Skocz do zawartości

Jbl 220 Vs X3


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

no i mnie dopadlo, jbl'e staly czas jakis w pudelku, wiec w przerwie miedzy przygotowaniem wykladow sie za nie wzialem:

krasomowca to ja nie jestem, pomimo zawodu w jakim pracuje wodolejstwa nie uprawiam, streszcze w kilku slowach:

 

jbl'e - wykonane fantastycznie, futeral duzy, wejda nawet ze 2 playery:) kabel - swietny, super sie uklada, efekt mikrofonowy minimaly. sluchawki - duze, wchodza dosc plytko - jak dla mnie minimum gumki "M", "S"-ki nie zdaly egzaminu. dzwiek bardziej przypominajacy "kolumnowy" wiecej basu - ale tego niskiego - i to dobrze kontrolowanego, nie jest rozlazly, bardzo ladnie podkresla muzyke, srodek i wysokie lekko schowane, ale wysokie pomimo tego ladnie "gadaja". bas jest wyraznie obecny w calej muzyce - ale nie dominuje ani nie zaglusza.

 

w porownaniu do x3 - glebszy bas, wysokie i srednie troche schowane - ogolnie cieplejsze.

 

beda to, wraz z z x3, moje ulubione sluchawki.

 

cx300 wyladuja w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Uprzedzileś mnie. W poniedzialek jade do sklepu po moje JBL. Kupowaleś na allegro? Wersja BLK czy BOX? Mi udalo sie wytargować w sklepie cene 290zl (40zl do przodu). Powiedz jak w JBL jest z tlumieniem i komfortem w porownaniu do X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli sluchawki udane, szkoda tylko ze takie drogie :/ a jak sprawuja sie stock'owe tipsy? na pewno sa lepsze od tych z x3, ale jak w por. do tych z cx300? i ciekawe czy inne (np. z ue czy shure'a) tez pasuja

 

edit: uu taniutko te cx300, gdybym mial wolne środki to dla samego przetestowania bym je wziął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a jak to jest z tymi bulkami na allegro? Oryginalne czy podróbki? Ktoś coś w tym temacie wie? Ja się mocno zastanawiam nad JBL a cena za bulk do przełknięcia bo X3 czasem jakoś mnie potrafią zdenerwować....ustawiałem je na rózne sposoby ale jakoś nie mogę w nich osiągnąć spokoju ducha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja! świetnie wykonane słuchawki. Mam podobne odczucia do tych słuchawek co squonk. Od razu rzuca się w uszy cichszy wokal w JBL (porównując z X3). Przyzwyczailem sie po godzince i teraz już mi wszystko odpowiada. Wygoda dużo lepsza, tipsy z materiałów lepszej jakości. Tłumienie porównywalne do X3 (nie wchodzą tak głęboko jak X3, ale tłumią przyzwoicie). Tipsy piankowe jakieś dziwne - z jakiejś gumy czy czegoś. Bardzo twarde i ciężko je ścisnąć (możliwe że słuchawki przeleżaly kilka miesięcy i coś się z nimi stało? squonk jak z nimi w Twoim zestawie?), po ich założeniu słuchawki zmieniają się na pchełki, bo do kanału słuchowego nie sposób tego wcisnąć. Ale nawet nie wciśnięte grają bardzo dobrze - podobnie do tipsów w rozmiarze S, których aktualnie używam. Rozmiar L jest za duży, dźwięk zostaję wyprany z niskich tonów, lepiej jest z M ale w moim przypadku najlepiej sprawdzają się właśnie najmniejsze S i pseudo pianki. Etui jest takie jakie ma być - gustowny wygląd, dużo skrytek na ******ły i odpowiednia ilość miejsca żeby zmieścić też grajka. Dodatki (pałąk, zausznikii przejściówki) również z dobrych materiałów, ale raczej nie będę tego używał. Dbałość o szczegóły widoczna na każdym kroku. Słuchaweczki bardzo mnie wciągnęły, należę do osób zwracających dość dużą uwagę na wykonanie, funkcjonalność i niezawodność dlatego sądzę, że zostawię je sobie do kompletu z PX100. Jeśli masz dylemat czy kupić X3 czy dopłacić do JBL to się dobrze zastanów. X3 grają bardzo podobnie, może są trochę gorzej wykonane, gwarancja wiąże się z wysyłką za granicę, nie są takie wygodne i to czerwone oczoyebne etui do niczego sie nie nadaje, ale zawsze przynajmniej 120zł masz do przodu. Kup JBL, jeśli maniakiem tej firmy, masz hajs, albo zgadzasz się ze stwierdzeniem, że diabeł tkwi w szczegółach. Dorzucam parę zdjęć w konfrontacji z X3.

 

100_0674.JPG100_0675.JPG100_0677.JPG

 

100_0678.JPG100_0679.JPG100_0680.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz tos mi zabil klina..................

 

Przymierzalem sie do zakupu X3 albo bardziej XB a tu masz..............JBL, zobaczymy czy mozna je tez dostac w grodzie Kraka.

 

A napisz jeszcze cos o kabelku w JBL vs X3.

 

A te piankowe tipsy sa chyba do kompletu z tym palakiem na glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze tylko jbl'e dalej kosztuja 2 razy tyle co x3, więc jak dla mnie wybór jest dalej prosty... a za cene jbl wolałbym już sciagnac z us westone'y um1 (aktualnie na ebayu za 305zl z wysyłką)

 

a co do x3 to wygodne sa, ale na innych tipsach (nie narzekam), etui jest 'stylowe' ale co z tego, wykonane sa wg mnei ok i póki co (odpukać ;)) graja świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiec ie czy w autoryzowanym sklepie jbl harman mozna je ewentualnie odsluchac? 25km odemnie jest jeden taki, i sie zastanawaim czy sie niewybrac, pobadac troche sprzetu ;) a mysle ze jest co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiec ie czy w autoryzowanym sklepie jbl harman mozna je ewentualnie odsluchac? 25km odemnie jest jeden taki, i sie zastanawaim czy sie niewybrac, pobadac troche sprzetu wink.gif a mysle ze jest co wink.gif

watpie, by musieli zmieniac tipsy jak koncowki od alkomatu:]

 

Sam sie zastanawiam nad kupnem x3/jbl220, moim zdaniem wybor jest prosty: masz 170pln bierzesz x3, 300pln i ponad bierz jbl 220 (chociaz w tej cenie mozna sciagnac ze stanow jakies dobre IEM'y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia i dylemat ref220 czy X3 nadal pozostaje nierozstrzygnięty... Sytuacji wcale nie poprawia fakt, że na amerykańskim amazonie, a dokładnie w sklepie sprzedającym przez amazon aktualnie JBL są po $41. Były już po $29 ale podskoczyły. Jedyny problem, że nie wysyłają do Polski. Trzeba by kogoś ze znajomymi/rodziną w iuesej.

 

Link1:

Amazon

 

Link2:

Sklep

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz tos mi zabil klina..................

 

Przymierzalem sie do zakupu X3 albo bardziej XB a tu masz..............JBL, zobaczymy czy mozna je tez dostac w grodzie Kraka.

 

A napisz jeszcze cos o kabelku w JBL vs X3.

 

A te piankowe tipsy sa chyba do kompletu z tym palakiem na glowe.

 

Kabelek w X3 jest matowy, wygląda tak sobie, w dotyku strasznie gumowy. JBL ma kabelek materiałowy w odróżnieniu do tego od X3 nie skręca się i nie plącze, jak wrzucasz sluchawki do kieszeni to nie musisz sie pozniej meczyc z rozplatywaniem. X3 czasem mi sie tak zaplataja, ze odkladam je na bok bo mi nerwy puszczaja.

 

squonk napisz czy te Twoje pianki do JBL też są takie twarde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brestinder - no właśnie niekoniecznie, choć pewien nie jestem. Na zdjęciu w amazonie pudełko jest identyczne z tym, jakie ma na zdjęciu Gregoo2. "BLK" to od "black" a nie od "bulk" (biały model ma "wht" końcówkę). Na stronie jbl można to sprawdzić. Po drugie cena normalnie to $80, to za dużo raczej na bulki. a promocje na amazonie bywają konkretne. Jak do 80 dolców dorzucisz vat i zbójecka marżę polskich dystrybutorów to wychodzi w okolicach polskiej ceny... No i po trzecie z opisu wynika, że mają te same akcesoria, które widać na fotkach od Gregoo2. Korci mnie okropnie, ale zdecydować się nie mogę x3 czy ref220. A wyjazd coraz bliżej :/

 

Gregoo2 - czy możesz zmierzyć wymiary, tzn. średnicę i długość obu modeli ? Te jbl takie jakieś pękate się wydają. Dobrze leżą w uchu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w sklepie sprzedającym przez amazon aktualnie JBL są po $41. Były już po $29 ale podskoczyły. Jedyny problem, że nie wysyłają do Polski. Trzeba by kogoś ze znajomymi/rodziną w iuesej.

 

Link2:

Sklep

 

Pozdrawiam

 

Sratatata ;) Wysylaja do Polski przez PayPal

 

beztytuugu1.jpg

 

moga dowalic clo jak sie nie ugada ze sprzedajacym B)

 

P.S. Przelicznik paypal 51$=145pln (przy kupnie usd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio - Srutututu ;) Amazon nie chce tego wysłać do Polski, odrzuca zamówienie. Stąd mój wniosek, że sklep sprzedający to na amazonie też nie wyśle.

Zresztą taki napis wyskakuje jak wrzucam słuchawki do koszyka w tymże sklepie(kolor oryginału, heh): "Important Note: We can only ship UPS, UPS MI or FedEx to confirmed Paypal or Credit Card physical addresses within the United States. NO PO BOX, APO, FPO or International orders are possible. Ground Shipping is NOT available to Alaska and Hawaii."

 

Mejl do sklepu poszedł, ciekawe czy i co odpiszą. Ten "straszny przelicznik" to jaki to mniej więcej ? Aha - jeśli masz jakieś doświadczenie z paypalem (bo ja nie mam) to co to za różnica płacić przez paypal czy kartą do transakcji internetowych (np ekarta mbanku) ? Czy można taką kartę zarejestrować w paypalu ? (ale to może na Pw napisz, żeby śmietnika nie robić)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregoo2 - czy możesz zmierzyć wymiary, tzn. średnicę i długość obu modeli ? Te jbl takie jakieś pękate się wydają. Dobrze leżą w uchu ?

 

Kurde nie chce mi się mierzyć. Może jutro jak będę u siebie. Rzeczywiście są pękate. W uchu leżą dość płytko, ale nie ma problemu z wypadaniem. Stwierdzam, że jednak mają słabszą izolację niż X3, no i wylapują więcej szumów. Ale ogólnie jest zaebiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności