Skocz do zawartości

Chcę tak nie wiele, a jednak mam problem.


Rave91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam niezawodnego wzmacniacza/amplitunera z głośnikami do odtwarzania muzyki, głównie elektronicznej w jakości flac/hi-res. Nie chcę wieży na płyty, nie chcę nic podpinać do komputera, żeby stamtąd puszczać muzykę, bo już przez to przechodziłem. Chciałbym do sprzętu podpinać dysk z plikami muzycznymi przez usb, bo wydaje mi się, że taki 'tor' jest odpowiedni (albo mnie oświećcie). A jeszcze lepiej jakbym mógł np. na telefonie sterować tym odtwarzaczem, tworzyć playlisty z plików z usb i czy przypadkiem tak nie można na Yamaha Musiccast? Czy ktoś mi powie jak to wygląda, albo doradzi lepszy pomysł? Chcę tylko móc fajnie i wygodnie słuchać muzyki w wysokiej jakości. Problem też w tym, że amplitunery Yamaha wszędzie są wyprzedane, ale wpadło mi w oko coś takiego jak MusicCast WXA-50. Głośniki to już inna bajka, bo totalnie się nie znam, ale zawsze chciałem spróbować jakiś monitorów. Tylko nie wiem czy to dobre połączenie. Na pewno nie chcę wielkich podłogowych. Może się skuszę na jakiś zestaw? Chciałbym na całość wydać 4, góra 5 tysięcy. Przede wszystkim doradźcie mi jak słuchać muzyki bezstratnej i w wyższej rozdzielczości. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kef LS50 Meta + Hegel H200 + SMSL M500 MKII + Rel T/Zero MKIII, muzyka z Tidala z PC. Same kable w tym kosztują 1500zł, a nadal jest to dość mały budżet na stereo - doki za $319 są nadal dużo lepsze w niektórych aspektach. W budżecie 4-5 tys. będzie to bardzo trudne zadanie, z miejsca odrzuciłbym pomysł używania streamera (chyba, że ogarniesz Malinkę po taniości dla samej wygody), tutaj trzeba większość pieniędzy przeznaczyć na kolumny. Przy sprzęcie tej klasy i nawet dużo wyższej odpuściłbym sobie kombinowanie z plikami najwyższej jakości, dyskami, streamingiem, wystarczy Tidal, pewnie nie usłyszysz nawet tej różnicy. 

Pewnie w takich pieniądzach wiele osób poleci aktywne monitory studyjne, jak Kali IN-8 czy APS Klasik 2020, ale ja nie mam z nimi doświadczenia i nie wiem jak sprawują się poza bliskim polem. Słyszałem tylko bardzo słabe Adam T8V i Focal Alpha Evo 65.

Co do wzmacniacza to właściwie jest jedna opcja, Sabaj A30a - wzmacniacz chyba bezkonkurencyjny w tej cenie (nie wymaga daca bo jest cyfrowy). Nie ma innej możliwości żeby się więcej o nim dowiedzieć, musisz poświęcić pół dnia i przelecieć przez kilkadziesiąt stron tego wątku od powiedzmy 7 str. - https://www.audiostereo.pl/topic/159524-smsl-vmv-a2-opinie-forum-testy/. Nie sugeruj się rozmiarem, duże tanie klocki wcale nie grają lepiej, chińska klasa D króluje w niskim segmencie. Z czegoś "standardowego" przyjemnie gra Rega Brio za 2.5k, chociaż moim zdaniem całościowo gorzej od Sabaja, a dochodzi koszt daca.

 

Jeśli chodzi o kolumny - nie da się nic doradzić jeśli nie wiemy, jakie brzmienie lubisz. Musiałbyś pojeździć po salonach i posłuchać czegokolwiek na dobry początek. Na pewno Polk Reserve R200 to świetne monitory w tej cenie, z dobrym zejściem na basie i bardzo równym strojeniem - niezwykle udany model. Szukać używek albo ekspozycyjnych - widziałem ekspozycyjne za 2500zł. Do elektroniki mogłyby się sprawdzic Bowersy - używane 707 S2 albo 606/607 S2. Można też poszukać używanych Monitor Audio z linii Silver albo GX50/100 jak starczy kasy. 

 

A teraz najważniejsza rzecz - podstawą w stereo jest odpowiednie ustawienie kolumn - nie w rogach, daleko od ściany, 2m+ od siebie. Jeśli monitory to na podstawkach. Druga rzecz to adaptacja akustyczna. Jeśli ten pierwszy element zostanie zaniedbany, to będą to utopione pieniądze, niezależnie czy wydasz 5k czy 20k, frustracja i niedosyt gwarantowane. Co do akustyki - jak wstawisz kolumny bez adaptacji zrobionej z głową to to jest loteria, może zagrać w miarę ok, ale mogą też wychodzić dołki/piki w paśmie, może bas dudnić lub się znosić. Paradoksalnie im bardziej zagracony pokój, tym lepiej.  Uważam, że najlepsze kolumny za 5k to słuchawki.

 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o iLoud MTM. Monitory aktywne, więc nie potrzebujesz wzmacniacza. W zestawie mikrofon, dzięki któremu konfigurują się same pod każde pomieszczenie. Podłączasz do nich jakiegoś niedrogiego DAPa (pliki, tidal, whatever) i powinno to zagrać fajnie. Nie wiem czy najlepiej w Twoim budżecie, nie znam się za bardzo na dużym stereo, ale chciałem rzucić pomysł, bo sam zmagam się z ciężkim akustycznie pomieszczeniem i właśnie iLoud MTM mam na oku, będę chciał rzucić w tę stronę uchem jak przyjdzie pora ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Najner napisał(a):

sam zmagam się z ciężkim akustycznie pomieszczeniem i właśnie iLoud MTM mam na oku

Ja również miałem je na oku ale wyłącznik i regulacja głośności z tyłu je dyskwalifikuje, a do tego przeczytałem w komentarzu na Thomanie (o ile to prawda), że BT nie da rady wyłączyć i przykładowo sąsiad zza ściany może sobie je sparować i puścić coś od siebie :)

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeonidK napisał(a):

Co z nim nie tak, poza tym, że brzydki?

 

Prawdziwym sercem każdego układu to źródło. Jakość źródła to wszystkie jego wartości jakie później słyszysz w efekcie końcowym. Jak DAC czegoś nie potrafi to, już tego niczym dalej nie wyciągniesz. Wierzę że Ci się podoba jak teraz gra, ale spróbuj czegoś z entery high endu z ciekawości. Twój sprzęt ma niesamowity potencjał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 co byś proponował? Znajomy ma RME Adi-2 i Myteka Brooklyn, to może kiedyś pożyczy do testów, ale oba są sporo za drogie dla mnie. Ja już tego M500 porównywałem z Brooklynem na jego sprzęcie i moim zdaniem, w jego systemie, SMSL sprawdził się lepiej (kwestia synergii). Mytek był trochę lepszy technicznie i bardziej konturowy, ale ogólnie nie powiedziałbym, że to różnica klas. Masz jakieś nieprzyjemne doświadczenie z tym konkretnie dakiem? 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LeonidK napisał(a):

Masz jakieś nieprzyjemne doświadczenie z tym konkretnie dakiem? 

 

Generalnie nie. Słyszałem, po prostu ładnie gra. Ale słyszałem DACki które czarują muzyką :) zarówno Twój wzmacniacz jak i głośniki potrafią taki czar przenieść :) - bo też słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 dlatego prosiłem o jakieś propozycje, bo sam nie testowałem aż tak wielu urządzeń. Wiem tylko, że Topping DX3 Pro+ i Zen Dac (jako sam dac bez Cana) były kiepskie. Może coś starszego od Chorda znasz? Nawet używki Qutest dochodzą do 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, espe0 napisał(a):

 

Prawdziwym sercem każdego układu to źródło. Jakość źródła to wszystkie jego wartości jakie później słyszysz w efekcie końcowym. Jak DAC czegoś nie potrafi to, już tego niczym dalej nie wyciągniesz.

 

Twoim zadaniem tyczy się to również opcji źródło - słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, side napisał(a):

 

Twoim zadaniem tyczy się to również opcji źródło - słuchawki?

 

Absolutnie tak. Słuchawki trochę więcej wybaczają, bo nie pokazują tak przestrzennie jak głośniki pewnych aspektów w scenie. Dla tego niektóre DACki w torze słuchawkowym mogą wydawać się podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką malinkę..? Tidal lepszy od własnych zbiorów? Przecież tam za niedługo edity będą trwać jedną minutę (dłuższysz wersji zwykle nie ma), a do tego już nie raz jakiś utwór zniknął ze streamingu.

Za kilka tysięcy zwykły fan muzyki nie kupi dobrego sprzętu, który bez przycinek na jakości dobrze odtworzy hi-resy? Tu chyba jest dla mnie zbyt wysoki poziom i to nie pierwszy raz się o tym przekonałem..

 

Jak mam słuchać z tego Sabaja jak nie ma nawet USB?

Edytowane przez Rave91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rave91 napisał(a):

Tidal lepszy od własnych zbiorów?

Do techno Soundcloud (sety), YouTube Music (największa biblioteka albumów, remixów, setów), pliki z bandcamp. Akurat większość tego techno, którego ja słucham w ogóle nie trafia na Spotify ani inne Tidale.

 

2 godziny temu, Rave91 napisał(a):

Za kilka tysięcy zwykły fan muzyki nie kupi dobrego sprzętu, który bez przycinek na jakości dobrze odtworzy hi-resy? 

Jasne, że kupisz, dobre monitory aktywne spokojnie w Twoim budżecie zagrają elektronikę na wysokim poziomie, a na pewno na lepszym poziomie, niż w większości polsich klubów, gdzie dominuje bas i są problemy z akustyką.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, side napisał(a):

Nigdy nie miałem lepszego źródła niż teraz, czyli Paw s2 i Sony a45 (WM1Z mod). Co jest według ciebie poziomem entry high end w torze słuchawkowym?

 

Musisz posłuchać PAWa 6000 - absolutny killer w swojej cenie. A w cenie używek - real deal :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być nowe to:

1. MUSICCAST WXA-50 + Pylon Opal Monitor

2. MUSICCAST WXC-50 + jakieś aktywne lub

3. Można też pokombinować. Wzmacniacz z wejściami cyfrowymi i tani (2-3 stówki) komputerek z Daphile. Dysk z plikami podpinasz i gra.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Rafacio za propozycje.

Oczywiście posiadam laptop i jeśli już miałbym jednak używać do słuchania komputera to jest taka pewna głupia sprawa. Otóż posiadam nawet dac Audiotrak dr.dac 3 (wiem, mało kto go testował) i wkurzające jest, że za każdym razem żeby dobrze 'wysterować' każdy plik to muszę w ustawieniach zmieniać domyślne kHz. Nie znam żadnego sposobu, żeby dac potrafił sam dobrać jakość do każdego utworu. Ale może faktycznie rozważę kupić tylko jakieś dobre głośniki, które podepnę do daca, ale nie jestem pewny czy to najlepszy sposób na słuchanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WXC w razie rozwoju sytuacji daje ci możliwość uruchomienia Spotify czy innego takiego. Wiem, że nie to jest celem, ale sam mając kiedyś podobne podejście, od jakichś 2 lat nie wyobrażam sobie nie mieć Spotify. Co nie przeszkadza mi kupować płyty. Ale dzięki Spotify kilka z wielu poznanych tam nowości (oznacza że wcześniej nie znałem) zostało ze mną na stałe w postaci ply.t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności