Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe dla bassheada do 300zł


eXcusy

Pytanie

Cześć Wszystkim 😊

 

Poszukuje przewodowych słuchawek dokanałowych do 300zł.  Zależy mi na naprawdę dobrym basie który potrafi nisko zejść i miło pomasować moje komórki mózgowe 😉 Słucham w 80% muzyki klubowej/elektronicznej (głownie house)  Jeśli chodzi o źródło dźwięku będzie to IPHONE 11 Pro. Myślałem nad SoundMagic E11 ale wstrzymałem się z decyzją, jedni narzekają na zbyt małą ilość basu drudzy z kolei zachwalają bas w tych słuchawkach więc sam już nie wiem. Będę wdzięczny za propozycje dokanałowych, mój budżet to 300zł, no ewentualnie 350 gdy faktycznie będzie warto dopłacić 😉

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na bazarku masz ofertę lekko przekraczającą budżet - obecnie 400 PLN, za używane Hidizs MS4.

Wiem, że to więcej, oraz że używka - ale i całkiem inny poziom słuchawek.

Link poniżej

 

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno podano tu w temacie sporo ciekawych modeli, gdzie trudno dodać coś lepszego w tej cenie ;) Mógłbym tylko wspomnieć o Imr R1, które okazjonalnie trafiają się w internecie za około 4 stówy, a jakość jest po prostu wspaniała. Także warto je sprawdzić, rozważyć. Poza tym jeśli chcesz sprzęt o lepszej jakości, a przy tym w nieco niższej cenie, to warto zapoznać się z kodami rabatowymi dostępnymi choćby na tej stronie. Myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie ;) Zawsze warto coś ustrzelić gdy można, ewentualnie podziałać z porównywarkami cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedz

 

zamowilem QKZ x HBB, dzisiaj odbył się pierwszy odsłuch i jestem totalnie rozczarowany… 

 

obecnie używam Earpodsow od Appla za 99zl które jak dla mnie biją na głowę te słuchawki… jak dla mnie bass w QKZ bardzo słaby wiec nie wiem jak można mówić ze te słuchawki maja sporo basu, skoro applowskie słuchawki maja o wiele mocniejszy i głębszy bas mimo ze nie są to słuchawki nastawione dla bassheadow a właśnie takich poszukuje. generalnie z obecnych jestem zadowolony ale zawsze chciałem mieć słuchawki które by mnie pozamiatały jesli chodzi o bass. Hobbystycznie zajmuje się DJ-ka uwielbiam słuchać house na klubowym nagłośnieniu, chciałbym doświadczyć podobnej satysfakcji z odsłuchu na słuchawkach dokonalowych. Wiem, ze to nie to samo i nie da się tego odtworzyć na zwykłych pchełkach, ale chciałbym poczuć mocnego kopa jesli chodzi o bass z racji ze słucham klubowej muzyki z mocno linia basowa. 
 

koniec końców mam dwa pytania

 

1) Czy naprawdę do 300zl nie znajdę czegoś co potrafi zejść naprawdę nisko i połechtać moje basowe bębenki? ;)  Sporo w przeszłości naczytałem się o NuForce700x i żałuje ze są już wycofane i nie dane mi było ich posłuchać. Jesli  ktoś masz porządne alternatywy to będę wdzięczny za wskazanie, ewentualnie może istnieje jakiś sklep stacjonarny w Wawie gdzie można potestować różne doki?

 

2) Czy QKZ x HBB musza się dogrzać? Jak wykrzesać z nich maksa. Zastanawiam się czy może ja jakoś ich złe używam, zwłaszcza ze nigdy nie miałem tego rodzaju słuchawek. Nurtuje mnie to bo  maja tak dobre opinie na necia i az ciężko mi uwierzyć ze moga być w rzeczywistości az tak słabe… dlatego pomyślałem ze może to coś u mnie jest nie tak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znajdziesz mocno basowe do 300 złotych: Smabat Black Bat 2.

Tylko ważna rzecz: muszą pograć z 10-15 godzin by się rozwinąć (ale z tego co pamiętam, bas bije od początku) oraz nie należy brać wersji z kablem z mikrofonem (lub od razu kupić inny kabel, dalej się zmieścisz w budżecie), bo on zdecydowanie psuje dźwięk słuchawek, przez co całość gra jak zza firany.

 

QKZ x HBB, to nie są słuchawki dla bassheadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodzę się że QKZxHBB szczególnie po przepracowaniu kilkudziesięciu godzin nie są dla bassheadów ale jednak wciąż mają jego dużo. Problem może tkwi w braku szczelności tipsów. Ja używam z TRI Clarion ale dla dodania basu są inne jak AZLA Xelastec lub takie z zieloną tulejką stosowane np. przy FiiO FH3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi też basu w QKZxHBB nie brakowało, może nie urywał głowy ale było ok.

 

A może TRUTHEAR x Crinacle ZERO? Tam basu jest dużo, dla mnie było aż za dużo, ale nie jest to bas nisko schodzący więc też nie każdemu podejdzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko po co kombinować jak koń pod górę, zamiast od razu kupić właściwe słuchawki?

Jak ma być mocno basowo, to się bierze coś mocno basowego, a nie przerzuca tipsy w cenie samych słuchawek, z nadzieją, że podbicie na dole pójdzie kilka decybeli w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych dokanałówek, które dane mi było posłuchać, póki co najwięcej basu miały QKZ-AK6

https://pl.aliexpress.com/item/1005003619504912.html

Ale podobno QKZ-AK7 też go dużo mają.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005105479540.html

 

Za tą kasę imo warto zaryzykować, bo wcale resztą technikaliów zbytnio nie odstają od słuchawek w okolicy 100zł, a nawet są lepsze od wielu nieudanych modeli w tym zakresie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KZ ZAS grają trochę jak nagłośnienie klubowe, nawet dla mnie mają tego basu za dużo (a uważam się za bassheada). Nie wiem tylko jak one wypadają w porównaniu do HBB, tych nie słyszałem, na wykresie nie wyglądają jakoś specjalnie inaczej w kwestii dołu.

 

 

SmartSelect_20230509_171627_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, x86 napisał(a):

Zgodzę się że QKZxHBB szczególnie po przepracowaniu kilkudziesięciu godzin nie są dla bassheadów ale jednak wciąż mają jego dużo. Problem może tkwi w braku szczelności tipsów. Ja używam z TRI Clarion ale dla dodania basu są inne jak AZLA Xelastec lub takie z zieloną tulejką stosowane np. przy FiiO FH3.

Też używam ich z TRI Clarion, które z uwagi na bardzo szeroką tulejkę i oddalenie tulejki od ucha bas osłabiają. Wystarczy założyć cokolwiek z wąskim otworem np. KZ Startips, a basu jest znacznie więcej.

 

@eXcusy Ja mogę polecić iBasso IT00, które mają dużo basu, a przy tym reszta pasma jest też dobra - fajnie dociążona średnica, ładnie pociągnięta góra, brzmienie niemęczące i gładkie. Słuchawki są nieduże i wygodne (ja mogę z nimi leżeć na boku), przewód z zestawu jest solidny, a wyposażenie bogate, bo trzy komplety porządnych tipsów, twarde etui oraz wymienne tulejki z zapasową parą - świetny patent. Drugi model, którego co prawda nie słuchałem, ale swego czasu chciałem go kupić to CCA HM20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, eXcusy napisał(a):

Czy QKZ x HBB musza się dogrzać? Jak wykrzesać z nich maksa.

Jak ktoś wcześniej zauważył spróbuj zmienić tipsy. Albo założyć większy rozmiar tych które masz teraz. 

 

22 godziny temu, eXcusy napisał(a):

Earpodsow od Appla za 99zl

Jak mają lepszy bas od QKZ x HBB to podejrzewam, że coś jest mocno nie tak ze szczelnością tipsów bo u mnie nawet na (ale dobrze dopasowanych) TRN T-Ear bas jest lepszy niż na tanich pchełkach a to tipsy z szeroką tulejką. 

Domyślnie chyba są założone M-ki, spróbuj największych tipsów dołączonych do słuchawek.

Edytowane przez SebastianTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności