Skocz do zawartości

Źródełko pod Hifiman Ef400


Rekomendowane odpowiedzi

Co niby taki dap ma wnieść więcej niż telefon wysyłając sygnał cyfrowy po usb? Lepiej kupić streamer z dobrym wyjściem usb lub malinkę. Jeśli w tym hihimanie wejście usb jest podłe jak w typowym chińczyku (a nie ma przecież innego spdif) to cienko to widzę.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

EF400 jest stacjonarny więc aż się prosi o podpięcie do niego stacjonarnego streamera. Minus jest taki że z tych podstawowych mało który działa jako streamer z transportem usb. Zwykle wypluwają analog lub coax/optyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma już dac z ampem, który ma jedynie wejścia usb, więc nie potrzebny mu kolejny dac, którego nie podłączy z EF400.

Ja bym spróbował z Raspberry Pi i oprogramowaniem Moode/Volumio- jak coś to mogę pomóc bo mam 3 sztuki a przeszedłem na Holo Audio Red.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem bardzo zielony w sprawach audio. 

Przez lata łączyłem komputer albo telefon do DAC/AMPów. To jedyny rodzaj połączeń jaki stosowałem.

W tym wypadku miało być podobnie, ale mógłbym rozważyć kwestię streamera, gdybym wiedział dokładnie jak takie urządzenie działa.

Zadowoliłoby mnie urządzenie będące źródłem (podłączone kabelkiem USB do DAC/AMPa), którym ewentualnie mógłbym sterować zdalnie z poziomu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tolkki napisał(a):

Powiem szczerze, że jestem bardzo zielony w sprawach audio. 

Przez lata łączyłem komputer albo telefon do DAC/AMPów. To jedyny rodzaj połączeń jaki stosowałem.

W tym wypadku miało być podobnie, ale mógłbym rozważyć kwestię streamera, gdybym wiedział dokładnie jak takie urządzenie działa.

Zadowoliłoby mnie urządzenie będące źródłem (podłączone kabelkiem USB do DAC/AMPa), którym ewentualnie mógłbym sterować zdalnie z poziomu telefonu.

Słuchasz z własnych plików czy streamingu- jakiego?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idealnie. Podpinasz dysk czy Serwer Nas pod malinkę i działa to non stop. Obsłgujesz z telefonu z poziomu przeglądarki.

Wrzuciłem właśnie na bazarek mój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie jest dla mnie optymalne rozwiązanie.

Po przemyśleniu wolę uzbroić się w jakiś malutki, tani dapik, który szybko odpiąłbym od EF400 i ruszył w teren ze swoją muzyką. ;) 

Telefon mógłbym ewentualnie parować z DAPem przez BT.

Edytowane przez Tolkki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/dap-ibasso-dx160-wersja-2020-2x-cirrus-logic-cs43198-odtwarzacz-audio-CID99-IDUc3TV.html

 

 

Wydaje mi się, że Ibasso można połączyć się przez bluetooth z telefonem i wtedy używać jako odbiornik BT. Może też oczywiście po prostu strumieniować muzykę, puszczać dalej sygnał po USB albo po wyjściu liniowym. 

Ja natomiast i tak chyba bym poszedł w telefon - będzie bardziej płynny, dłużej aktualizowany android (a więc dłuższe wsparcie dla apek streamingowych itp.)

Nie wiem tylko jaki nowy i dobry telefon można kupić do tysiąca złotych, sprawdź video.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności