Skocz do zawartości

Audeze lcd-2c, wyrzucenie pianki zza maskownic


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sobie zagraniczne fora dot. Audeze lcd-2c, już drugi czy trzeci raz natknąłem się na mod, który użytkownicy opisują jako otwierający górę i dodający powietrza, mianowicie o usunięcie materiału który siedzi od razu za maskownicami. Mod wydaje się dość prosty, ponieważ podobno trzeba tylko odkręcić te 4 śrubki od maskownicy, zdjąć ją, wyjąć gąbkę, przykręcić i gotowe. Moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was próbował to wyrzucać i jakie uzyskał efekty? I drugie pytanie, trochę laickie, czy taka operacja, gdzie przetwornik traci swoisty "filtr" oddzielający go od świata, nie będzie skutkowała skróceniem jego żywotności, narażeniem go na uszkodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - ta pianka jest tam w celach ochronnych. Jeżeli udałoby się znaleźć materiał równie chroniący, ale bardziej akustycznie obojętny, to warto spróbować, inaczej ja bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 12:45, delfin150 napisał(a):

Przeglądając sobie zagraniczne fora dot. Audeze lcd-2c, już drugi czy trzeci raz natknąłem się na mod, który użytkownicy opisują jako otwierający górę i dodający powietrza, mianowicie o usunięcie materiału który siedzi od razu za maskownicami.

Dokładnie taki sam efekt daje usunięcie gąbki zza głośniczka w UR40, więc tutaj efekt może być też zadowalający, zwłaszcza przy tak zamulających słuchawkach. Skoro to tylko cztery śrubki to czemu nie spróbujesz? A jak się spodoba to wtedy będziesz kombinował jak zabezpieczyć przetworniki.

 

W sumie jest jeszcze jedna sprawa. Usuwając wkładkę z tyłu głośnika spowodujesz usunięcie poduszki powietrznej która się tworzy między tyłem przetwornika, a wkładką. W tej sytuacji przy tej samej mocy membrana będzie się więcej wychylać, a znając jakość głośników Audeze (które mogą się zepsuć przy zbyt gwałtownym zakładaniu słuchawek na głowę), może być łatwo o uszkodzenie słuchawek. Tego bardziej bym się obawiał, a nie kurzu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za sugestie Panowie, szukam właśnie jakiegoś materiału ochronnego. W artykułach budowlanych i plastycznych coś tam da się wybrać :)

 

Edit: Zamiast oryginalnej pianki wleciały po 2 warstwy agrowłókniny na stronę. Słuchawki wyraźnie się odmuliły, pojawiło się więcej szczegółów, faktura dźwięków jest lepsza, nie ma aż takiego roll-offa na górze, jest bardziej neutralnie i naturalnie a mimo to cały czas słychać te charakterystyczne nasycenie jakie oferuje audeze. Mam wrażenie że teraz bliżej im do lcd-x niż do lcd-2 :).

Edytowane przez delfin150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności