Skocz do zawartości

Wzmacniacz/dac combo dynaudio contour 1.3


Neckol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Posiadam ampli harman kardon pm650vxi i monitory dynaudio contour 1.3.

Ampli to wielka krowa i wymaga wyczyszczenia wszystkich potencjometrów (koszt) - sam zapewne tego nie zrobię. 

Czy jest coś małego do 1k (może być używane), co by zagrało lepiej z tymi kolumnami, czy lepiej ogarnąć do ładu to co mam?

Docelowo ma być podłączony  po bt do tv (mam w tej chwili chinola kostkę z bt aoshida blad s1), z gramofonem i odtwarzaczem cd (w tej chwili mam hk z zestawu od tego ampli i tak pewnie pozostanie).

Z góry dziękować  :)

Ps. Jak będzie potrzebne jakieś info to pisać  - porobię fotki czy udzielę potrzebnych informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Neckol napisał(a):

Czy jest coś małego do 1k (może być używane), co by zagrało lepiej z tymi kolumnami, czy lepiej ogarnąć do ładu to co mam?

Poszukaj na Allegro używanych wzmacniaczy Rotela, mam dokładnie ten model, ma już 35 lat a gra cudownie:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-840bx2-13248724130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyczyścić potencjometry tym: https://diolut.pl/kontakt-pr-do-czyszczenia-potencjometrow-300ml-ag-p-1877.html#:~:text=Spray kontakt PR 300ml,specjalny smar zapewniający prawidłowy poślizg. To na krótką metę może pomóc, ale obawiam się, że bez rozkręcenia i gruntownego czyszczenia się nie obędzie. Zapytaj elektronika w pobliżu ile by za to wziął. Tylko upewnij się, że jest dobry i rzeczywiście wszystko dokładnie wyczyści, a nie tylko "psyknie" kontaktem. Ze wzmakami używanymi do 1koła, to loteria. Raz trafisz perłkę, a innym razem bubel. Spróbuj pokombinować z tym co masz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować SMSL A300; często mówi się, że chińska klasa D gra dużo lepiej od standardowych dużych klocków do 2-3 tys., tym bardziej od vintage z niskiej półki - z mniej wymagającymi kolumnami, takimi jak Triangle Comete EZ, radził sobie całkiem nieźle, z LS50 Meta, Elac Carina już gorzej. Nie wiem, jak trudne są te Dynaudio, ale dużo lepszy jest Sabaj A30A i jego trudno jest pobić nawet w 2x wyższej cenie, ja ostatecznie skończyłem z Heglem H200, ale u mnie to jest 4300zł + 1700zł DAC, a Sabaj za 2200zł ma bardzo dobre wejścia cyfrowe i mógłbys mieć spokój na długo. Gra neutralnie i bardzo czyściutko. Słyszałem go z LS50 Meta (zbyt nudne i neutralne granie, za mało energii) i z Gato FM-8 (kolumny, które są znane z tego, że potrzebują dużo prądu i dobrego wzmacniacza, a zagrały baaardzo dobrze).

https://www.audiostereo.pl/topic/159524-smsl-vmv-a2-opinie-forum-testy/

Warto poczytać ten wątek (jest głównie o Sabaju), ale też podchodzić z dużym dystansem do wypowiedzi niektórych osób.

 

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już na dobre zaprzyjaźniłem ze wzmacniaczami w klasie D, bo są niedrogie, małe, energooszczędne, nie grzeją się, można nimi w pełni sterować z pilota, często posiadają wbudowany EQ (oprócz standardowej regulacji tonów niskich i wysokich) oraz różne wejścia/wyjścia. Trzeba tylko wybrać sprzęt pod swoje preferencje. Jedyne czego mi obecnie brakuje to drugiego kompletu gniazd głośnikowych no i jednak pełnowymiarowe klocki mają swój urok - szczególnie te starsze, ale ryzyko awarii i to poważnej jest dużo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo wiele ludzi porównywało go z dużo droższymi sprzętami Rotela czy MF i u większości jednak Sabaj wygrał, choć w moim przypadku Hegel H200 znokautował tego Sabaja pod każdym względem - to była różnica między przyjemnością ze słuchania muzyki, a jej brakiem (nadal wolałem moje doki niż LS50M z Sabajem), ale zaznaczam, że to po prostu było bardzo nietrafione połączenie z kolumnami - jego się dobiera pod coś, co ma więcej własnego charakteru, czyli np. coś ciemniejszego albo bardziej energicznego, poza tym Hegel kosztował 10 lat temu 15.500zł, więc to zupełnie inna półka. Dodam też, że nigdy nie mogłem uzyskać odpowiedniego zestrojenia suba (Rel T-Zero) łącząc go przez RCA (Sabaj ma high-pass filter od 70Hz+ którego nie da się wyłączyć - jak wyłączysz, to sub w ogóle nie zagra), teraz przy połączeniu wysokopoziomowym z Rel-Hegel jest idealnie.

No ale gdzie Rzym, a gdzie Krym. Używany Hegel z dakiem i kablami RCA kosztował mnie ponad 3x więcej, bierze więcej prądu i zajmuje dużo miejsca. Sabaja zwróciłem bez żalu, ale naprawdę można się zdziwić, jak to gra za 2000zł, bez konieczności używania daca.

@x86 jakich kolumn używasz?

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK Z dwoma "jajkami" Sony Ultimate Luxury Audio System SS-LA500ED. Nieduże, niepozorne gabarytem ale bardzo gęste, nasycone, organiczne, ciepłe, średnicowe, mocne, przestrzenne, kinowe granie. Jak dobrze pamiętam to dałem odcięcie na suba Yamaha NS-SW210 do 140Hz ?? Tak jak opisałeś Sabaj raczej neutralny, bardzo szczegółowy ale nie kliniczny. Doskonale zgrywa się z tymi Soniaczami. Tego zestawu dużo rzadziej używam od zestawów słuchawkowych ale na pokój 15m2 jest więcej niż potrzeba.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam jeszcze do tematu. Nie było jeszcze żadnej fajnej promki.
Pisaliście o sabaju a30, ten przekracza ponad 2x mój budżet niestety :(

Co do moich kolumn to cholera wie jak bardzo są wymagające. Niestety na dużym audio się nie znam za cholerę.

smsl a300 w budżecie póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności