Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FT3


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

1600zł. Jak dla mnie nie wyróżniają się specjalne pod względem stylistyki. Słuchawki jak słuchawki, ale jak się podobają to śmiało. Fiio dopieszcza swoje produkty pod względem wykonania.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, majkel napisał(a):

https://www.fiio.com/FT3

 

Ktoś kiedyś wypuścił ładniejsze słuchawki? Nie przypominam sobie. 🤔 Chcę je (póki nie znam ceny). 

Duży drajwer, ale już wychodzący z mody  napylony beryl; do tego niska cena utrudni nabywcy struganie znawcy. Produkt raczej tylko dla zainteresowanych dźwiękiem.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym przyjrzeniu jakby zagrały to w tej cenie rzeczywiście warte zastanowienia: 350 Om, duży dynamik 60mm z berylem/dlc, 2 zestawy nauszników, aluminium a nie plastic fantastic jak hihiman, kable dobrej jakości Oyaide (tylko pierwsze 5000 sztuk a później dadzą inny kabelek 😊), wymienne wtyki, etui, wykonanie zapewne bez zarzutu. Kurcze to może być killer…jeśli zagra. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Grado, Sennheiser, Fostex, Denon, Apple airpods max 😜 :D 

Nie pomogłeś. Dalej pustka w głowie.

17 minut temu, audionanik napisał(a):

Duży drajwer, ale już wychodzący z mody  napylony beryl; do tego niska cena utrudni nabywcy struganie znawcy. Produkt raczej tylko dla zainteresowanych dźwiękiem.

Czyli co, wygłupiłem się z tym tematem? Bo w krajach bez VATu podobno po 319$ chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, majkel napisał(a):

Czyli co, wygłupiłem się z tym tematem? Bo w krajach bez VATu podobno po 319$ chodzą.

 

1 godzinę temu, majkel napisał(a):

Ktoś kiedyś wypuścił ładniejsze słuchawki?

Produkt audio za 320$ ma latać jako „fancy”? Widział Ty co kupują nasze rekiny, grube wióry, znawcy i mlaskacze?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audionanik napisał(a):

 

Produkt audio za 320$ ma latać jako „fancy”? Widział Ty co kupują nasze rekiny, grube wióry, znawcy i mlaskacze?😂

Sam kiedyś takie kupowałem, tylko to się rozpadało w rękach, a ja potrzebuję do słuchania muzyki i roboczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tą ceną to aż dziwne że tak sobie strzelili w kolano, bo jakby dali te 5 tysi to ci co by kupili musieli by pisać potem że dobre, a tak zacznie się porównywanie do innych, narzekanie, że jednak czegoś brakuje, z góry podejrzewam teksty-wytrychy w recenzjach w stylu: "słuchawki grają przepięknie choć oczywiście nie tak dobrze jak droższa konkurencja". Ale kto wie, możliwe że to tylko takie badanie rynku i za kulisami czają się już FT3000 za odpowiednią sumkę, oczywiście będą już brzydkie żeby się czymś wyróżniać i żeby audiofil przy okazji mógł "cierpieć". 

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

Duży drajwer, ale już wychodzący z mody  napylony beryl; do tego niska cena utrudni nabywcy struganie znawcy. Produkt raczej tylko dla zainteresowanych dźwiękiem.

 

Nieprawda, hajp na Crosszone dopiero po latach wystartował, że aż z tego wszystkiego producent czy tam instrybutor zamiast podnieść cenę na 20 koła to z 14 na dyszkię obniżył. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się całkiem dobrze, zdaje się będzie to ocieplone, dociążone granie. 

graph (11).png

graph_1.png

https://www.techpowerup.com/review/fiio-ft3-open-back-dynamic-driver-headphones/

comparison.png

Equalizowałem X2HR do ich krzywej. 

 

Jak dla mnie byłoby pewnie za ciepło, ale basu zawsze można zdjąć. Jest szansa na lepszą górę i inną, być może lepszą akustykę /prezentację. 

 

 

graph (12).png

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał(a):

Obaj wiemy, że prawie wszystkie Grado nadają nowego znaczenia słowu "deska". Tak, że ten śmiech z postu Undertakera to  przez łzy raczej. ;)

Grado przecież z tych, co to się nadają tylko do prowadzenia yntelygentnych rozmów na temat odmian ekspresjonizmu w malarstwie. Walorki tylko by rozpraszały…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał(a):

No mnie zawsze przerażały wykresy Grado i spadek jak ściana na basie od 40 hz w dół. 

 

Dlatego jakoś mnie Gradosy ni ziębią ani grzeją. 

 

Chociaż miałem swego czasu małe SR80i i pogoniły mi AKG Q701. Inna sprawa że od tych ostatnich wolałbym K601. 

 

A u mnie swego czasu dawno temu sr325 pogoniły k601 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał(a):

spadek jak ściana na basie od 40 hz w dół. 

 

Co Wy tam Grabarzu chcieliście znaleźć w muzyce poniżej 40hz? Większość kolumn poniżej tej wartości ma spadek jak rozbieg skoczni narciarskiej.

10 minut temu, Undertaker napisał(a):

No mnie zawsze przerażały wykresy Grado

417DC832-47E1-4C54-85DB-C9B4132D7DBE.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Undertaker napisał(a):

@MrBrainwashPodoba mi się że nie ma roll-offu na niskim basie, tu żaden audiofil się nie przyzna ale to najważniejszy element w audio :D

 

1600zł i więcej to nie mało. Trochę dziwne by było jakby w tej cenie słuchawki wycinały coś z pasma. Teraz takich bym chyba nawet nie komentował.

 

12 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

Fiio przez lata naprodukowało tyle kiepskich, w najlepszym razie przeciętnych IEMów, byłyby jaja, jakby pierwsze nauszne im wyszły od razu całkiem dobrze :)

 

Never say never. :D

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Fiio przez lata naprodukowało tyle kiepskich, w najlepszym razie przeciętnych IEMów, byłyby jaja, jakby pierwsze nauszne im wyszły od razu całkiem dobrze :)

Są pomiary, nawet takie które porównują je do bardzo znanych X2 także można je już wstępnie oceniać. Wygląda na to, że ich najsłabszą cechą będą detal i scena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności