Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy Fiio K7 czy coś innego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia jakiego dźwięku oczekujesz i co chcesz pod niego podłączyć?

 

FiiO K7 gra bardzo gładko, przyjemnie, ale też nieco "mułowato" i momentami brakowało mi w tym dźwięku większej dawki emocji. Takie granie nadaje się dobrze pod neutralnie / chłodno grające słuchawki, albo takie które aż za mocno tryskają energią.

 

Bardziej uniwersalny jest moim zdaniem Topping DX3 Pro+, który gra do bólu neutralnie i przez to łatwiej go zgrać z większością sprzętu - bo nie zmienia jego charakteru. Przy chłodniejszych słuchawkach może jednak brzmieć "nudno", ale niekoniecznie - zależy jaki profil dźwięku lubimy.

 

Możesz też poczytać o iFi Zen DAC V2 - też chwalony sprzęt, dźwiękowo bliższy K7. Nie porównywałem jednak tych sprzętów, więc więcej nie napiszę.

 

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz wypożyczyć oba sprzęty i samemu zdecydować który ci bardziej podejdzie.

 

Jesli sam Zen Dac bez CAN to raczej K7 jest lepsza opcja, ma więcej mocy by napędzić bardziej wymagające słuchawki. Gdy jednak nie wykluczasz dokupienia CAN-a to już sytuacja nie jest oczywista.

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tego nowego FiiO K7, słuchałem K5 Pro i jest dużo lepszy niż sam Zen Dac (on ma fatalny wzmacniacz i rozwija skrzydła dopiero z Canem), natomiast od K5 Pro lepszy funkcjonalnie jest DX3 Pro+, oba grają bardzo podobnie, dla mnie Topping był za jasny z Hifimanami.

Edytowane przez LeonidK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba grają bardzo podobnie, neutralnie-jasno, Topping jest może odrobinę bardziej rozdzielczy. Jeden i drugi wzmak gra sucho i technicznie, raczej nie do jasnych słuchawek. DAC K5 Pro wypada fatalnie w pomiarach, jeśli to kogoś obchodzi. DX3 Pro+ mierzy się świetnie i też tyłka mi nie urwał, jako DAC bardziej mi się podobał Zen DAC, a akurat porównywałem je bezpośrednio podpinając oba do Zen Cana. Jeśli budżet na Zen Stack jest niewystarczający, to uważam, że wszystko przemawia na korzyść Toppinga - pilot, wyświetlacz, bluetooth, bardziej transparentny przetwornik. Oba poradzą sobie z średnio wymagającymi słuchawkami i oba brzmią po chińsku. Za 900zł nie spodziewaj się cudów, ale przy odpowiedniej synergii Topping powinien zagrać nieźle, np. z Monolithami, HD600, takie ciemniejsze słuchawki mi przychodzą do głowy. Ja Zen Stacka zamieniłem na SMSL M500 MKII i jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Polskie ceny są chore ale u Chińczyka kupiłem za 1700zł, to też opcja godna rozważenia, bo przetwornik w tym SMSL jest świetny.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeonidK napisał(a):

DAC K5 Pro wypada fatalnie w pomiarach, jeśli to kogoś obchodzi.

To prawda, ale to i tak jest poza zdolnościami słuchowymi człowieka.

 

7 godzin temu, dj.licha napisał(a):

Jakiś argument ??

Bo to dobry sprzęt. I przynajmniej równiutko od najniższej głośności pracują oba kanały. A no i jeszcze nic nie puka i nie stuka przy włączaniu czy wyłączaniu, czyli cisza panuje nawet gdy włączasz sprzęt mając podłączone do niego słuchawki. Po prostu solidny sprzęt.

Jeśli mnie zapytasz jak gra to odpowiem, że w zasadzie jak każdy inny.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

To prawda, ale to i tak jest poza zdolnościami słuchowymi człowieka.

 

Właśnie zabiłeś tym stwierdzeniem wszystkich wielbicieli Amira.

 

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Jeśli mnie zapytasz jak gra to odpowiem, że w zasadzie jak każdy inny.

 

...chinol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze SMSL C200. Nie słuchałem ale przeczytałem i obejrzałem wszystko co udało mi się znaleźć i jakbym teraz szukał czegoś w okolicach tysiąca złotówek to bym jego właśnie brał pod uwagę. Tylko niestety ostatnio zdrożał sporo. A już niedaleko Aune X1s GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, jeszcze jest C200. SMSL to nie jest takie suche, laboratoryjne granie jak Topping, wolałbym raczej zaryzykować z C200 niż DX3 Pro+. A może używany M500 MKII poszukac? Nowy na hifiexpress niecałe 1700zł kosztuje. Wziąłem go dzisiaj do znajomego żeby porównać z Zen One Signature na Arcamie A29 i kolumnach Gato FM-8 - po chwili odsłuchu zdecydował, że kupi M500 - zagrał dużo lepiej niż iFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LeonidK napisał(a):

A no właśnie, jeszcze jest C200. SMSL to nie jest takie suche, laboratoryjne granie jak Topping, wolałbym raczej zaryzykować z C200 niż DX3 Pro+.

Mój głos za SMSL - bo sam mam SMSL sAp-II, który swego czasu, gdy był dostępny, kosztował dokładnie 399 zł. Tani, a gra na tyle dobrze, że od momentu zakupu w 2018 roku sprawę wzmacniacza słuchawkowego uważam za zamkniętą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności