Skocz do zawartości
  • 0

Doki jak Hawki


side

Pytanie

Wiem, że jest różnica konstrukcji i wiem, że nie dostanę grających Hawków w formie czopków. To jest dla mnie całkowicie jasne, naprawdę :) Pytam Was, czy znacie IEM-y, które są możliwie bardzo podobne w prezentacji muzyki, jak AQNH. Do 1,5 tysiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję @Inszy. Przyjrzę się im. Sam wynalazłem po różnych recenzjach Penon Globe. Chyba @marcelmtbmx je miałeś?

Mam w tej chwili DM8, które naprawdę mi się podobają, ale - dla mnie - brakuje dołu z dynamika. Dzięki uprzejmości @Czerwin1985 słuchałem Penon Serial na trzech dynamikach i brakowało mi w nich sonionowej średnicy :)

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A85 Virgo są tak daleko od Hołków, że ciężko tu szukać jakichkolwiek cech wspólnych ;)

 

Hołki są gęste, pełne, lekko ciemne. Przynajmniej takimi je zapamiętałem. Virgo z kolei mają chudą niższą średnicę i bardzo mocno wypchnięte, choć gładkie wokale. Bas z mocniej zaznaczonym sub-basem ale raczej mizernym i wątłym mid-basem. I gładka, ale mocno napowietrzona, świetnie rozciągnięta góra. Hołki grają intymnie, bardzo fajną głębią, a Virgo szeroko ale bardziej płasko. 

 

Podobieństw między tymi dwoma niewiele, a jak dla mnie to prawie wcale. Generalnie chciałbym pomóc, ale do głowy nic mi teraz nie przychodzi :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Vaiet napisał(a):

Hołki są gęste, pełne, lekko ciemne. Przynajmniej takimi je zapamiętałem. Hołki grają intymnie, bardzo fajną głębią.

 

Dobrą masz pamięć :)

Czytam dzisiaj w necie wyniki dla "warm, dark, bassy iem", ale konkretów tyle, co kot napłakał. W sensie, że nic sie nie powtarza, ani nie wybija w tych odpowiedziach. Czy jest to aż tak niespotykane strojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, side napisał(a):

Czy jest to aż tak niespotykane strojenie?

Tak, niespotykane wśród nausznych a co dopiero w iem. Mało jest doków które maja tak poluzowany bas zachodzący na średnice, wymagający wrecz korekcji przez zródło. Do tego ciepła pełna dociazona średnica i bardzo wysokiej jakości góra, szczegółowa ale nie narzucająca się. Dla mnie najbliżej są Empire Ears Vantage/Phanton. Tam tez bas był mocno zachodzący na średnice i było go zdecydowanie za dużo. Jedynie w kwestii góry te iem nie mogą się równać z Hawkami. Ale to wszystko z pamięci. Nie miałem okazji ich porównywać 1 do 1. Na Twoim miejscu poszukałbym sobie w tym budżecie dobrych doków o możliwie najlepszym sq aby mieć odskocznie od Jastrzębi.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie rzeczy, to któreś doki od JVC grają w ten sposób, ale modelu nie pamiętam. Na Dropie były dwa modele - jedne jaśniejsze, drugie właśnie basowe, gęste i ciepłe. Ceny też były jakieś ludzkie :)

 

I jak napisał Palpatine, EE Phantom mogą być dobrym kierunkiem poszukiwań, ewentualnie Vantage. W przypadku tych drugich niestety konieczna jest natychmiastowa inwestycja w relatywnie sensowny kabel z dobrej jakościowo miedzi, bo fabryczny Ares II absolutnie zarzyna te słuchawki.

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Palpatine napisał(a):

Na Twoim miejscu poszukałbym sobie w tym bierzecie dobrych doków o możliwie najlepszym sq aby mieć odskocznie od Jastrzębi.

 

To ciekawe i mądre podejście. Do czasu Hawków wyśmienicie słuchało mi się na bgvp dm8. Pod względem wielkości dźwięku, średnicy jaką lubię i wielu innych aspektów - naprawdę miodzio w tym pułapie cenowym. Utwierdziłem się jeszcze w tym szczególnie po ostatniej micie. Tylko potem "wpadłem" w Hawki i w multiarmaturowych dm8 zaczęło mi brakować basu z Hawków. Piękna średnica i góra okazały się, że to za mało. Zgadzam się, że dobre doki to podstawa, ale podobieństwo do Hawków naprawdę mile widziane.

 

28 minut temu, Vaiet napisał(a):

W sumie rzeczy, to któreś doki od JVC grają w ten sposób, ale modelu nie pamiętam. Na Dropie były dwa modele - jedne jaśniejsze, drugie właśnie basowe, gęste i ciepłe. Ceny też były jakieś ludzkie :)

 

Po opisach wychodzi na to, że to DROP + JVC HA-FWX1. I po pierwszych opisach dźwięku wychodzi na to, że jest dla mnie interesujący :)

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od siebie mogę zasugerować shanling me700. Mam jedne i drugie (carbony), wydaje mi się, że ogólna charakterystyka jest dość zbliżona. Średniej szybkości bas, analogowa średnica i łagodna góra chociaż w przypadku shanlinga jeden krok wstecz względem AQ jeżeli chodzi o ilość. Co do różnic brak pogłosowości, więcej wyższej średnicy w me700 oraz inny akcent w sopranach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.05.2023 o 19:58, Vaiet napisał(a):

A85 Virgo są tak daleko od Hołków, że ciężko tu szukać jakichkolwiek cech wspólnych ;)

Ciężko? Obie pary są pogłosowe (dlatego obu nie lubię), z niezbyt zwartym basem, nienapastliwa, ale szczegółowa góra, podciagnięte wokale i tak naprawdę jedyne co je różni, to właśnie dociążenie niższej średnicy, co trzeba by było skorygować przez EQ albo źródło.

Bo już scena, to już bardziej kwestia konstrukcji, a tego się nie przeskoczy, szczególnie w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@side nie ma dużego doświadczenia w dokach jak Koledzy, ale jeśli zależałoby Tobie na "Hawkowym klimacie" lekko przydymionego klubu jazzowego, nie przejawiających skłonności analitycznych względem materiału muzycznego, przyjemnej w odbiorze, gładkiej, łagodnej ocieplonej średnicy o analogowym charakterze, stosunkowo zaokrąglonej górze (przy bezpośrednich porównaniach było jej więcej niż w drewniakach) i dopełniającym przekaz dość obfitym basie, to proponowałbym wypróbować Sony MDR-EX800ST. Miałem możliwość wypożyczyć je od @manuelvetro i gdybym zamierzał obrać kierunek brzmienia w stylu drewniaków (szczególnie po zaklejeniu taśmą wentyla przetwornika), byłyby moim pierwszym wyborem. Bardzo miło wspominam ich muzykalny, wciągający po dłuższej chwili przekaz. Poza tym całkiem ładnie się prezentowały :)

 

20230508_200729.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem ogromną chęć na wspomniane Sony i swego czasu dopytywałem się Spawna o użytkowanie. Pamiętam, że pod czapkę, na zewnątrz gdzie wiatr i szum, to nie za bardzo. A ja właśnie na spacery szukam doków, bo w domu mam Hawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na spacery będzie słabo. Do hawków one moim zdaniem też zbyt podobne nie są.

 

Empire Ears Vantage mi się wydaje chyba najbliżej z tego co znam ale to już koledzy wspominali. 

 

Dostałem kilka heheszków za ep630 a one wbrew pozorom mają dość podobną charakterystykę co hawki :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@side podaj doki które są wygodne dla ciebie. Łatwiej będzie Ci doradzić 

Ja optowałbym za BGVP Q2S za dźwięk, wygodę, czas pracy i uniwersalność ( można również po kablu lub z modułu BT słuchać)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.05.2023 o 21:56, Spawn napisał(a):

Creative ep630

 

A propos heheszków. Opis brzmienia ze sklepu Smyk.com: "Słuchawki douszne-extra hi-fi Jaskrawe kolory, muzyka pełna życia Atrakcyjny, mocno dudniący bas z kryształowo klarownymi tonami wysokimi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, side napisał(a):

 

A propos heheszków. Opis brzmienia ze sklepu Smyk.com: "Słuchawki douszne-extra hi-fi Jaskrawe kolory, muzyka pełna życia Atrakcyjny, mocno dudniący bas z kryształowo klarownymi tonami wysokimi" :D

Zapomnieli wspomnieć o efekcie studni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka słów, jak się skończyło. Ano tak, iż moje pytanie, a raczej oczekiwania, były mocno przestrzelone. Dlaczego? Ponieważ od niedawna, po zakupie modżo cwaj, Hawki brzmią bardziej jak w opisach i recenzjach. Przed chordzikiem, kiedy podpinałem je do Sony a40 z Mr.Walkmanem oraz innym kablu, po prostu nie było studni (korytarza), dudnienia i wielu innych. Także ten, poznajemy się na nowo. A że jeszcze są kulki w mojo, to klikam i próbuję różnych ustawień. Na ten moment nie szukam doków jak Hawki, ale chcę posłuchać muzyki z innymi pełnowymiarowymi słuchawki i mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności