Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla HANADOMI B8 / Blon bosshifi b8 do 1000zł - może Sivga?


RadekN

Pytanie

Cześć,
Obecnie posiadam Hanadomi B8 które napędzam zewnętrzną kartą dźwiękową Sound BlasterX G6. Generalnie jestem zadowolony ale zastanawiam się czy do 1000zł znajdę lepsze słuchawki od nich i czy jednocześnie będą warte swojej ceny.  
Jeżeli chodzi o moje preferencje to słuchać będę właściwie tylko muzyki ale nie mogę ograniczać się do konkretnego rodzaju. Ważna jest dla mnie wygoda oraz wygląd.
Do tej pory przetestowałem tylko:
- ATH-m50xbt2 - nie przekonały mnie zupełnie
- DT 770 250Ohm - dźwiękowo były OK ale przez duże "pady" słuchawki wyjątkowo źle leżały na mojej głowie

 

Wstępnie znalazłem i poczytałem o dwóch modelach Sivga - Oriole oraz Robin.
Czy myślicie że będą warte zmiany?
Oczywiście idealnie byłoby je przetestować ale niestety - na Allegro tylko jedna firma je posiada i ma ograniczoną możliwość zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli te B8 są w dobrym stanie (nie połamane itp), to ja bym je modował. Wygodniejsze, większe pady, trochę przyciemnić brzmienie np pogrubiając membrany bierne, i z dobrym jakościowo źródłem zagrają lepiej niż niejedne w okolicach 1000zł. Przetwornik mają naprawdę dobry i tylko trzeba go odpowiednio zestroić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@RadekN Popieram przedmówcę i też posiadam BossHiFi B8, które zresztą zmodyfikowałem kilka lat temu wg jego poradnika tzn. wygłuszyłem muszle filcem samoprzylepnym i owatą oraz zakleiłem 2 z 3 otworów na górze obudów plastrem o porowatej strukturze. Dodatkowo wymieniłem pady na takie ze skóry owczej (kupiłem na aliexpress) i zagrało to rewelacyjnie kosztując przy tym grosze. Samodzielnie "podrasowane" przeze mnie T50RP MKIII (skórzane, kątowe pady Brainwavz, inna gąbka przed przetwornikiem i chyba coś wsadzone do muszli) oraz ich niebieska wersja od Dekoni nie skłoniły mnie do zmiany, bo B8 dzielnie się broniły. Beyerdynamic T5p pomimo znacznie wyższej ceny również grały jak dla mnie gorzej niż chińczyki.

 

W dniu 24.03.2023 o 08:06, RadekN napisał(a):

Oczywiście idealnie byłoby je przetestować ale niestety - na Allegro tylko jedna firma je posiada i ma ograniczoną możliwość zwrotu.

Zapytaj o egzemplarz testowy, a ograniczona możliwość zwrotu dotyczy raczej słuchawek dokanałowych, tipsów itp. Kilka razy zwracałem słuchawki nauszne i nigdy żaden sklep nie robił problemów.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.04.2023 o 01:23, Hustler napisał(a):

też posiadam BossHiFi B8, które zresztą zmodyfikowałem kilka lat temu wg jego poradnika

B8 już wracają zmodyfikowane do właściciela :) 

 

W dniu 3.04.2023 o 01:23, Hustler napisał(a):

"podrasowane" ... T50RP MKIII

Też potrafią fajnie zagrać, będę musiał swoje poszukać jak mi pady z mikrozamszu przyjdą, to wtedy wygodne będą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności