liderem przede wszystkim AMPów, są firmą która zdaje się opanowała do perfekcji wzmacniacze typu feedback, na dodatek tworząc hybrydy CFA i VFA (current i voltage feedback amplifiers). Może czas wrócić do tego artykułu i skończyć narzekać na coś co po prostu i tak musiało nastąpić a Chińczycy zrobili to najlepiej:

 

https://www.audioholics.com/audio-amplifier/amp-myths-negative-feedback

 

Dla osob którym nie podoba się neutralne granie świetnie zaimplementowanych DACów przez toppinga, ich konstruktorzy dodają przecież symulacje brzmienia lampowego lub tranzystorowego z mniej lub bardziej wybitymi harmonicznymi dystorsji. Dobrze - nie jest to to samo co „szkoły” grania takich firm jak iFi czy Burson, gdzie te efekty są zapewnione analogowo przez dobór komponentów, ale wydaje mi się że jeżeli najważniejsza ma być muzyka a nie sprzęt, to jednak, jednak to napisze - ścieżka toppinga jest bardziej ZEN 😉 

 

Jeszcze tylko mogliby wbudować w te mocarne wzmaki, np właśnie w taki A70pro, EQ - wyświetlacz już jest wiec pewnie lada chwila się coś takiego pojawi i wszystko będzie załatwione jednym stackiem. Kapitalny dźwięk, kapitalne parametry i jeszcze możliwość dostrojenia tego wszystkiego.

 

Nie tyle co nie podoba, co nie chciałbym żeby to granie szło w stronę sterylną. Jest wg mnie różnica między neutralnym, dobrze wyważonym graniem a graniem sterylnym. Z drugiej strony od tego drugiego już się raczej odchodzi - ostatni taki naprawdę sterylny sprzęt jaki testowałem to był dongiel iBasso DC06, który bardzo mocno pokazywał granie ala "stare Sabre". Przy czym nie jest to sprzęt kiepski - z ciemniejszymi słuchawkami spisuje się świetnie.

 

Z kolei Topping G5 którego posiadam już sterylnie nie gra - jest to granie neutralne, ale nie oziębiające ucha.

 

Przyznam, ze czaję się dalej na tego stacka D70 / A70 Pro, ale póki co Earmen Angel robi mi tak dobrą robotę ze wszystkim co pod niego podpinam, że za bardzo nie widzę zastosowań dla Toppingów. Z drugiej strony zawsze marzyła mi się "stacjonarka ostateczna" na biurku, a te sprzęty wydają się być takim rozwiązaniem + wyglądają prześwietnie. A jeśli grają tak jak wyglądają... No nic, może pod koniec roku ;) 

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dirian napisał(a):

który bardzo mocno pokazywał granie ala "stare Sabre"

Oczywiście co uszy to uszy ale moim zdaniem Toppingi nie grają sterylnie, tylko jest to właśnie neutralne granie podane w taki sposób aby to na słuchawkach czy głośnikach można było się skupić, jeżeli już skupiać się na sprzęcie a nie muzyce. Stare sabre to były przetworniki bardziej nastawione na dźwięk kinowy, muzykę filmową przed TV czy innym rzutnikiem, gdzie zmysły koncentrując się na obrazie, dźwięk traktują jako względnie równoważne dopełnienie. W zamyśle inżynierów burrbrowny i cirrusy miały służyć bardziej zastosowaniom stricte muzycznym, ale też nie wiem na ile to przekłada się na rzeczywistość - i było to również zależne od inżyniera dźwięku który tej kości używał, możliwości dostosowania finalnego dźwięku wszędzie są ogromne i względnie swobodne. Sabre można zaimplementować tak że zagra bardzo przyjemnie a przy tym niedrogo - iFi GoLink np, albo Dragonfly BLACK. 


A może to wszystko jest i tak złudzeniem, bo przecież wiemy już z psychologii, że jeżeli ktoś kiedykolwiek usłyszał że burrbrown gra łagodniej a ess ostrzej, to choćby tak nie było, to ta osoba będzie w stanie to usłyszeć i co gorsza przekonywać do tego innych:) o mózgu doprawdy, wiemy bardzo bardzo niewiele wciąż.

16 godzin temu, Dirian napisał(a):

Earmen Angel

A mi właśnie teraz zachciało sie czegoś takiego zamiast wszelkich stacjonarek. Albo właśnie Angel albo IFI idsd signature (bardzo lubię Xbass oraz 3D od iFi). Jeżeli w tych urządzeniach można bez większych problemów po kilku latach podmienić baterie to dla mnie byłoby super.

 

@Dirian porównywałeś może granie Angel oraz DX3pro+? To zdaje się to samo sabre w środku ale inna konstrukcja wzmacnicza. DX3pro+ znam i osłuchałem bardzo długo i dobrze, earmena nie znam.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dirian napisał(a):

Przyznam, ze czaję się dalej na tego stacka D70 / A70 Pro, ale póki co Earmen Angel robi mi tak dobrą robotę ze wszystkim co pod niego podpinam, że za bardzo nie widzę zastosowań dla Toppingów. Z drugiej strony zawsze marzyła mi się "stacjonarka ostateczna" na biurku, a te sprzęty wydają się być takim rozwiązaniem + wyglądają prześwietnie. A jeśli grają tak jak wyglądają... No nic, może pod koniec roku ;) 

Mnie też urzekł wygląd tego zestawu, a szczególnie wyświetlacz wzmacniacza z możliwością wybrania "wycieraczki". ;)

Trochę szkoda, że jest tylko wyjście pre, a nie ma line out, choć może można ustawić pre out na stałe 100% i wtedy jest w sumie spoko. Jakby zrobili coś podobnego bez wyjść zbalansowanych w odpowiednio niższej cenie to bym brał od razu, choć w sumie jakbym opylił swoje dwa wzmacniacze to by starczyło na używkę A70 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioterD napisał(a):

 

@Dirian porównywałeś może granie Angel oraz DX3pro+? To zdaje się to samo sabre w środku ale inna konstrukcja wzmacnicza. DX3pro+ znam i osłuchałem bardzo długo i dobrze, earmena nie znam.

 

Miałem D3X Pro+ jakoś z 2 miesiące przed kupnem Angela. Generalnie to dość podobne granie, ale mam wrażenie, że Angel podnosi ogólne sound quality o poprzeczkę wyżej. Może to jednak kwestia złącza zbalansowanego? Mi tam niemal wszystko po balansie gra lepiej, z większą werwą. SE w Angelu w sumie nie testowałem, bo nie bardzo mam z czym.

 

Nie chcę wydawać werdyktów bo jednak trochę czasu dzieliło te odsluchy, ale jeśli podobał ci się DX3 Pro+ to Angel na pewno będzie krokiem we właściwą stronę.

 

Generalnie zaskakujące jest jak dobrze to gra mimo, że nie siedzi tam topowa kość. i

 

 

W Angelu nie powinno być problemu z podmianą baterii - przedstawiciel EarMena pisał na forum headfi, że po gwarancji mogą to zrobić za dodatkową opłatą. Podsyłasz sprzęt do nich, albo oni ci wyślą baterię i można samemu podmienić. Sprzęt jest otwieralny z dwóch stron, więc nie powinno być problemu. Może tam nawet siedzą dwa ogniwa 18650? Nie zdziwiłbym się, wtedy wymianka za grosze, ale nie mam póki co powodu do otwierania mojego Angela to nie będę grzebać ;) 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

Szkoda, że jednej.

 

Eversolo ma dwie 👍

No szkoda, ale dobre i to. Jedyny sprzęt, na który mam chrapkę od dawna to SPL Phonitor 2, ale ta cena... Jeszcze fajny jest RME ADI-2, a szczególnie wersja z okienkiem na pokrywie. :wub:

Jeszcze ciekawie zapowiada się xDuoo TA-20 Plus i też ma wskaźnik analogowy jak Phonitor 2, lecz też tylko jeden, ale myślę, że cena będzie dość przystępna.

 

EverSolo wygląda świetnie i to integra, więc dla mnie byłby to nawet lepszy wybór, ale mocy mu trochę brakuje, a moje ulubione planary akurat lubią prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dirian napisał(a):

Może to jednak kwestia złącza zbalansowanego?

Eee nieee 😉 juz dosyć się o tym naczytałem i na ucho sprawdziłem, że tam gdzie SE nie jest celowo zrobione gorzej niż balans, to brzmieć to może tak samo dobrze. Ale jeżeli słuchawki wymagają balansu to oczywiście nie ma innej opcji.

 

16 minut temu, Dirian napisał(a):

Generalnie zaskakujące jest jak dobrze to gra mimo, że nie siedzi tam topowa kość.

ES9038Q2M ze swoimi 128dB DNR i -120THD+N oczywiście nie musi robić dzisiaj wielkiego wrażenia, ale to są przecież znakomite parametry (które są dalece powyżej progu słyszalnego i nie muszą przekładać się na praktyczny odsłuch). A jak taki dx3pro+ wyciska 95% z tego w takich pieniądzach to tym bardziej rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra promka na start. Do tego raty 0% i jestem skuszony :D 

 

Jednak nie. Czekam na wzmak od Eversolo. Mam nadzieję, że do tego czasu będą też dostępne wiarygodne recki stack'a od Toppinga.

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Hustler napisał(a):

EverSolo wygląda świetnie i to integra, więc dla mnie byłby to nawet lepszy wybór, ale mocy mu trochę brakuje

Nie wiem o którym mowa, jeżeli o Z8 to rzeczywiście - voltów jest w stanie oddać nawet około 3, ale prądowo wyglada niewiele lepiej niż ZenDacV2. Czyli jeżeli wymagające planary to napędzone będą, ale do umiarkowanych głośności. Do wszelkiej maści dynamików, w tym tych o skuteczności poniżej 100dB/V sprawdzi się jednak znakomicie.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PioterD napisał(a):

ES9038Q2M ze swoimi 128dB DNR i -120THD+N oczywiście nie musi robić dzisiaj wielkiego wrażenia, ale to są przecież znakomite parametry (które są dalece powyżej progu słyszalnego i nie muszą przekładać się na praktyczny odsłuch). A jak taki dx3pro+ wyciska 95% z tego w takich pieniądzach to tym bardziej rewelacja.

 

Myślę, że parametry to jedno i na pewnym poziomie zaawansowania są ważne głównie "dla papieru". Dla mnie najważniejsze jak sprzęt jest zestrojony - a tutaj Angel wg mnie wypada świetnie - oczywiście pod warunkiem, że nie podpinamy do niego chłodnych słuchawek które same z siebie wymagają ocieplonego źródła. Wiadomo - synergia musi być. 

 

Generalnie nie mam dużego doświadczenia z droższymi sprzętami stacjonarnymi, ale nawet w niektórych reckach nadmieniano, że Angel z powodzeniem może zastąpić wiele sprzętów stacjonarnych i recenzent chętnie używał go na równi z nimi, nie czując straty na jakości. To raczej niezła rekomendacja :)

 

Ja na pewno zostawiam go sobie "na amen", bo trudno mi wyobrazić sobie by coś przenośnego zagrało lepiej jeśli poszukujemy referencyjnego dźwięku. Być może jakiś DAP za 25k zł kiedyś zrobi to lepiej, no ale nie tędy droga ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

Angel z powodzeniem może zastąpić wiele sprzętów stacjonarnych i recenzent chętnie używał go na równi z nimi, nie czując straty na jakości. To raczej niezła rekomendacja :)

Czyli dokładnie tak jak z IFI Diablo, można tym z powodzeniem napędzać nawet AKG K1000 czy Hifiman HE-6. Co prawda ZenStack też je pociągnie, ale tak, dzisiaj nawet budżetowe stacki czy przenośne sprzęty maja mnóstwo mocy. Przejście z technologii micro na nano zrobiło tutaj robotę:)

 

A70/D70 to już właściwie niewiele brakuje żeby napędzać głośniki:) prądu nie brakuje, tylko żeby był dostępny dla niskich impedancji 4ohm i 8ohm, tutaj jest jedyne ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 09:17, Dirian napisał(a):

 VAT ?

 

Q21: stack kosztuje 4921 PLN (ok. 1208$) 👍

 

Amirm zachwycony :D 

 

Review: DAC & AMP

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PioterD napisał(a):

Nie wiem o którym mowa, jeżeli o Z8 to rzeczywiście - voltów jest w stanie oddać nawet około 3, ale prądowo wyglada niewiele lepiej niż ZenDacV2. Czyli jeżeli wymagające planary to napędzone będą, ale do umiarkowanych głośności. Do wszelkiej maści dynamików, w tym tych o skuteczności poniżej 100dB/V sprawdzi się jednak znakomicie.

Chyba oba mają podobne parametry na wyjściu. Ja daleki jestem od wymagania kilku czy kilkunastu watów mocy od wzmacniacza słuchawkowego, ale Arcam rHead ma lekki zapas mocy i to się przydaje przy planarach, ale też przy AKG K270 Studio, dlatego jak już bym kupował nowy sprzęt i to za niemałe pieniądze to niech ma ten 1 W mocy przy 32 omach.

 

Brakuje też informacji o impedancji wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Naprawdę ciężki wybór w dzisiejszych czasach mamy, ciężko przewidzieć, który sprzęt da lepsze placebo. 

Dużo zależy od wyglądu sprzętu, otoczki wokół firmy produkującej, zasłyszanych opinii itp. Do tego zależy jeszcze zależy czyja to opinia. Np moje opinie nie mają wpływu na to jak sprzęt gra. Twoje obecnie chyba też nie, ale są tacy których zadanie ma   wpływ na to jak sprzęt GRA lub NIE GRA.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności