Skocz do zawartości
  • 0

Hd600 vs RX70


AudioLoona

Pytanie

Szukam średnicowych ocieplonych słuchawek nausznych, postanowiłem w końcu pójść w nauszne otwarte.

 

Od kilku lat chodzą mi po głowie hd600, jednak po kupnie budżetowych ath 500x zastanawiam się nad droższym modelem. zaskoczyła mnie ich konstrukcja i lekkość, pierwszy raz znalazłem coś w czym nie czuję się jak w hełmie

 

Zależy mi na bezpośredniości, jakości i ilości środka 

Co lepiej brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, AudioLoona napisał(a):

 

A w kwestii źródła ath będą mniej wymagające? 

Bardziej, one w szczytowych momentach maja nawet 1000ohm na basie, na słabszych źródłach potrafia się pojawić przestery na dole pasma.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czemu? Niektóre zamknięte słuchawki mają większą scenę niż takie otwarte senki. 

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Czemu? Niektóre zamknięte słuchawki mają większą scenę niż takie otwarte senki. 

@Andrewekco :D 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że ja bym nie porównywał w ogóle sceny zamkniętych do otwartych słuchawek - nie śmiałbym tego robić :P

Bo w pewnym aspektach owszem, może być ona "większa", natomiast w otwartych brzmienie zawsze będzie bardziej swobodne i napowietrzone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze myślałem, że preferuję neutralne strojenie, dopóki nie usłyszałem R70X - to zdecydowanie najnudniejsze słuchawki, jakie słyszałem w życiu. Brakowało mi w nich elementarnego chociaż basu, jakiegoś życia i energii, one są bardzo wierne i niczego nie koloryzują w najmniejszym stopniu. Ani jedne ani drugie nie są też szczególnie imponujące pod kątem rozdzielczości w tej cenie, ale z tych dwóch wybrałbym Hd600 - mają coś w sobie. A tak poza tym na giełdzie są Avantone Planar za 1350zł - może warto się zainteresowac?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Sprawdź jeszcze akg k550 🤣

Zapomniałeś o dt880. :D

R70x i HD600 to dość podobnie grające słuchawki z przybrudzoną średnicą, zgryźliwą/chropowatą i kiepsko rozciągniętą górą. Jeśli już miałbym się w któreś pakować, to w senki, bo mają lepszą dynamikę i zaliczają progres z lepszym torem, a właściwym kablem można im zamaskować tarkę na wysokich.

Średnicowe, ocieplone, niedrogie, dobrze udające granie na żywo? Mi wychodzi że Grado sr225x. Przy czym pisząc ocieplone nie mam na myśli pluszowego misia we wdzianku z króliczej wełny, tylko kontrastowe kolory (coś jak focia z ajfona), soczystość średnicy i żywiołową dynamikę - tam siedzi naprawdę "czujny" przetwornik puszczony nieco samopas. Nie będzie nudy i będzie ciepło (gorąco?).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, LeonidK napisał(a):

R70X - to zdecydowanie najnudniejsze słuchawki

Moje K271 też są bardzo nudne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@AudioLoona też lubię brzmienie otwartych (i nie tylko) modeli Audio Techniki :) Jeśli zależałoby Tobie na łatwiejszych w napędzeniu (podobnie do 500X) modelach, na pewno z nowych za około 1000 złotych warto byłoby wypróbować AD900X, a jeśli mogłyby to być używane za trochę wyższą kwotę (do około 2000 zł) warto rozważyć AD1000X i AD2000X, które grają satysfakcjonująco nawet z przysłowiowego "ziemniaka" :)

 

Sytuacja trochę bardziej się komplikuje przy ATH-R70 i HD600, które tak jak wspomnieli koledzy są bardziej wybredne pod względem toru i o ile z mobilnego dobrze zagrają (u mnie przy TEAC HA-P90SD), to dopiero przy stacjonarnym będą potrafiły pokazać swój potencjał. Zarówno jedne, jak i drugie bardzo dobrze się skalują z aparaturą towarzyszącą i zarówno w przypadku jednych, jak i drugich słuchawek nie zauważyłem większych braków (tym bardziej biorąc pod uwagę cenę). 

 

20230501_210907.jpg

 

Marmurkowe, wykonane w Irlandii HD600 z kablem JD (od @kajo1971) oferowały piękną, gładką, bardzo naturalną w odbiorze średnicę, z dobrą równowagą tonalną, dobrze kontrolowanym basem oraz przyjemną, pozbawioną ostrości górą pasma, odpowiednią dynamiką oraz satysfakcjonującą, przestrzenną sceną (w tym względzie zawodziły moje HD660S, które grały intymniej, z większymi źródłami pozornymi, gorzej separując źródła pozorne, pogrubiając średnicę, zbyt mocno podkreślając bas, przyciemniając górę, przez co przekaz stawał się zbyt duszny - będę się starał w ich przypadku trochę zadziałać, m.in. kabelkowo, aby zbliżyły się do HD600, które grały wyjątkowo pięknie). ATH-R70X od @Weird_O trochę mocniej wgryzały się w materię nagrania, ich brzmienie było bardziej żywiołowe, dynamiczne, przestrzenne, sceniczne (szczególnie głębia), z fizyczniejszym basem, ale nie tak czarującą średnicą jak w Sennheiserach. Pamiętam, że ich brzmienie przypadło do gustu, m.in. @Gracjan, @The Grand Wazoo oraz na meetcie we Wrocławiu @jacmiszcz92, który słuchał ich na Bursonie C3X Performance. Nie jestem zaskoczony, bo słuchawki w dużej mierze przypominają swoim charakterem brzmienia flagowca ADX5000, ale za sprawą swojego spokojniejszego, cieplejszego, nie tak szczegółowego, z łagodniejszymi transjentami brzmienia, są bardziej wyrozumiałe względem gorszych, szczególnie jaśniejszych realizacji. HD600 w pewnym stopniu nawiązują swoim charakterem do ES-R10 i MDR-10. 

 

Gdybyś planował drogę planarną na pewno godne uwagi są już wspomniane przez Kolegę słuchawki Avantone Planar, które miałem okazję wypróbować miesiąc temu na spotkaniu we Wrocławiu od kolegi @BearPL, które posiadają bardzo wyrównany, pozbawiony peaków, muzykalny charakter, przypominając w pewnym stopniu wyższe modele Oppo i bardzo mi przypadły do gustu w połączeniu z Mojo 2 oraz ACRO :)

 

20230401_120735.jpg

 

Mam nadzieję AudioLoona, że uda się podjąć odpowiednią decyzję zakupową i muzyka z nowych słuchawek będzie sprawiać jeszcze więcej radości :)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@LeonidK , @Tytus1988 wspomnieli o moch Avantonach, za co dziekuję.

Jeśli szukasz czegoś super lekkiego, to planary zwykle będą cięższe od dynamików. Avantone Planar jak na planary nie są cieżkie, ale jeśli chcesz czegoś hiperlekkiego, czego nie czuć na głowie, to po pierwsze mała waga a po drugie mały docisk muszli. W Avantonach docisk jest dość przyjemny. HD600 słuchałem bardzo dawno temu, więc ciężko porównać. Pamiętam bardzo wyraźnie, że było to straszne imadło. Bez jakiegoś rozciągnięcia pająka te słuchawki są dla mnie nieużywalne. Ja ich słuchałem jak kupowałem wiele lat temu słuchawki w salonie audio i wtedy wybrałem hifimana HE-500 bo były dla mnie sporo lepsze. Avantony uważam, że są lepsze od HE-500. 
Jeden z kolegów, którego nicka niestety nie znam słuchał ich tez na meecie jako upgrade w stosunku do swoich HD600 i zależało mu na delikatnych wysokich tonach i przyznał, że te słuchawki póki co odpowiadają mu najbardziej ze wszystkich, które słuchał do tej pory. Może kolega się ujawni i się wypowie jeśli to czyta :) 

Nie chcę za bardzo reklamować, bo każdy ma inny gust i słucha innej muzyki a to pod muzykę i preferencje powinno się dobierać słuchawki moim zdaniem a nie na zasadzie, które mają więcej detali, większą scenę, mocniejszy bas itp. 

 

Aha...Avantony będą na pewno dużo prostsze do napędzenia niż HD600.

Edytowane przez BearPL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70X wspominam bardzo dobrze. Imho jest to dźwięk mini Heddphone One. Z pięknym subbasem. Słuchane na 2-3 utworach, ale zrobiły wrażenie. Mimo to, same Heddphone nie mój gust. Ale R70X doceniłem za niebywałą jakość dźwięku w swojej cenie. To takie drugie Hawki, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Chociaż Hawki to grały mi tylko pod Mojo. Ale za to jak grały.... Ahh wspomnienia

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Szukam średnicowych ocieplonych słuchawek nausznych, postanowiłem w końcu pójść w nauszne otwarte.
 
Od kilku lat chodzą mi po głowie hd600, jednak po kupnie budżetowych ath 500x zastanawiam się nad droższym modelem. zaskoczyła mnie ich konstrukcja i lekkość, pierwszy raz znalazłem coś w czym nie czuję się jak w hełmie
 
Zależy mi na bezpośredniości, jakości i ilości środka 
Co lepiej brać?
To zależy ile chcesz możesz wydać na zestaw?
To zależy do jakiej muzyki?
No i czego słuchałeś.

R70x to bardzjej manekin albo niemka niz kobiecy głos z hd600. AT są bardziej neutalne niz naturalne jak hd600 choć te potrafią już kolorować. Poprostu warto poznać SWÓJ gust.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.05.2023 o 16:48, retter napisał(a):

 Poprostu warto poznać SWÓJ gust.

 

Zgadzam się, bo jakość jest dość wyrównwna, tylko każda z tych par lekko skręca w inne, swoje rejony. Pod względem takiego surowego hifi to oceniłbym HD560s wyżej niż mój model hifimana (HE4XX), ale to raczej ten drugi wpasowuje się w to jak lubię słuchać. Mają więcej charakteru i grają mniej analitycznie. Jednakże żadna z tych par nie zastąpi tembru i naturalności HD650 (HD600). 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mają być średnicowe to bardziej z tych dwóch wpasowują się HD600. Mają bardzo dobrą, realistyczną i naturalną średnicę i wspaniale oddają damskie wokale. R70x to podobna szkoła grania ale średnice mają zwyczajną, nic specjalnego. Mają za to więcej basu, z lepszym impaktem i niskimi pomrukami, mają też o wiele lepszą holografię, są bardziej ekscytujące w muzyce popularnej i ogólnie lepiej sprawdzają się w większej ilości gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności