Skocz do zawartości

Essence ST vs integra.


Thomm

Rekomendowane odpowiedzi

W telegraficznym skrócie:

 

Może ja taki głupi jestem, może wypadłem z (audiofilskiego) obiegu, a może tylko (?) jestem głuchy...

 

Stary komp z Xonarem Essence ST i nowy z integrą Realteka (1220 coś tam). Jedno i drugie podpięte optykiem pod Yamahę AS 501 z Pylonami Pearl 25.

 

Nie słyszę różnicy w jakości dźwięku. Nie słyszę. Więcej, lepiej mi chyba grają te Pylony i Yamaha pod tą integrą niż pod ST.

 

Czas na laryngologa? 😐

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko rozróżnić dwa poprawnie działające transporty bo tylko w taką rolę pełni i integra i xonar jak podpinasz optykiem. Łatwiej daci i wzmacniacze a nawet kable ale to wtedy musisz podłączyć analogowo prosto pod wzmaka omijając jego wbudowanego daca. Tam siedzi pewnie jakiś stary burr brown więc fajna i muzykalna ale niezbyt szczegółowa kostka.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? U mnie zawsze było tak że jak słuchałem sobie spokojnie czegoś, to słyszałem różnice. Ale jak już zaczynałem porównywać - no to pozamiatane :) Kończyło się przepinaniem w te i we w tę i na drugi dzień ból głowy od próby wyłapania różnic na siłę. Dlatego od jakiegoś czasu machnąłem na to ręką i nawet jeśli już coś ze sobą porównuję, to tylko z ciekawości i nie szukam już niczego, nie nastawiam się na ile to możliwe bo jakiś tzw. "bias" to pewnie będzie zawsze ;)

W audio to już było tyle sprzecznych ze sobą twierdzeń i założeń że głowa mała -> jeden ci powie że najlepiej porównywać właśnie po kilka sekund najlepiej z jak najszybszym przeskokiem bo pamięć odsłuchowa, drugi że różnice słychać dopiero jak się dłużej posłucha czegoś lepszego i po jakimś dłuższym czasie przeskoczy na to gorsze. Podobnie z tzw. "klasowym" sprzętem. Jedni pisali, że dobry sprzęt pokaże ci różnice między kablami, a inni że wprost przeciwnie, na porządnym żaden kabel nie ma prawa grać inaczej. To tylko przykłady pierwsze z brzegu. 

 

Słyszeniem bądź niesłyszeniem i wykresami z audiogramów też można się przerzucać. Jeden powie, żeś głuchy, a drugi wtrąci, że przecież lata odsłuchów to lata doświadczeń w wyłapywaniu tych najdrobniejszych różnic. I na końcu nie wiadomo czy iść do laryngologa czy nie, bo może jeszcze przez jakieś płukanie uszu straci się te lata doświadczeń w audio jak kiedyś komentarze na allegro? :D

 

Wniosek: słuchać muzyki i jak jest zajawka to żonglować sprzętem, tyle. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2023 o 22:54, Undertaker napisał(a):

 

 

Słyszeniem bądź niesłyszeniem i wykresami z audiogramów też można się przerzucać. Jeden powie, żeś głuchy, a drugi wtrąci, że przecież lata odsłuchów to lata doświadczeń w wyłapywaniu tych najdrobniejszych różnic. I na końcu nie wiadomo czy iść do laryngologa czy nie, bo może jeszcze przez jakieś płukanie uszu straci się te lata doświadczeń w audio jak kiedyś komentarze na allegro? :D

 

Wniosek: słuchać muzyki i jak jest zajawka to żonglować sprzętem, tyle. 

 

@Under

 

You're my Hero :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności