Skocz do zawartości
  • 0

IEM dla basshead'a do 400zł, Jakie tipy polecacie? Czy warto iwestować w amp/dac lub kartę dźwiękową?


bremekk1

Pytanie

Witam! Poszukuje IEM'ów do 400zł z bardzo dobrym bassem. 

Najważniejszy jest dla mnie aby było dużo bass'u, dobry kobiecy vocal oraz czysty dźwięk. Słuchawki będą używane do słuchania muzyki podczas korzystania z komputera. 

Jakie polecanie tipy? Piankowe czy jakiś inny konkretny model? Oraz czy warto inwestować w amp/dac lub inną kartę dźwiękową niż tą co mam na płycie głównej (realtek alc887)?

Nie mam problemu z głośności bo jest jej nawet aż za dużo lecz z jakością samego dźwięku jak szumy, czystość mniejszy bass niż w telefonie. Aktualnie korzystam z słuchawek QKZ x HBB i grają o niebo lepiej gdy są podpięte do Iphone 13 niż podczas słuchania muzyki na komputerze. 

Edytowane przez bremekk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Creative Aurvana Trio. Ma wbudowany amp w pilocie. I kosztuje 269 pln. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym polecił Smabat Black Bat 2. Jak porównałem bezpośrednio z FATfreq Maestro Mini (basowe potwory za ponad 400 dolarów), to obie pary były zaskakująco blisko. Dla mnie kolejny sensowny krok w basowych IEM, to coś ze stajni Empire Ears (tylko że takie granie, to dla mnie odskocznia, a nie na co dzień).

Do tego xDuoo Link v2 żeby jeszcze podciągnąć trochę dół i pozbyć się szumów z kompa. Tu od razu uwaga, by po podpięciu dongla do PC (jakiegokolwiek) od razu obniżyć głośność w systemie do maks 4/100. Inaczej może być nieprzyjemna niespodzianka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem ze adapter z usb-c na zwykłe usb nie wpłynie na jakość? Jak to wygląda z wyszukaniem takiego sprzętu? Chodzi mi jak poznać ze produkt jest warty swojej ceny i będzie dobry a nie jest zwykłym scam'em. Dopiero wchodzę w temat dźwięku i czasem ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje a opinie bardzo często są tak rozstrzelone ze jedni piszą ze coś nadaje się jedynie do śmieci a inni napiszą ze to cudo jakiego ludzkość jeszcze nie widziała. Gdzie szukać konkretnych i sprawdzonych informacji?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Adapter nie wpływa na jakość. I są to urządzenia plug and play, nie potrzebują żadnych dodatkowych sterowników - Windows, Android i Linux od razu je wykrywają.

 

Gdzie szukać informacji? Chyba najłatwiej po forach audio, bo masz wiele opinii, z którym możesz coś wyciągnąć. Pojedyncze, to zawsze ryzyko, że opinia jednej osoby będzie daleka od Twojej, albo jest np. materiałem reklamowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, bremekk1 napisał(a):

Aktualnie korzystam z słuchawek QKZ x HBB i grają o niebo lepiej gdy są podpięte do Iphone 13 niż podczas słuchania muzyki na komputerze. 

I na Twoim miejscu nic bym już nie zmieniał w kwestii słuchawek tylko załatwił dobrego aczkolwiek niekoniecznie drogiego dongla np. AVANI. Ten dongiel podkreśla jeszcze bas od siebie.

Zainwestował w lepsze niż fabryczne tipsy np. TRI Clarion i komplecik chi-fi za grosiki gotowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym się skupić na tym aby osiągnąć jak najlepszą jakość dźwięku podczas używania ich przy komputerze. Korzystanie z nich wraz z telefonem jest tylko dodatkiem. Rozglądałem się za tipsami i wiele osób poleca SpinFit CP100 oraz dodatkowo na sprawdzenie chciałem dokupić jeszcze parę piankowych nakładek Campfire Audio Marshmallow foam tips.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co prawda nie miałem okazji próbować spinfitów CP100 ale ok 6 innych par poza fabrycznymi i TRI Clarion dźwiękowo robią najlepszą robotę bo mają duży otwór i nie zamulają, powiększają scenę, napowietrzenie i sam bas jest odpowiednio potraktowany. Pianki z których ja miałem okazję korzystać tylko zamulały je tworząc gęste dudnienie choć zrozumiem jeżeli jest oczekiwany taki efekt.

 

Dongla AVANI przez dołączony adapter można podłączyć do komputera stacjonarnego ale wymóg min. Windows 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 hours ago, jarzyna said:

7HZ Legato ciekawie się zapowiadają.

Poczekam na trochę więcej recenzji ale zapowiadają się dość ciekawie i bardzo kusząco. 

Sprawdzę zarówno SpinFit'y, TRI Clarion oraz jakieś piankowe aby mieć porównanie. Z tego co widzę nie ma u nas chyba na miejscu nigdzie tych TRI i trzeba ściągać je z zagranicy. SpinFit i piankowe będę miał szybciej. Z jakich sklepów najbardziej polecacie kupować?

42 minutes ago, x86 said:

tylko załatwił dobrego aczkolwiek niekoniecznie drogiego dongla np. AVANI

A co powiesz na temat Apple dongle? Pieniądze te same a nie trzeba ściągać z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, bremekk1 napisał(a):

A co powiesz na temat Apple dongle? Pieniądze te same a nie trzeba ściągać z zagranicy

Dopiero niebawem będę miał okazję się przekonać jak gra wersja amerykańska bo ta europejska ma połowę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim do komputera, ale w telefonie też poprawi dźwięk. Zastanów się jednak nad Creative Aurvana Trio, bo za 269 płn dostajesz bardzo porządne słuchawki i amp/dac w zestawie. A jest to bardzo porządny sprzęt z układem AKM 4377.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, bremekk1 napisał(a):

Cenowo są podobnie więc teraz pytanie CX31993 czy ALC5686? Taki DAC jest mi potrzebny tylko do telefonu czy przy komputerze jakość tez się zmieni? Posiadam wbudowaną kartę realtek alc887.

Tego konkretnie z podanego linku CX-Pro nie polecam. Lepiej dopłacić do Abigail na tym samym chipie lub wybrać AVANI który jest podobny tylko ma podbity bas. Więcej info znajdziesz w temacie Dongle USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zostawić na 32bit 48000hz czy ustawić na max jaki mam dostępny (32bit 384000hz)? Z tego co udało mi się wyczytać to nie ma sensu ustawiać wyżej niż to co mam teraz.

Teraz pojawił się inny problem mianowicie trzaskający dźwięk podczas uruchamiania lub zatrzymywania dźwięku. Jakby w chwili kiedy jest opalany dźwięk dac zaczynał pracować a w chwili kiedy zatrzymuje się dźwięk to przestawał? Ciężko mi opisać ten problem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, bremekk1 napisał(a):

Zostawić na 32bit 48000hz czy ustawić na max jaki mam dostępny (32bit 384000hz)? Z tego co udało mi się wyczytać to nie ma sensu ustawiać wyżej niż to co mam teraz.

Teraz pojawił się inny problem mianowicie trzaskający dźwięk podczas uruchamiania lub zatrzymywania dźwięku. Jakby w chwili kiedy jest opalany dźwięk dac zaczynał pracować a w chwili kiedy zatrzymuje się dźwięk to przestawał? Ciężko mi opisać ten problem 

 

Jaki DAC? PC czy telefon? Ja mam trzaski tylko jak wsadzam wtyk. Start / Stop cisza. Umnie aktualnie na telefonie JCALLY JM6 a PC z Hiby FC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dongle z ALC5686. Trzaski przy wsadzaniu wtyku mam w pc i jak testowałem na Samsung'u, niestety przejściówka z usb-c na lightning nie działa z moim Iphone 13. Za każdym razem kiedy nastanie cisza i nie ma żadnego dźwięku słyszę jakby dac się wyłączał/przestawał działać ale w chwili kiedy znów pojawia się dźwięk znów jest pyrknięcie i dźwięk działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe czy to cecha ALC5686? Ja swojego na  CX31993 wybrałem trochę przypadkowo bo sądziłem, że obie kości są bardzo podobnej jakości. Mam telefon na Androidzie, to też może mieć wpływ bo iPhone może oszczędza baterie i wyłącza nieużywane dongle. Nie mam pojęcia jak to jest robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak nadal szukasz...
FZ Liberty Z2 - za 5-6$
bas łeb urywa!
Miszcz [mention=36702]Perul[/mention] pisał o Fz Max w tym kontekście, ale one są totalnymi chudziakami w porównaniu do F2  
Na początku trochę mi nie podeszły, grały jak spod kocyka, ale z czasem jest lepiej. A basu od za...
Nie wiem czy to się będzie nadawać do dłuższego słuchania, ale jak człowiek ma nagłą potrzebę basu, to jeszcze nie słyszałem niczego potężniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to super, że ktoś coś napisze w temacie Fz Z2
jestem ciekaw, czy nie okaże się, że Twoje będą zupełnie inaczej grały, bo np. FZ składa te swoje wyroby z dowolnych gratów jakie im wpadną najtaniej w ręce. Nie zdziwiłbym się
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności