Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz stacjonarny do Erzetich Phobos


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2023 o 19:18, Name44 napisał(a):

@Tomek1777 Posiadam Phobosy już chyba blisko dwa lata, słuchałem ich z wielu wzmacniaczy. Zarówno tych tanich jak i bardzo drogich. Moim zdaniem, najlepiej brzmiały ze wzmacniaczami lapowymi. Nie spotkałem wzmacniacza tranzystorowego z którymi te słuchawki tak wspaniale rozwijałyby skrzydła i pokazywały wszystkie swoje najlepsze strony. Jak dla mnie jedyną słuszną drogą dla tych słuchawek jest mocna ocieplona lampa. Drogo ale chcąc wydobyć z nich to co najlepsze nie oszczędzałbym 🙂  

 

Pytałeś w PW na czym słucham i jak wygląda mój tor. Jest to tor, który budowałem i dopieszczałem przez kilka miesięcy. Jego zdjęcia są widoczne na naszym forum. Są to dwa wzmacniacze lampowe od WBA. Przedwzmacniacz zamówiony zanim odkryłem Phobosy oraz wzmacniacz zaprojektowany specjalnie dla mnie tuż po tym jak odkryłem Phobosy 🙂 Te dwa, spięte ze sobą urządzenia w mojej ocenie tworzą najbardziej synergiczny tor z jakimi słuchałem tych słuchawek. Moc 6W w pełni je kontroluje. 

Jest dynamika, przejrzystość, naturalność i spójność brzmienia, właściwa tekstura i głębia. W uzyskanym brzmieniu nic mi nie przeszkadza. Nic mnie nie denerwuje. Nie tylko mnie.  Słuchanie przez kilka godzin bez zmęczenia nie jest żadnym problemem. Nie chcę już się rozpisywać o dobranych lampach oraz okablowaniu bo musiałbym pisać i pisać 🙂

Ze wzmacniaczami tranzystorowymi już tak kolorowo nie jest, w większości przypadków było dość jasno i twardo. Może znakomicie, może można było wycinać instrumenty skalpelem ale to nie są urządzenia dla Erzetichów. Słuchawki z nimi tracą swój urok. Moim zdaniem. 

 

W wątku wspominane są min dwa wzmacniacze: iCan i HPA V550. Napiszę krótko: HPA V550Pro -z Phobosami brzmi dość jasno, zwiewnie i bez właściwego dociążenia brzmienia. To dobry wzmacniacz ale nie do tych słuchawek.  iCana + iDSD słuchałem już jakiś czas temu w całkiem odmiennej konfiguracji niż posiadana. Moim zdaniem nie było zle ale musiałbym mu dać więcej czasu. Wtedy chyba nawet nie uruchomiono trybu lampowego. Jest na mojej potencjalnej liście zakupowo/odsłuchowej. 

Zestaw Ferrum - brak energii w muzyce, muzykalności w połączeniu z Phobosami. 

 

Tomku, jeśli masz możliwość serdecznie zapraszam. Sprawdzisz, posłuchasz i ocenisz. 

 

 

 

Ps. Ze wzgledów lokalowo/metrażowo/rodzinnych moje wzmacniacze WBA wkrótce będą do kupienia wraz z całym zapasem lamp 😞 

 

 

image.thumb.png.d690755461e8d475968ece80ce99e678.png

Postanowiłem nawiązać raz jeszcze do Twoje wpisu Maćku . Pisałeś o tym ile Cię kosztowało doszlifowania systemu i czuć było w tonie wypowiedzi jak bardzo jesteś zadowolony z tego co udało się Ci osiągnąć . Znam ten smak również. U mnie przygoda audio zaczęła się od dużego sprzętu hi-fi i kolumn i to tam lokowałem uwagę ,dobierałem elementy , uczyłem się od innych. Finalnie skończyłem , tak zdecydowaniem skończyłem na amerykańskie szkole HiFi . U mnie słuchawki będą zawsze te drugie i obawiam się że nawet najwyższa półka nie da mi tego co dają set kolumn . A nie da  po prostu tylko i wyłącznie z  powodu ograniczeń fizycznych przetworników . Tak jak jest jest dobrze i dobre słuchanie na słuchawkach już mam. Jeszcze doszlifuje i powiem stop . Na Mont Everest słuchawkowy nie będę się wspinał .

Wracając do tematu to jedzie do mnie , no co jedzie ? No Ifi 😃. Kolega @vonBaron dobrze wyczuł temat . Kupiłem używkę w dobry pieniadzach i jak dojedzie a to trochę potrwa bo u mnie ostatnio kierunki zakupów ogólno-europejskie 😉, to się pochwalę .

Przy okazji udało mi się dzisiaj nie dać oszwabić jakiejś podejrzanej ofercie niemiecko-tureckiej😉. Dostali zestaw pytań. Na dwóch się wyłożyli i uslyszeli "żegnam" . Sprzęt wg mnie jeśli nie były tylko czysto wirtualny to w najlepszym wypadku kradziony . 

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

ICan to taki szwajcarski scyzoryk, jest dobry we wszystkim ale w niczym wybitny choć jego pierwsza wersja jest teraz do kupienia w bardzo dobrych pieniądzach i ciężko coś polecić lepszego.

Postaram się, nie wiem na ile wyjdzie doprowadzić go żeby były trochę lepszy niż tylko dobry 😉. Lubię wyciskać z cytrynki ostatnie soki 😉.

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 U mnie też przygoda z audio zaczęła się wiele lat temu od dużego audio i przez długi czas nawet nie patrzyłem na słuchawki. Obecnie pozbyliśmy się systemu stereo i to słuchawki są tym najważniejszym źródłem muzyki. 

Wierzę jednak, że za jakiś czas tradycyjny zestaw stereo wróci ponownie 🙂

 

Ciekaw jestem Twoich wrażeń odnośnie iCana. Sam jestem bardzo ciekaw tego wzmacniacza i czekam cierpliwie na możliwość jego odsłuchu.

Bez względu na to czy zostanie on u Ciebie na stałe moje zaproszenie jest aktualne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Name44 napisał(a):

He he chyba tak. Jednak luźno wiszące złącza średnio mi się podobają. 

Dzięki Maciek za zajawkę 😉. Na ile mój englisz pozwala zrozumieć to recenzja bardzo pozytywna.

Fakt te "antenki“ dziwnie wyglądaja jak bluetooth 😀 i w sumie nie wiadomo co autor miał na myśli jak to tworzył . 

W temacie. To jedzie już do mnie IFI , może będzie w poniedziałek. Jedzie też zasilacz liniowy ( nie lubię czegoś przeoczyć na starcie) . Jeszcze nie słuchałem a już zaczynam czuć deficyt kontroli, detalu z Xduoo. Jak to człowiek się przyzwyczaja do lepszego zanim go posłucha 😂.

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bo ich stylistyka mi odpowiada (oprócz tych antenek), a z recenzji wynika, że dźwiękowo też mogą mi się spodobać :) Tak czy siak musiałbym ich najpierw posłuchać, a do tego pewnie daleka droga zanim pojawią się w Mp3 Store.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Qaz12 napisał(a):

@Tomek1777 Czy między Rokcna a DAC w Audio-GD R28 jest duża różnica?

Tak , spora różnica . Mam dużo zmiennych do  porównania . Wejścia USB i I2S na obu urzadzeniach. Audio GD jaki combo dac/amp i jako tylko amp gdzie sygnał podaje Rockna. Do tego jutro przyjedzie IFI ICan Pro . Czyli tych możliwych roszad zrobi się tyle że 😵💫. Jak już to przebrne to postaram się opisać.

Na szczęście mam tylko jedną parę nauszników 😀.

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechało IFI 😀. Serdeczne pozdrowienia dla Miroslava z Ostrawy . Nasz człowiek w Czechach😃. Błyskawiczne działania , operatywność i pełen profesjonalizm. Na razie rozgrzewa się z Oriolusami MK2 ( nie mam jeszcze wtyczki XLR dla Phobosów). Słychać klasowe granie 👍.

IMG20230313125407.jpg

Byłem pełen obaw . Ifi w trybie lampowym i bardziej miękko grająca Rockna . W założeniu  miał wyjść budyń a co wyszło ? Obaczymy, docieram sprzęta. Dwa zasilacze liniowe w użyciu do IFi. 

 

 

IMG20230313192844.jpg

 

 

A ten przyczajony smok czeka na swój come back

IMG20230313193205.jpg

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj IFI trochę pogra z Raptgo Hook X i FiR M3. Najniższy gain , tryb lampa bez + . Koledzy @side i @Najner będą ciekawi rezultatów. Nie będę Was trzymała długo w niepewności, jest bardzo dobrze. Jeśli zastanawiacie się czy dobry dongle Wam to da z czopkami to powiem że jednak z ampem jest lepiej. Z fotela może  nie spadłem ale jednak małe "wow" się pojawiło.

Rewelacyjna Brenda Boykin. Słucham na Hookach i bez trudu wyłapuje różnice na plus kiedy leci ten album z pliku na Nasa  porównując do Amazon Music.

Screenshot_2023-03-14-08-44-45-72_d8ecca80d657ba2e759d371bfddc1dff.jpg

Kolejna garść informacji to to że zarówno IFI jak i Audi-GD w trybach bez wzmocnienia bardzo dobrze się dogadują z moimi dokami. Nie usłyszalem szumów itp. 

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłą obfitość sprzętu jaka mnie nawiedziła powoduje że co chwilę testuję inne konfiguracje i opcje. Myślę że nie będziecie mieć nic przeciwko jeśli pogadamy i o dużym audio . Ponieważ do kolumn korzystam z dwóch końcówek mocy sterowanych do tej pory przez Pre w Rocknie żal byłoby nie skorzystać i nie porównać tego dobrego daca w tej roli do pre jakie mają wbudowane Audio GD i IFi . Czyli porównuję na zasadzie :

1. Rockan jako DAC i PRE >> końcówki mocy

2. Rockna jako DAC i PRE Audio-Gd R28 >>> końcówki mocy

3. Rockna jako DAC i PRE Ifi ICan >>>końcówki mocy

Wrócę z wnioskami . Oczywiście finalnie wrócimy też do słuchawek . Jak widać tutaj też kilka różnych łańcuszków mogę  ułożyć . Cholernie upierdliwa robota , przypinać, wpinać zmieniać ustawienia itd. No dobra , nie będę ściemniał - podoba mi się😉

 

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nikt i tak nie czyta tego co tu pisze 😀.. lecz , nigdy więcej takiego urodzaju ! Bo co począć kiedy szukałem wzmacniacza słuchawkowy a znalazłem ... Pre. Bagatalizowałem temat . Mam daca z regulacją głośności to po co mi więcej kosztów i komplikacji. Wiecie , prostszy tor , o jeden kabel mniej, o pre mniej . Krótko mówiąc nie wierzyłem w idee przedwzmacniacza. Ifi, ale przed wszystkim Audio-Gd nauczyły mnie w tej kwestii rozumu .

W skrócie :

Rockna robi doskonale Dacki. 

Ifi zrobiło bardzo dobry , kompletny pre i wzmacniacz słuchawkowy. 

A Audio-GD robi dobre pre, raczej bardzo dobre pre .

O ile dac w Audio-Gd chociaż na R2R jest dość kontrowersyjny ( o tym kiedy indziej ) to przedwzmacniacz ma genialny .

Co ciekawe sprawy wyglądają odrobinę inaczej w torze kolumn niż w torze słuchawkowym ( o tym też  później ) .

Na razie słucham i porównuje pre w Ifi i Audi-GD z kolumnami ze wskazaniem na urządzenie chińskie, jako wyróżniającą się w tym względzie .

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja czytam i się bardzo cieszę z tego jak poznajesz swój tor i jak bardzo Cię to cieszy - znam doskonale to uczucie 🙂 Pisz dalej śmiało. Po to jest forum, żeby się dzielić tą pasją 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Spokojnie, ja czytam i się bardzo cieszę z tego jak poznajesz swój tor i jak bardzo Cię to cieszy - znam doskonale to uczucie 🙂 Pisz dalej śmiało. Po to jest forum, żeby się dzielić tą pasją 👍

Nie planowanałem takich rotacji . Mam obecnie sezonowy gorący okres w pracy i nie za wiele czasu na hobby. Ot, miałem kupić IFi do słuchawek i zakończyć na razie gorący etap w audio . Sprawy potoczyły się inaczej.. . Nie będę jednak narzekał ponieważ jest  spory progres i na słuchawkach  i na kolumnach , więc jest git 👌.

 

 

To jest to  co kiedy napisałaś Michale . Czarna , martwa cisza i miliony muzycznych protonów i neutronów wibrują włażą pod skórę , świdruja mózg. Będę miał cholerny problem który ampek wybrać czy Ifi czy Audi-Gd. Pewnie na dłużej zostaną oba. 

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności