Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do produkcji muzyki oraz Mix/Mastering (HIFIMan, a może coś innego?)


LUKASZ_HM

Pytanie

Cześć, to mój pierwszy post na forum i od razu z pytaniem. Zajmuję się produkcją muzyki od wielu lat z większymi i mniejszymi sukcesami i robię to na słuchawkach DT990 PRO 250 Ohm. W domowym zaciszu nie mam możliwości na monitory odsłuchowe więc już się nauczyłem i przyzwyczaiłem do słuchawek. Chcę w końcu jeszcze bardziej się w tym rozwinąć i myślałem nad zmianą na HiFIMan Ananda. Kilka osób mi je poleciło a były by podłączane do interfejsu UA VOLT 1. Pytanie moje czy to jest w ogóle sens ? Bo ja to sobie wyobrażam że HIFIMany "pokażą" mi jeszcze więcej przez co produkcje będą miały turbo czyściutki mix a może się okazać że niewiele zyskam. Szukałem też zupełnie innych modeli np. HD600 ale wydaje mi się że nie wiele lepsze będą od bejerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz upgrade, to idź dalej w stronę firm studyjnych. Beyerdynamic DT1990 pro/1770 pro, ewentualnie możesz sprawdzić Focal Spirit professional. Hifimany to raczej zabawki dla audiofilów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupisz koloryzujące, grające miłym dla (nie każdego) ucha, ale nieprawdziwym dźwiękiem to nie będzie turbo czyściutki miks tylko turbo lipa.

 

(HIFIMan, a może coś innego?)

Do opisanego zastosowania to raczej cokolwiek innego, a nie w/w many czy inne Audeze.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, LUKASZ_HM napisał(a):

Bo ja to sobie wyobrażam że HIFIMany "pokażą" mi jeszcze więcej przez co produkcje będą miały turbo czyściutki mix

Hifimany pokażą Tobie bardzo ładnie podkolorowany dźwięk, mix miałbyś turbo lipa - jak słusznie zauważył @Rafacio;)  Takie słuchawki nie nadają się do masteringu. Tutaj potrzeba czegoś neutralnego. Beyerdynamiki podbijają skraje pasma, więc są w studio używane przez perkusistów, basistów - ale nie tylko, widziałem też pianistów z DT770 na uszach. AKG K240/271 podkreślają środek - więc są często używane przez wokalistów. Bardzo neutralne brzmienie mają Fostex T60RP: słuchałem, absolutnie nie brałbym ich do domu - granie płaskie jak stół i nijakie, ale za to bardzo detaliczne, na chłodno i bez emocji pokazujące zawartość nagrania - w sam raz do masteringu. Podobno referencyjne słuchawki do masteringu to Ultrasone Signature Master - ale tych nie znam, może ktoś na forum je zna i się wypowie. Inne opcje: Sennheiser HD280 Pro, HD380 Pro, HD400 Pro (tych ostatnich nie znam) oraz Sony MDR-7506.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz dobre słuchawki do ww zastosowań to bierz Neumann NDH 30 i się nie przejmuj niczym :) Choć wg mnie i tak warto mieć kilka par, które potrafią coś innego, jak np. wspomniane wyżej Fostexy (świetne do oceny wszelkich reverbów) czy AKG K812 (świetne barwy). 

Audiofilskie słuchawki będą trochę kłamały, ale też warto ocenić ostateczny mix właśnie na takich. Pamiętaj, to ma grać na wszystkim dobrze, nie tylko na tym co kupisz :)

 

BTW. Wiele słuchawek studyjnych to słuchawki "do słuchania podczas nagrywania", mix to już inna bajka :)

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności